WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Складання плану розкрою сировини - Реферат

Складання плану розкрою сировини - Реферат

випадку відсутності змоги провести оптимізацію на ЕОМ план розкрою складають за методикою, яка приводиться в технічній температурі [1,2,4,5]
Таблиця 5. План розкрою колод на пиломатеріали
№ поставу Діаметр колоди, см d Довжина колоди, м, L Сорт Необхідна кількість колод за поставом Задано пиломатеріалів
Товщина, мм
Ширина, мм
М. куб штук Довжина, мм
Об'єм, м. куб
Отримано пиломатеріалів, м. куб
Всього, м. куб В тому числі окремих сортиментів
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Об'ємний вихід пиломатеріалів по плану розкрою сировини визначається за виразом:
(1.7)
де V - загальний об'єм пиломатеріалів, м3; Q - об'єм колод на задану програму, м3.
1.6.Вибір і обґрунтування безвідходної технології
Баланс деревини при розкрою пиловочника можна представити наступним виразом:
(1.8)
де Q - об'єм пиловочника, м3, Vnm - об'єм товарних пиломатеріалів, м3; Vk - об'єм кускових відходів, м3; Vnm - втрати деревини на усихання, м3 (величину втрат на розпил і усихання пило продукції для кінцевої вологості деревини W - 22% можна прийняти для: хвойних і м'яколистяних порід -6...7%; твердолистяних порід - 7...8% від об'єму пиловника).
Об'єм тирси при розпилі пиловочника на пиломатеріали можна визначити за формулами:
(1.9)
" при розпилюванні колод в розвал
(1.10)
" при розпилюванні колод з брусовкою:
" на першому проході
(1.11)
" на другому проході
(1.12)
" при обрізці дощок
(1.13)
" при торцюванні дощок
(1.14)
де dср - діаметр колоди на середины її довжини, м; Z, Z1, Z2, Z3, - відповідно кількості пил при розпилюванні колоди, при випилюванні та розпилюванні бруса, обрізці дощок, шт.; П - ширина пропилу, м; Lк - дожвина колоди, м м; Нбр - висота бруса, м; а - середня товщина дощок, м; Lд - середня довжина дощок, м; nд - кількість дощок з однієї колоди.
Об'єм тирси при розкрої пиломатеріалів на заготовки приймаємо за нормативами:
" при переробці:
" необрізних дощок - 10%;
" обрізних - 6% від їх об'єму.
Об'єм кускових відходів.
(1.15)
Об'єм технологічної тріски при переробці кускових відходів складає:
(1.16)
де Кnm - коефіцієнт виходу технологічної тріски, Кnm=0,85 - для ДсТП і ДВП;
Розрахунковий баланс деревини зводимо в таблицю 6.
Таблиця 6. Баланс деревини розкрою пиловочника
№ п/п Види продукції, відходів і втрат Об'єм продукції, відходів і втрат
М3 %
1 Продукція: а) пиломатеріали, всього:
В тому числі:
* товарні пиломатеріали
* на виробництво заготовок
б) заготовки
в)технологічна тріска
2 Відходи:
а) куксові
б) тирса
в) відсів від технологічної тріски
3 Втрати
Всього 100,0
Проект комплексного використання пиловника
(1.15)
де Vcm - об'єм відсіву від технологічної стріски, м3
Коефіцієнт комплексного використання пиловочника визначається при використанні відходів з врахуванням конкретних умов. Напрями використання кожного виду відходів необхідно обґрунтувати [1,2,3,4,6,8].
2. РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИРОБНИЦТВА ПИЛОПРОДУКЦІЇ
2.1.Розробка структурної схеми технологічного процесу
Під структурною схемою технологічного процесу розуміють схему розміщення технологічного обладнання з показом транспортних шляхів (зв'язків) переміщення колод, пиломатеріалів, заготовок і відходів.
При розробці структурної схеми технологічного процесу враховується характеристика сировини і пило продукції, та основного обладнання [1,2,3,4,6,8].
