WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Скляні роботи - Реферат

Скляні роботи - Реферат

споруд. Воно представляє собою плоскі листи скла, які вкриті з однієї сторони емалевою фарбою з наступною термообробкою, завдяки чому скло зміцнюється і фарба закріплюється на його поверхні. Довжина листів стемаліту 400... 1500 мм з інтервалом 100 мм, ширина 900... 1100 мм с інтервалом 50 мм, товщина 5... 7,5 мм. Стемаліт виготовляють з віконного і вітринного полірованого і неполірованого скла.
Теплопоглинаюче скло служить для поглинання інфрачервоних (теплових) променів, тому широко використовується в тих приміщеннях, де технологією виробництва передбачена понижена температура. Скло має розміри 300х500... 2200х3500 мм, товщину 6 мм.
Блоки скляні пустотілі (ГОСТ 9272-81) використовуються для кладки світло прозорих ненесучих відображаючих конструкцій будівель і споруд. Блоки бувають не зафарбовані і кольорові. Довжина блоків 194... 294, ширина 194... 244, товщина 98... 75 мм. Блоки бувають квадратні (БК), квадратні кольорові (БКЦ), прямокутні (БП). Не зафарбовані блоки можуть мати жовтуватий, блакитний або зеленуватий відтінки. Коефіцієнт світло пропускання блоків з гладкою поверхнею 0,50... 0,55, з рифленою поверхнею 0,30... 0,35.
Внутрішні поверхні лицьових стінок блоку повинні бути гладкими або мати рельєфний візерунок, а торцьових - гладкими. Товщина лицьових стінок боку не більше 8 мм.
Блоки упаковують і перевозять в контейнерах або в блок-пакетах.
Склопакети клеєні (ГОСТ 24866-81) представляють собою два або три плоских листи скла, з'єднаних по контуру так, щоб між ними утворювалася герметична замкнута камера з прошарком висушеного повітря.
Скло пакети використовуються для скління вікон, вітрин, вітражів, балконних дверей жилих помешкань, виробничих і допоміжних промислових підприємств.
Склопакети (мал.1) в залежності від конструкції бувають наступних типів: СПК1 - однокамерні (двохшарові) без обрамляючої рамки; СПКР1 - однокамерні (двохшарові) з обрамляючою рамкою; СПК2 - двохкамерні (трьохшарові) без обрамляючої рамки).
Скло пакети мають високу (довжину) 400... 2550, ширину 400... 2950, товщину до 46 мм. Товщина скло пакетів з обрамляючою рамкою повинна бути на 2 мм більша товщини скло пакетів без неї. В однокамерних пакетах - відстань між склом 9,12 і 15 мм, в двохкамерних - 9 і 12 мм, ширина герметизуючого шару - не менше 13 мм.
Мал.1. Типи скло пакетів:
а - однокамерний СПК1; б - однокамерні СПКР1, в - двохкамерний СПК2; 1 - скло; 2 - розпірна рамка; 3 - вологопоглинач; 4 - нетвердіюча мастика; 5 - вулканізуючий герм етик; 6 - повітряний прошарок;
7 - дегідраційна щілина; 8 - обрамляючи рамка.
Склопакети повинні мати прямокутну форму, різниця довжин діагоналей склопакетів не повинна перевищувати понад 6 мм. Всі внутрішні поверхні скла в скло пакетах повинні бути чистими, герметизуючий шар - суцільним без розривів (пропусків).
Розпірні, обрамляючи рамки, з'єднювальні кутки рамок роблять зі стрічки алюмінієвих сплавів. В якості водопоглинувача для заповнення внутрішніх порожнин розпірної рамки склопакетів застосовують технічний силікагель або синтетичний гранульований без зв'язуючи речовин цеоліт. Для герметизації скло пакетів використовують нетвердіючі мастики.
Склопакети без обрамляючої рамки при упаковці перекладають папером або іншими упаковочними матеріалами.
Скло профільне будівельне (ГОСТ 21992-83) (мал.2). використовується для облаштування світло прозорих конструкцій в будівлях і спорудах різного призначення. Це скло світло прозоре і створює в приміщенні м'яке розсіяне освітлення. По розтину воно буває у вигляді швелера, коробчастим і ребристим. Профільне скло випускається безколірним і кольоровим, армірованим і неармірованим з гладкою (кованою), рифленою або візерунчастою поверхнею. Скло повинне бути обпалене.
