WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

виглядають берети, виконані з хутряного трикотажу або ж в'язані з вовняної пряжі і рясно прикрашені хутром.
3.2. Характеристика матеріалів для виготовлення моделей.
Одяг є багатошаровим і багатокомпонентним виробом, що складається з основних і допоміжних (але не другорядних) матеріалів. У пакет виробу звичайно входять покривний, підкладковий, прокладкові матеріали.
Для раціонального і правильного вибору матеріалів для пакета, потрібно використовувати знання асортименту та властивостей матеріалів, вимог до одягу.
Під асортиментом текстильних матеріалів розуміють сукупність полотен, які застосовуються для виготовлення текстильнихвиробів. Асортимент тканин дуже широкий, динамічний, видозмінюється залежно від напрямку моди. Нових технологій, способів оздоблення та друку, соціальних явищ та інше. Оновлення асортименту текстильних матеріалів виявляється в новому художньо-колористичному оформленні, оздобленні та розробці нових структур.
Обрана для колекції пальто тканина вельвет-рубчик відноситься до бавовняних костюмних тканин. До цих тканин також належать класичні тканини (діагональ, трико, молескін), джинсові тканини, вельвет-корд і меланжеві тканини з триацетатними і поліамідними нитками, які імітують джинсові, оксамитові.
Вельвети мають на лицевій поверхні ворсові повздовжні рубчики. Залежно від ширини рубчиків розрізняють вельвет-рубчик (з вузькими рубчиками), та вельвет-корд (з широкими рубчиками). Вельвети виробляють з кардної пряжі, поверхневою щільністю 275-325.
Вельвет-рубчик виробляють з гребінної, крученої пряжі в основі та одиночної пряжі в пітканні, різної лінійної густини. Висота ворсу становить 0,8-0,9, ширина рубчика 2-3 мм, поверхнева щільність 220-270 г/м2. за оформленням виготовляються гладко фарбованими, друкованими. Іноді виготовляють фасонний (ворс на лицьовому боці розташований у вигляді малюнка), можуть при виготовленні використовувати металеві нитки - люрекс, які надають тканинам святкового вигляду.
Вельвет-корд - це тканина складного піткановорсового переплетення, в основі з кардної крученої пряжі, в пітканні з одиночної, з поверхневою щільністю 290-320 г/м2. висота ворсу до 1,5 мм, ширина рубчика 3-5 мм.
Вельвет-корд тканини чисто бавовняні та бавовняно-лавсанові, бавовняні з еластином (3%) та бавовняні з поліестером і еластаном. За оформленням виготовляють гладкофарбовані вибивні, зі спецобробкою. Виробляють вельвет-корд зі структурованим укладенням ворсу, у вигляді смуг та інших візерунків.
Важливою характеристикою вельвету є розсування ниток. Бавовняний вельвет має мале розсування ніж вельвет з еластаном.
Добротність вельвету обумовлюється міцністю закріплювання ворсу. Усадка вельвету не перевищує 3%.
Вельвети володіють добрими теплозахисними властивостями та зносостійкістю. Вельвети, що містять синтетичні волокна володіють підвищеною розтяжністю. Недоліком ворсових бавовняних тканин є обсипання.
Поповнення асортименту вельветів здійснюється за рахунок випуску тканин з широкими (до 1 см) рубчиками, з рубчиками різної ширини або з фасонною стрижкою. Також є мікровельвет, макровельвет, вельвет-фрост (з характерним вибіленим ворсом, що імітує іній), вельвет зі складним рубчиком, манчестерський вельвет, оксамитовий вельвет, вельвет з орнаментом, еластичний вельвет, вельвет фасонний.
Вельвети можна комбінувати з тканинами: бельсет, джинсовими тканинами, замша, репс, сукно, шкіри, штучної шкіри, лоден, твід, фланель, шотландка.
Підкладкові матеріали, що використовуються для оформлення внутрішнього боку виробу та охороняють його від зношування, мають насамперед забезпечувати добру посадку пальто на фігурі людини, мати достатню стійкість фарбування до тертя і дії поту, бути стійкими до тертя, мати гладку поверхню з малим коефіцієнтом тертя; за кольоровим рішенням відповідати матеріалу напрямку моди, мати термін служби, що відповідає терміну експлуатації основного матеріалу і виробу в цілому.
Підкладкові матеріали повинні мати повітрепроникливість не менше 100 дм3 (м2с), бути вологопровідними і гігроскопічними, не мають електризуватися, більшість з підкладкових тканин - шовкові (віскозні й віскозноацетатні) і напівшовкові (містять віскозну і бавовняну пряжу). Деякі підкладкові тканини виробляються з поліамідних комплексних ниток в основі та утоку; незначна частина підкладкових тканин бавовняні.
Підкладкові матеріали з гідрофільних волокон, що становлять значну частину асортименту, в основному задовольняють гігієнічні вимоги. З гігієнічного погляду, недоцільно використовувати для підкладки однорідні гідрофобні матеріали. Вміст синтетичних і ацетатних волокон у підкладкових матеріалах не має перевищувати 50%.
Підкладкові тканини виробляють полотняним, сатиновим, атласним, саржевим, комбінованим та великовізерунковим переплетінням. За колористичним оформленням їх випускають вибіленими, гладкофарбованими, пістрявотканими і друкованими, а за оздобленням - малоусадковими, стабілізованими.
Підкладкові тканини виробляються з поверхневою щільністю 60-150 г/м2 , шириною 90-140 см. Класичними підкладковими тканинами є саржа, атлас, сатин-дубль, шотландка.
Обраний для пальто підкладковий матеріал - саржа, зможе задовольнити перелічені вимоги.
Саржа виробляється з віскозних ниток в основі, а в утоку - з бавовняної або віскозної пряжі саржевим переплетінням. За колористичним оформленням випускають гладкофарбованою або вибіленою з поверхневою щільністю 120-140 г/м2. Лицева сторона тканини гладка та блискуча з діагоналевим рубчиком, зворотна - матова. Саржу виробляють лінійної щільності 16,6 текс в основі та 18,2-25 текс в утоку.
Клейовий метод з'єднання деталей швейних виробів знаходить все більше використання в швейному виробництві. Використання клейових з'єднань дає можливість замінити ручні операції на машинні, значно продуктивність праці підвищує, поліпшує зовнішній вид та якість швейних виробів, знижує їх собівартість.
В зв'язку з поліпшенням якості клейових матеріалів, розширення їх асортименту, збільшенням випуску прокладкових матеріалів з клейовими покриттями область застосування клейових матеріалів та економічна доцільність їх використання постійно зростають.
Дублерини, які знаходять широке використання при виготовленні різноманітного асортименту швейних виробів з сучасних текстильних матеріалів, випускають з клейовими покриттями і виробляють різними за волокнистим складом, структурою, оздобленням та забарвленням. За складом це переважно тканини з хімічних волокон, однорідні або змішані: з віскозної, віскозно-лавсанової, віскозно-бавовняної, капронової пряжі або ниток, а також тканини, які складаються з суміші трьох видів волокон. Виробляють їх переважно полотняним переплетенням, різними за щільністю та товщиною. Деякі види тканин випускають під ворсованими з неробочої сторони, для надання їм поверхневої м'якості. За забарвленням

 
 

Цікаве

Загрузка...