WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологічні процеси механічної обробки - Курсова робота

Технологічні процеси механічної обробки - Курсова робота

стружковими канавками і різальною частиною (рис.11.26). Через малу міцність мітчика різь на деталі не може бути виготовлена за один прохід. Тому мітчики працюють в комплекті із 2-х або 3-х штук:
чорновий;
напівчистовий;
чистовий.
Остаточний профіль різі утворюється останнім - чистовим мітчиком. Для зменшення сил тертя і крутного моменту обов'язково застосовується змащування.
Машинний час для свердлувальних операцій розраховується за тими ж формулами (11.6…11.8), що і для токарних. Відмінність лише в тому, що обробка, як правило, проводиться за один прохід, а для свердлування глибина різання приймається рівною половині діаметра.
11.7.4. Обробка заготовок на фрезерувальних верстатах
Операція фрезерування використовується у всіх типів виробництва для обробки плоских і фасонних поверхонь, пазів, уступів, шпонкових канавок, зубів зубчастих коліс та ін. В залежності від величини знімаємого припуску фрезерування може бути чорновим, напівчистовим, чистовим і тонким. Остання операція забезпечує 6...7 квалітет точності і шорсткість обробленої поверхні .
При фрезеруванні головний рух обертання зі швидкістю V надається інструменту (фрезі), а рух подачі - поступальний рух в вертикальному, поздовжньому і поперечному напрямках виконується, як правило, заготовкою (інколи - фрезою). Для забезпечення цих рухів в конструкціях фрезерувальних верстатів передбачені наступні вузли (рис.11.27):
- Станина, на якій монтуються всі інші вузли;
- обертання шпинделя (4) верстата;
- Хобот, що підтримує оправку із фрезою за допомогою серги (5);
6 - Заготовка, встановлена і закріплена на столі (7) верстата;
8 - Коробка подач для зміни швидкості переміщення стола у поздовжньому , поперечному і вертикальному напрямках. Кінематичний ланцюг подач у фрезерувальних верстатів не зв'язаний із ланцюгом головного руху, тому, на відміну від токарних і свердлувальних верстатів, вінрегулюється за величиною хвилинної подачі , в мм/хв.
9 - Консоль верстата, яка містить в собі коробку подач (8), стіл (7) і приводи переміщення.
10 - Оправка, на яку монтуються фреза (11) та регулювальні кільця (12), що служать для встановлення положення фрези вздовж осі оправки.
Рис.11.27 Принципова схема конструкції горизонтально- фрезерувального верстата
В залежності від положення фрези відносно заготовки і розміщення на інструменті різальних зубів, розрізняють циліндричне, торцеве і змішане фрезерування. У першій схемі (рис.11.28,а) фреза має різальні кромки на циліндричній частині, а вісь її обертання паралельна обробленій поверхні. У торцевої фрези (рис.11.28,б) оброблена поверхня формується зубами, що розміщені на торці, а вісь її обертанні перпендикулярна обробленій поверхні. Схема змішаного фрезерування має ознаки як першої, так другої.
Циліндрична фреза, в свою чергу може знімати припуск або за схемою попутного фрезерування (рис.11.29,а), коли в зоні обробки швидкість різання і подача направлені в один бік, або за схемою зустрічного фрезерування (рис.11.29,б), коли в зоні обробки ці рухи протилежні. Краща якість поверхні і умови роботи забезпечуються першою схемою, але вона вимагає добре відрегульованих приводів подач, оскільки фреза може додатково затягувати заготовку в напрямку подачі, що може бути причиною поломки наступного зуба.
а)
б) в)
Рис.11.28 Схеми циліндричного, торцевого і змішаного фрезерування
Крім плоских поверхонь на фрезерувальних верстатах обробляють і більш складні поверхні, для яких використовуються спеціальні види інструментів. Так обробка вузьких і глибоких пазів виконується дисковими фрезами (рис.11.30,а), а розрізання заготовок - аналогічними їм відрізними пилками. Більш широкі пази і уступи, особливо непрямолінійні обробляються кінцевими (пальцевими) фрезами (рис.11.30,б).
а)
б)
Рис.11.29 Схеми попутного і зустрічного фрезерування
Для виготовлення V - подібних канавок чи пазів використовуються однокутові (у яких одна різальна кромка перпендикулярна осі) і двокутові фрези (рис.11.30,в). Фасонні профілі, наприклад, зубчасті колеса обробляються фасонними фрезами, у яких профіль різальної кромки копіює профіль оброблюваної впадини.
а)
б) в) г)
Рис.11.30 Схеми роботи дисковою, кінцевою (пальцевою), двокутовою та фасонною модульною фрезами
При нормуванні фрезерувальних операцій визначають машинний час на обробку однієї деталі за формулами (11.6 і 11.8). Довжина врізання у формулі (11.8) розраховується для схеми торцевого фрезерування за формулою:
, (11.9)
де - діаметр фрези;
- ширина фрезерування,
а для схем, подібних циліндричному фрезеруванню:
, (11.10)
де - глибина різання.
Величина перебігу фрези назначається аналогічно: Lпер = 2…3 мм для відкритих поверхонь, і Lпер не враховується, якщо обробляються закриті поверхні до упору.
11.7.5. Обробка заготовок на шліфувальних верстатах
Шліфування є операцією чистової, як правило - фінішної обробки поверхонь самої різноманітної форми, та дає можливість одержати шорсткість обробленої поверхні і забезпечує точність 6…7 квалітету. Шліфуванню піддаються як м'які матеріали, так і дуже тверді, загартовані. Особливістю цього процесу є те, що стружка знімається дрібними абразивними зернами 2 (рис.11.31), хаотично розміщеними в корпусі шліфувального круга 1 і скріпленими між собою за допомогою зв'язки 3. Для зерен використовують, як правило, штучні абразивні матеріали, як то:
Електрокорунди (електрокорунд нормальний, білий, титанистий, хромистий, монокорунд), які в своїй основі мають окис алюмінію - глинозем, оброблений за спеціальною технологією;
Карбіди кремнію (чорний і зелений), які більш тверді, ніж електрокорунди, але і більш крихкі. Тому вони частіше використовуються для обробки твердих матеріалів, загострювання інструментів, тощо;
Карбід бору - використовується як шліфувальний порошок;
Кубічний нітрид бору (ельбор, белбор, гексаніт, ісміт) - надтвердий матеріал, що застосовується для чистового шліфування твердих чорних матеріалів;
Штучний алмаз - використовується, як правило, для чистового загострювання твердих сплавів, кераміки і надтвердих матеріалів.
Рис.11.31 Особливості різання абразивними зернами
На відміну від різальних інструментів, абразивні зерна в крузі вільно орієнтовані, виступають на різну висоту із корпуса круга, а також мають значно більший, у порівнянні із різальним інструментом, радіус заокруглення різального леза та від'ємний передній кут. Це приводить до того, що на досить значному

 
 

Цікаве

Загрузка...