WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Італійська фірма, яка виробляє меблі. Верстати, якими вона користується - Реферат

Італійська фірма, яка виробляє меблі. Верстати, якими вона користується - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Італійська фірма, яка виробляє меблі. Верстати, якими вона користується
Виробництво меблів є традиційним для італійської промисловості. Італійські меблі всесвітньо відомі своїм вишуканим дизайном та високою якістю.
У 2004 р. в Італії було вироблено меблів на суму 22,9 млрд. Євро, з них експортовано до різних країн світу на суму 10,9 млрд. Євро.
У 2005 р., за даними італійської статистики, до України з Італії було експортовано меблів загальною вартістю 87,09 млн. Євро.
Одне з чільних місць на ринку деревообробного устаткування Західної Європи й України посідає італійська фірма GRIGGIO S.p.A. Продукцію цього виробника давно використовують наші столяри і меблярі, хоча по-справжньому відомою на ринку нашої країни вона стала в 1999 році, коли було покладено початок співробітництву фірм "Гриджіо" і ЗАТ "Станкодніпро".
Цього року виповнилося 54 роки з дня заснування італійської фірми. З кустарної майстерні підприємство виросло в лідера у галузі виробництва деревообробного устаткування. Зараз GRIGGIO S.p.A. посідає одне з провідних місць у виробництві традиційних верстатів, випускаючи їх близько 5000 одиниць на рік.
Нині фірма GRIGGIO S.p.A. володіє кількома машинобудівними фабриками і випускає досить велику гаму верстатів. Фірма спеціалізується на випуску верстатів для вторинної обробки деревини і для виготовлення меблів. Виробничу програму підприємства складають: стругальні (фуганки, рейсмуси), фрезерні, довбальні, стрічкопилкові, форматно-розкроювальні, свердлильно-присадочні та багато інших верстатів.
Кілька слів про виробничу базу підприємства. Фабрики GRIGGIO S.p.A. мають чудове устаткування й обладнані за останнім словом техніки. Далеко не кожен виробник деревообробного устаткування в Європі може похвалитися таким обладнанням виробництва.
На головній фабриці розташований цех механічної обробки. У цьому цеху переважають оброблювальні центри з ЧПУ, що керуються централізовано за допомогою комп'ютерів з технологічного центра. На цій же фабриці розташована лабораторія вхідного контролю. До завдань лабораторії належить повний контроль абсолютно всіх матеріалів, що надходять на механічну обробку. Тут також зберігається інформація про кожен верстат, що зійшов з конвеєра підприємства. Наприклад, з якого матеріалу верстат зроблений: дані про постачальника і якісні характеристики матеріалу, коли він (матеріал) був поставлений тощо.
Якість виготовлення устаткування гарантується на кожному етапі виробництва. Процес зварювання станин для верстатів виконується на автоматичному зварювальному центрі з ЧПУ. Литі деталі фірма купує в кращих ливарних фабрик і лише після вхідного контролю лиття йде на механічну обробку. Для того, щоб добре і довго працювала електрична частина й електроніка, що встановлюється на верстатах, GRIGGIO S.p.A. бере їх також у відомих своєю якістю фірм-виробників.
Пропонуюознайомитися з форматно-розкроювальними верстатами фірми GRIGGIO S.p.A., з особливостями їхньої конструкції, експлуатації й обслуговування.
Форматно-розкроювальні верстати - предмет особливої гордості фірми. Варто зауважити, що жодна європейська фірма не пропонує такої номенклатури форматно-розкроювальних верстатів. Фірма "Гриджіо" сама робить каретки для цих верстатів і їх аж 5 видів. Такий великий вибір верстатів і кареток має на меті найбільше задоволення потреб виробників, найкраще вирішення поставлених перед ними завдань різного рівня фінансових можливостей. Слід зазначити також, що фірма "Гриджіо" випускає верстати і для німецьких фірм.
В даній роботі розглянемо класифікацію форматних верстатів GRIGGIO S.p.A., види спеціального обладнання, яким вони можуть бути укомплектовані за бажанням замовника, і особливо детально зупинимося на можливих варіантах виконання кареток.
Модельний ряд верстатів, пропонованих фірмою GRIGGIO S.p.A., складається з таких моделей:
" SC 30 A.
" SC 31.
" SC 32.
" SC 400, CA 400.
" SC 3200, SC 3200 E, SC 3200 PROGRAMM
" 1243, 1243 E, 1243 PROGRAMM
Тепер ознайомимося з можливостями і конструктивними особливостями кожної моделі:
Верстат форматно-розкроювальний SC 30 A AZZURA.
Ця модель належить до класу легких верстатів. Верстат призначений для чистового розкрою деревостружкових плитних матеріалів і натуральної деревини. Рекомендується застосовувати в одиничному і дрібносерійному виробництві, для роботи в одну зміну.
Верстат обладнаний кареткою зі сталевими напрямними, які ми надалі називатимемо кареткою ПЕРШОГО ВИДУ. Має один двигун, потужністю 3 кВт, що приводить у рух основну і підрізну пилку. За бажанням замовника, верстат може бути укомплектований і окремим двигуном - для привода підрізної пилки. Підйом і нахил пилок здійснюється вручну. Основні переваги цієї моделі:
ширина різу праворуч 1300 мм;
у базову комплектацію входить ексцентриковий притиск;
надійний і простий у настроюванні підрізний вузол;
найдешевша модель з модельного ряду.
Верстат прекрасно зарекомендував себе в одиничному виробництві, при невеликих навантаженнях. Це прекрасний варіант для старту в меблевому виробництві. Багато хто вибирає цей верстат через дешевизну, а згодом використовує на серійному виробництві у дві зміни. Не варто цього робити, тому що таких навантажень верстат довго не витримує.
Особливу увагу слід звернути на акуратну установку аркушів ДСП на каретку (втім, цей пункт стосується не тільки моделі SC 30 A - він актуальний при роботі на будь-якому горизонтальному форматному верстаті). Необхідно виключити удари заготовок об кутовий упор. Особливо рекомендуємо регулярно (раз на тиждень) перевіряти геометрію розкрою (регулювання перпендикулярності кутового упора до каретки).
І ще одне. На прикладі цього верстата хотілося б зупинитися на питанні про окремий двигун для привода підрізної пилки. Існує думка, що привод підрізного вузла від основного електродвигуна - це погано. Чи так воно насправді?
Підрізна пилка має діаметр 80 мм, і навантаження на привод невелике. Рух обертання на підрізну пилку передається через плоский пояс. Пояс при однозмінній роботі варто заміняти через 6-12 місяців, залежно від навантаження, настроювання підрізної пилки й інших факторів, які впливають на підрізну пилку. Як свідчить практика, нарікань на роботу пилкового блоку з підрізною пилкою з приводом від основного двигуна не було. Наважуюсь стверджувати, що якщо ви плануєте розкроювати на верстаті тільки ДСП - це непоганий варіант, тому що підрізна пилка повинна завжди працювати.
Але, якщо при виготовленні меблів Ви використовуєте і натуральну деревину, яка потребує постійного розкрою, то усе-таки варто придбати верстат із приводом підрізного вузла від окремого електродвигуна.
Верстат форматно-розкроювальний SC 31 AZZURA
І ця модель також належить до класу легких верстатів.
Верстат обладнаний кареткою ПЕРШОГО ВИДУ завдовжки 3000 мм.
Зовні і конструктивно верстатподібний на модель SC 30 А, однак має такі відмінності:

 
 

Цікаве

Загрузка...