WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

такі тканини випускають відбіленими, гладко фарбованими або меланжевими. Використовують такі тканини при виготовленні швейних виробів за технологією фронтального дублювання деталей.
Дублерин виробляється простими переплетеннями (переважно полотняним), з невисокою щільністю і має мінімальну жорсткість та поверхневу щільність (90-161 г/м2). Використовують для фронтального дублювання деталей пілочок швейних виробів з метою надання їм необхідної форми та жорсткості.
Швейні нитки - це основний вид матеріалу для з'єднання деталей швейних виробів. Крім того, нитки можуть використовуватися і як оздоблювальний матеріал. За волокнистим складом швейні нитки поділяються на бавовняні, шовкові, синтетичні, штучні та штапельні.
За структуроюіснують такі види швейних ниток: скручені, однониткові, армовані, текстуровані.
За оздобленням та забарвленням швейні нитки випускають: чорними, білими, кольоровими, глянцевими або матовими; бавовняні - мерсеризованими.
Швейні нитки повинні задовольняти такі основні вимоги: бути міцними, мати рівномірну товщину та ступінь скручування, бути зрівноваженими за скручуванням, мати міцне фарбування або достатній ступінь білизни, не мати дефектів.
Обрані для пальто найбільш поширені нитки - армовані бавовною мають сердечник з поліамідних або поліефірних комплексних ниток, який обвивають волокнами бавовни або полінозними. Вони більш блискучі, міцні та еластичні, ніж бавовняні, і значно більш теплостійкі, ніж бавовняні. Їх випускають торговими номерами: 20 ЛХ, 30 ЛХ, 44 ЛХ і використовують замість бавовняних швейних ниток відповідної товщини, або замість шовкових та синтетичних.
Обрані для пальто нитки товсті з натурального шовку - гарус - використовують для прокладання оздоблювальних строчок, обметування петель. Їх випускають двох номерів: №33 (333 текс) і №7 (143 текс) і виробляють з 90 ниток шовку-сирця.
Ґудзики використовують для застібання та оздоблення виробу. Асортимент ґудзиків дуже різноманітний. Ґудзики класифікують за різними ознаками.
За призначенням ґудзики поділяють на пальтові, піджачні, брючні, білизняні, формені та дитячі.
За матеріалом розрізняють ґудзики пластмасові, металеві, керамічні, дерев'яні, кістяні, перламутрові, комбіновані та інші.
За зовнішнім видом ґудзики розрізняються на види:
з формою: круглі, овальні, напівкулевидні, квадратні та прямокутні, циліндричні та інші;
за забарвленням: чорні, білі, кольорові, пістряві, з різними декоративними ефектами, а також імітації під черепаху, янтар, перламутр, перлину та інші.
За способом прикріплювання до одягу ґудзики бувають з двома або чотирма отворами, з вушком та з напівтаємним вушком.
За способом оздоблення ґудзики бувають рядові та оздоблювальні: з перламутровим ефектом, з поверхневим фарбуванням кольоровими лаками, з ювелірною тонкою металізацією у вигляді окантовок і інкрустацій та інше.
Розмір ґудзиків прийнято визначати діаметром; товщина ґудзиків повинна бути не менш 1,6 мм.
Для даного швейного виробу обрані металеві ґудзики, з декоративними ефектами, з вушком, за кольором пропонуючого матеріалу, діаметром 25 мм.
Пряжки служать для застібання, оздоблення, прикріплення деталей та для зручності користування одягом. Виготовляють їх зі сталевого дроту, стрічки, сталевих та латунних листів або з пластмаси. Сталеві вироби нікелюють або обробляють лаками для захисту від корозії.
Для даного виробу обрана пряжка з пластмаси, з поверхневим фарбуванням кольоровими лаками, за кольором відповідно пропонуючого матеріалу.
3.3. Композиційне рішення головного вбрання, взуття та
аксесуарів колекції.
Розроблювальна колекція проектована на осінній сезон. Модулем виділяється костюм у системі ансамбль. Усі частини ансамблю взаємозалежні між собою, підлеглі один одному і єдиному художньо-композиційному задуму. Завдяки строгої взаємопідпорядкованості і єдності стилю, його частин, ансамбль має особливу властивість, повно виражає образ людини.
Почуття стилю, міри і реальне відношення до навколишнього миру допомогли автору курсового проекту домогтися образної завершеності цілісного ансамблю - актуального, елегантного, комфортного, живого, динамічного, образного, і завжди привабливого.
Головний убір, як складова частина костюма в цілому приймає участь у створюванні образу, може підкреслити достоїнство і приховати недоліки свого володаря. В процесі проектування головного убору використовуються прийоми і засоби, які дозволяють домогтися структурної цілісності форми, логічно завершеної за всіма своїми параметрами. Важливе значення має сприйняття, як форми в цілому так і її складових - об'ємів, різних ліній, кутів, які в підсумку надають суттєвий вплив на сприйняття обличчя людини.
В курсовому проекті головні убори створені по принципу тотожності (прагнення к повторенню об'єму голови) і нюансу (по об'єму більше голови). Всередині форми використовувані вертикальні і горизонтальні лінії. По принципу "золотого перетину" знайдені оптимальні пропорційні співвідношення частин головного убору, співвідношення головного убору з обличчям людини і головного убору з костюмом.
Обробка виконана з основних і оздоблювальних матеріалів. Використані всілякі шнури, канти, бейки, ремінці; застосовується фурнітура - ґудзики, блочки, пряжки.
Взуття грає в дизайні костюма велике значення, перетворюючись іноді з елементу другорядного в першорядний. Взуття в костюмі свідчить про статус і загальному культурному рівні їх власника. Взуття, як елемент костюму, має велике естетичне значення, так як в значній мірі впливає на зовнішній облік людини, створює цілісність образу, виконуючи тим самим естетичну функцію.
Пошуки доцільної краси і засобів емоційної виразності в гармонії взуття знаходять свій вираз в композиційнім рішенні її форми.
Основними елементами форми взуття являються лінії, колір, фактура, декоративні елементи, пропорції.
Лінії створюють загальний контур виробу, виявляють обрис окремих деталей, сприяють найкращому зоровому сприйняттю основної композиційної ідеї. Контурні лінії обумовлюють силует носочної частини, побудова підбору, розміри і контури декору, з'єднуючи їх в єдину форму.
Конструктивні лінії, або шви, поділяють форму на певні частини, створюють певні оптичні ілюзії, штучно зменшуючи або збільшуючи окремі частини взуття.
Декоративні лінії прикрашають форми (строчки). Колір в композиції взуття надає різноманітний емоційний вплив.
Сприйняття маси і розмірів у більшості випадків пов'язано з відчуттям кольору: теплі сприймаються важкими, світлі - більш легкими.
Рівновага кольору взуття досягається завдяки пропорціональному співвідношенню кольорових відтінків: великі поверхні більш спокійні по кольору, а малі - контрастні.
В композиції костюма аксесуари - сумки, рукавички, пояси, окуляри, парасольки, біжутерія і інше -

 
 

Цікаве

Загрузка...