WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Класифікація деталей машин за їх формою - Реферат

Класифікація деталей машин за їх формою - Реферат


Реферат на тему:
Класифікація деталей машин за їх формою
Конструкторсько-технологічна подібність деталей визначається сукупністю ознак. При класифікації деталей за конструктивними характеристиками беруть за основу наступні основні ознаки: геометричну форму; функціональні, параметричні, конструктивні ознаки; службове призначення, найменування.
Відповідно до ЄСКД на всі деталі машинобудування і приладобудування встановлені шість класів: 71, 72, 73, 74, 75, 76 (рис.5.1).
Основною ознакою поділу (крім класу 76) є геометрична форма. Класи деталей містять наступну номенклатуру:
1. Клас 71 - тіла обертання типу кілець, дисків, шківів, блоків, стрижнів, втулок, склянок, колонок, валів, штоків і ін.
У цьому класі класифікуються деталі - тіла обертання, що діляться на три діапазони за співвідношенням довжини деталі L до найбільшого зовнішнього діаметра D: L < 0,5D; з 0,5D < L 20D.
Параметрична ознака, що характеризує відношення L/D, дозволяє деталі типу дисків, кілець, фланців, шківів (L < 0,5D) відокремити від деталей типу втулок, склянок, пальців (0,5D < L 20D) і т.п.;
2. Клас 72 - тіла обертання з елементами зубчастого зачеплення; труби, шланги, сегменти і т.п.; вигнуті з листів, смуг і стрічок; аерогідродинамічні, корпусні, опорні; ємкісні; підшипників;
3. Клас 73 - не тіла обертання: корпусні, опорні, ємкісні;
4. Клас 74 - не тіла обертання: площинні, важільні, вантажні, тягові, аерогідродинамічні ; вигнуті з листів, смуг, стрічок; профільні і т.п.;
5. Клас 75 - тіла обертання і (чи) не тіла обертання: кулачкові, карданні; з елементами зачеплення, арматура; санітарно-технічні, пружинні, ручки, кріпильні й ін.;
6. Клас 76 - деталі технологічного оснащення, що виконують самостійні функції (свердла, мітчики, ріжучі пластини, матриці, пуансони і т.д.).
Технологічна класифікація деталей машинобудування і приладобудування при незмінних основних принципах її побудови охоплює деталі всіх галузей промисловості основного і допоміжного виробництва і є логічним продовженням і доповненням перерахованихвище класів деталей класифікатора ЄСКД 1231.
Клас 71
Клас 72
Клас 73
Клас 74
Клас 75
Клас 76
Рис.5.1. Представники класів деталей за технологічним класифікатором
Технологічний класифікатор деталі використовують у системі підготовки виробництва і чи управління разом із державними класифікаторами техніко-економічної інформації. Технологічна класифікація створює передумови для вирішення наступних основних задач:
аналізу номенклатури деталей за їхніми конструкторсько-технологічними характеристиками;
групування деталей за конструкторсько-технологічною подобою для розробки типових і групових технологічних процесів;
підвищення серійності і концентрації виробництва деталей;
тематичного пошуку і запозичення раніше розроблених типових і групових технологічних процесів.
Технологічна класифікація деталей машин відкриває широкі можливості по використанню систем автоматизованого проектування технологічних процесів виготовлення машин і по впровадженню автоматизованої системи технологічної підготовки виробництва (АС ТПП).
Основною метою технологічної класифікації деталей є зниження трудомісткості і скорочення термінів технологічної підготовки виробництва.
Список рекомендованої літератури
1. Технология конструкционных материалов. Под ред. Г.А.Прейса. - К.: Выща щкола.- 1991.-391с.
2. Технология конструкционных материалов. /А.М.Дальский й др. Учебник для ВУЗов. - М.: Машиностроение, 1987 - 664 с.
3. Маталин А.А. Технология машиностроения. Учебник для ВУЗов. Машиностроение, 1985 - 496с.
4. Хубка В. Теория технических систем.: Пер.с нем. - М.:Мир, 1987 - 208 с.
5. Мосталыгин Г.П., Толмачевский Н.Н. Технология машиностроения. Учебник для ВУЗов по инженерно-экономическим специальностям. Машиностроение, 1990 - 288с.

 
 

Цікаве

Загрузка...