WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Заготовки деталей машин - Реферат

Заготовки деталей машин - Реферат

живильник.
Ливникова система складається із ливникової чаші 7, стояка 8, шлакоуловлювача 9 і живильників
Ливникова система під час заливання повинна бути заповнена рідким металом, щоб повітря та шлак не попадали у порожнину форми.
Ливникова чаша зменшує динамічний напір струменя металу і частково відокремлює шлак. Стояк з`єднує ливникову чашу із шлакоуловлювачем. Шлакоуловлювач трапецеїдального перетину розміщується у верхній половині форми у площині рознімання, його призначення - він повинен затримати всі включення, не допустивши їх у порожнину форми. До ливникової системи відноситься також випар 5 - вертикальний канал, який служить для виходу повітря з порожнини форми при її заливанні, збирання спливаючого бруду та контролю заповнення форми металом.
Ручне формування використовується при виготовлення великих виливків (станини металорізальних верстатів, пресів, прокатних станів), а також у одиничному та дрібносерійному виробництві для виготовлення дрібних і середніх виливків.
Машинне формування застосовують у масовому і серійному виробництві дрібних і середніх виливків. Воно полегшує працю формувальника; підвищує продуктивність праці і точність виливків, забезпечує одержання взаємозамінних деталей
Недоліком виготовлення виливків у піщано-глинистих формах є невисока точність і недостатня якість поверхні; значні припуски на механічну обробку; утворення грубозернистої литої структури.
2.2.2. Виготовлення виливків у металевих формах
Метод полягає в тому, замість разової піщано-глинистої форми використовується металева форма (кокіль). Кокілі виготовляють із сірого чавуну, сталі, а також із кольорових сплавів. В порівнянні з піщано-глинистими формами кокілі мають приблизно в 60 разів більш високу теплопровідність, що забезпечує дрібнозернисту структуру виливків, а, відповідно, і міцність.
При кокільному литві відпадає необхідність у модельно-опочной оснащенні, у формувальних і стрижневих сумішах, що не тільки дає велику економію, але і знижує кількість пилу і поліпшує санітарні умови праці; підвищується точність і чистота поверхні виливка; обслуговування кокілей не вимагає робітників високої кваліфікації; значно підвищується продуктивність і зменшуються необхідні виробничі площі. Технологічний процес кокільного литва можна легко механізувати.
Поряд із перевагами в кокільного литва є і недоліки: висока вартість кокілей дозволяє використовувати їх тільки в серійному і масовому виробництвах; у виливках можуть утворюватись тріщини через непіддатливість металевого кокілю; поверхня чавунних виливок втрачає вуглець (вибілюється), тому необхідно проводити тривалу термічну обробку (відпалення). що удорожчує виробництво.
По конструкції розрізняють кокілі нероз'ємні витряхні (рис.2а), роз'ємні із горизонтальним (рис. 2б) і вертикальним (рис. 2в) роз`ємами.
Рознімні кокілі складаються із двох половин 6, що центруються направляючими штирями Щоб уникнути коробління кокілю, на них виконують ребра жорсткості 5. Для прискореного охолодження на зовнішніх стінках відливають холодильні елементи у вигляді пальців 8. Отвір або внутрішню порожнину у виливку утворюють піщаний стрижень 1 або металевий Метал заливають у ливникову чашу 3 і по стояку 4 ті живильникам 7 він заповнює порожнину форми 2. Оскільки металеві стрижні непіддатливі, для уникнення утворення у виливку тріщин їх видаляють із форми до початку усадки металу.
Рис.2. Металеві форми (кокілі).
Виготовлення виливків у кокілі складається із таких операцій: очищення кокілю від старого облицювання, нанесення вогнетривкого захисного покриття або фарбування робочої поверхні кокілю; складання форми з установкою стрижнів, заливання кокілю; витримка виливка у формі; розкриття кокілю і видалення з нього виливка.