Ділянка підготовки сировини до розпилювання - одна з основних в лісопильно-деревообробному виробництві. Вона забезпечує ритмічну роботу лісопильно-розкрійного цеху згідно плану розкрою колод. При розробці структурної схеми необхідно передбачити створення всіх умов для повного збереження якості сировини на період знаходження на складі, її сортування, своєчасну подачу в розпилювання. А також визначення розмірів і якості кожної колоди з метою її раціонального розкрою.
При виробі способів зберігання сировини на складі і сортувальних пристроїв необхідно враховувати потужність цеху, способи доставки сировини і її характеристику. Так, для розвантаження транспорту і укладання пиловочника в штабеля використовують консольно-козлові, баштові, мостові крани, а також лісонавантажувачі з щелепними захоплювачами. Для сортування колод використовуються спеціальні сортувальні пристрої типу УПС-2-3, АСЛ, ЛТ-86, БС-60 або РБ-2-12 і ін. Вибір цих пристроїв ведеться в залежності від потужності лісопильного цеху. Для обміру колод використовують лічильники різних типів, я вітчизняні (ТС-72), так і закордонні (REMA). Подача колод в лісопильний цех здійснюється ланцюговими поздовжніми конвеєрами БА-40, БА-60, БА-100.
На лісопильних потоках на базі лісопильних рам макже розпилювати пиловочник майже всіх розмірів (d<=70 см) і якості на необрізні та обрізні пиломатеріали.
На фрезерно-пильниз лініях (ЛФП, ЛАПБ-2М) можна розпилювати колоди від 14 до 30 см на обрізні пиломатеріали і технологічну тріску. Ці лінії високопродуктивні, але вихід пиломатеріалів на них на 3...5% нижчий ніж на лісопильних рамах.
На однопильнизх стрічкопилкових верстатах доцільно розпилювати хвойні породи діаметром більше 30 см, низькоякісну сировину і пиловочник твердолистяних порід деревини розвальним, брусовим, а також круговим чи сегментним способами. Спарені стрічкопилкові верстати доцільно застосувати для розкрою колод діаметром 30...40 см з брусовою або врозвал, як хвойних так і листяних порід.
Використання стрікопилкових верстатів найбільш ефективне в потоках з комбінованим обладнанням на першому проході для випилювання брусів, сегментів або товстих горбиків.
Багатопильні круглопилкові верстати використовуються для розпилювання брусів в складі лісопильних потоків, де для випилювання брусів на прешому проході використовуються стрічкопилкові, фрезерно-пилкові верстати, або лісопильні рами.
Для обрізки необрізних дощок в лісопильних потоках використовуються, як двопильні (Ц2Д-7, Ц2Д-5А і ін.), так і багатопильні (Ц3Д-7, Ц3Д-4 і ін.), а також фрезерно обрізні верстати (Ц2Д-Ф і ін.), які дозволяють одночасно з обрізкою необрізних дощок переробляти рейки на технологічну тріску та автоматизовані лінії типу ЛОД-1 і ін.
Для торцювання бокових (підгорбильних) дощок в сучасних лісопильних цехах використовують торцювальні установки прохідного типу (ЦТ3-2М, ЛТ-1), які найбільш продуктивні, як вмонтовані в лінії сортування дощок (типу ЛТ-2), В останній час промисловість випускаєпрохідні торцювальні установки, вмонтовані в сортувальні лінії (типу ЛТС-16, ЛСП-21 і ін.).
В лісопильно-деревообробних виробництвах, де виробляються заготовки, для поперечного розкрою пиломатеріалів (торцювання) використовуються торцювальні верстати ЦКБ-40, ЦКБ-63 (для попереднього торцювання), а для точного розкрою по довжині в розмір-верстати типу ЦПА-40 або ЦМЭ.
Поздовжній розкрій пиломатеріалів здійснюється, як на одно пилкових (ЦДК-4, ЦА-2А і ін.), так і на багатопилоквих ЦДК-5, ЦМР-2 і ін.) верстатах.
Для розкрою пиломатеріалів на заготовки для спеціальних виробництв промисловість випускає спеціалізовані верстати і лінії. Так, для виробництва столярних виробів випускаються лінії ОК-201, ОК-207, ЛТД-1 і ін.,; для виробництва чорнових

 
 

Цікаве

Загрузка...