Мал. 2. Типи профільного скла:
а - швелерне, 2 - коробчасте, 3 - ребристе
Коефіцієнт світло пропускання складає для швелерного і ребристого скла 0,55... 0,65, коробчастого - 0,50... 0,55.
При транспортуванні швелерне і коробчасте скло повинно бути вкладене на бокові поверхні, а ребристе - навстоячки, торцями по направленню руху. В разі уникнення зрушення скло кріплять дерев'яними планками. На будівництві скло зберігають в закритих приміщеннях або під навісом в стопках.
3. Матеріали для кріплення скла в переплетах
Кріплять скло мілкими гвіздками довжиною до 20 мм або шпильками, нарізаними з дроту, з насічкою. Товщина дроту повинна бути не більше 1,5 мм. При кріпленні скла в фальцях перелетів використовують дерев'яні розкладки, які кріплять шурупами або гвіздками з приплюснутою шляпкою (або без неї).
При заскленні вітрин замість замазки використовують еластичні прокладки (резинові), прямокутні (П-подібні) і трубчасті (мал.3, а); вони повинні бути м'якими і морозостійкими. Окрім резинових застосовують полівініліхлоридні прокладки. Ущільнюючі прокладки повинні бути повітре-, водонепроникними, морозостійкими, зберігати еластичність і відповідати санітарно-гігієнічним вимогам.
Штирі (мал. 3, б), шпильки, кляммери (мал. 3, в) і пружинки (мал. 3, г) використовують для кріплення скла в металевих або залізобетонних переплатах. Штирі виготовлюють зі сталі довжиною 20... 25, товщиною 4...6 мм квадратними і круглими. Кляммери, пружинки роблять переважно з оцинкованої покрівельної сталі. Якщо кляммери, пружинки зроблені зі звичайної покрівельної сталі, у разі уникнення корозії перед встановленням варто покрити їх масляною фарою або масляним лаком.
Мал. 3. Елементи для кріплення скла:
а - еластичні прокладки; б - штирі; в - кляммери; г - пружинки
4. Матеріали для виготовлення замазок
Для виготовлення замазок застосовують крейду, оліфу, білила, бітум, портландцемент, каніфоль тощо.
Крейда є заповнювачем при приготуванні замазок. Вологість крейди повинна бути не більше 5%, а тонкість помолу такою, щоб вона просіювалася через сито з дрібними отворами (625 в см кв.). Крейда в кусках розтирається в крейдотерках. Крейду з підвищеною вологістю сушать до потрібної вологості в печах або електроплитах.
Оліфу використовують в якості зв'язуючого. Розрізняють оліфу натуральну, яка виробляється з лляного або конопляного масла з добавленням сіккативів (прискорювачів висихання), і оліфу оксоль, яка представляє собою розчин оксидованого рослинного масла і сикативів в уайт-спіриті.
Оліфа є пожежонебезпечною речовиною (температура спалахів в закритому тіглі 220...280 градусів С). Одяг, ганчірки, пакля, вата, просочені оліфою, можуть самозапалюватися. Всі роботи із застосуванням оліфи (виготовлення замазок) повинні проводитися в приміщенні, яке обладнане приточно-витяжною вентиляцією і протипожежними засобами.
Білила, сурик надають замазкамзафарбування (колір) і велику міцність, тому їх застосовують для засклення вітрин і унікальних будівель.
Замазки на бітумі застосовують при заскленні ліхтарів, перелетів виробничих будівель. Для виготовлення замазок використовують бітуми марок БН50/50, БН70/30 і БН90/10.
Портлендемент представляє собою порошок тонкого помолу сірувато-зеленого кольору. Для приготування замазок використовують цемент марок 400... 600. Замазку, виготовлену з компонентом з цементу, застосовують для заскленні металевих і залізобетонних перелетів, а також укладки склоблоків.

 
 

Цікаве

Загрузка...