Щоб уникнути відбілювання чавунних виливків підбирають хімічний склад чавуна, що забезпечує графітизацію в умовах підвищеної швидкості охолодження. З цією же метою перед заливанням чавуна кокіль нагрівають до 250...300 °С і час витримки виливків у кокілі скорочують до мінімуму.
2.2.3. Виготовлення виливків литвом під тиском
Суть методу полягає в тому, що рідким металом примусово заповнюють металеву прес-форму під тиском, що підтримують до повної кристалізації виливка. Тиск забезпечує швидке і гарне заповнення форми, високу точність і малу шорсткість поверхні виливка. Примусове заповнення виливка рідким металом виключає можливість утворення усадочних раковин і не вимагає встановлення прибутків; прискорена кристалізація металу в металевій прес-формі під тиском обумовлює утворення дрібнозернистої структури. Виливки, отримані цим методом, як правило, не мають припусків на механічну обробку і після видалення з форми є готовими деталями.
Литво під тиском здійснюють на компресорних та поршневих машинах високої продуктивності, що дають 200...400 виливків за годину.
На машинах з вертикальною холодною камерою стиску (рис. 3) розплав 4 заливають у камеру стиску 5 (положення 1). Верхній поршень 1 при опусканні давить на розплав і на нижній поршень 10, що при рухові вниз відкриває ливниковий канал 3. Метал заповнює порожнину 2 прес-форми, що складається з двох половин 6 і 7. Об`єм рідкого металу повинен бути більшим за об`єм порожнини форми, щоб між верхнім і нижнім поршнем залишався надлишок металу. Тиск верхнього поршня підтримують до повної кристалізації виливка, після чого прес-форму розкривають і виливок 9 разом із ливником 10 виштовхують із форми штовхальниками 8. Нижній поршень виштовхує назовні надлишок металу 11.
Рис. 3 Схеми поршневих машин для литва під тиском:
а) з гарячою камерою стиску; б) з горизонтальною холодною камерою стиску; в) з вертикальною холодною камерою стиску;
На рис. 93 в) приведена схема роботи поршневої машини із гарячою камерою стиску. Чавунний тигель 13 із рідким металом увесь час підігрівають знизу газом через форсунку 21. Перед заливанням прес-форму 19 закривають і мундштук 18 з`єднується з каналом 17. При верхньому положенні поршня 16 через отвір 14 сплав наповнює камеру стиску 15 і канал. При русі вниз поршень впресовує рідкий метал у порожнинуформи. Після затвердіння металу тиск знімають, поршень рухається вверх, форму розкривають і штовхальники 20 виштовхують виливок.
У машин із холодною камерою поршень контактує з розплавом протягом короткого проміжку часу і тому мало зношується. Тут можна значно підвищити тиск, що гарантує високу якість виливків. Якщо у машині із гарячою камерою стиску тиск досягає 20 МПа, то в машинах із холодною камерою стиску при литві алюмінієвих і мідних сплавів тиск може досягати 100...300 МПа.
2.2.4. Виготовлення виливків литвом по моделях, що виплавляються
Суть методу полягає в тому, що cпочатку виготовляється модель із легкоплавкого матеріалу, яка покривається тонкою керамічною оболонкою. Далі модель виплавляється, а порожнина, що утворилася, заливається рідким металом. Отримані виливки настільки точні, що об`єм механічної обробки зменшується на 80...100% та в 1,5...2 рази скорочуються витрати рідкого металу.
Технологія одержання виливків литвом по моделях , що виплавляються , включає наступні етапи: а) виготовлення пресформи для відливки моделі; б) одержання легкоплавкої моделі у пресформі; в) виготовлення нероз'ємної разової форми по легкоплавких моделях; г) виплавляння моделей із форми; д) випал форми; е) заливання форми металом і вибивка готових виливків.
Для виготовлення пресформи для моделі виконують еталон відливки із латуні або сталі. Еталон запресовується в легкоплавкий сплав, після видалення еталона отримують пресформу із двох половин, в яких вирізають литникову систему.
У пресформу під тиском заливають легкоплавку суміш парафіну і стеарину, також використовується віск, церезин, каніфоль. Після

 
 

Цікаве

Загрузка...