WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

бути як шкіряними, так і текстильними. Окремі комплекти створені за мотивами англійського провінційного костюма: основу його складають коротке пальто та куртка-дафлкот з товстого сукна.
Жодний комплект даної теми не буває без трикотажу: джемперів, полуверів, суконь і модних в сезоні великих шарфів з орнаментом північних народів.
"Фантазія". Ця тема - своєрідний протест проти уніфікації моди в одязі., бажання і здатність створити свій індивідуальнийоригінальний стиль. Саме тут змішування стилів, образів і деталей виступає так виразно, як ні в жодній іншій темі. Кожна модель має власний неповторний характер.
Основним критерієм створення модного одягу за цією темою виступає оригінальність. Проте у своєму прагненні бути неповторною тема "фантазія" часто доходить до кітчу. При всьому старанні бути оригінальною в темі, все ж виділяються кілька груп, в основи яких закладено одну й ту ж саму ідею.
В групі пальт виразно виділяються деталі класичного стилю і маленьке пальто, яке існувало кілька десятиліть. Незвичайність полягає у використанні тканин з малюнком, який нагадує декоративно-драпірувальні тканини. Крім традиційних матеріалів для пальт пропонуються тканини з досить натуралістичним малюнком, характерним для гобеленів. Багато моделей оздоблено хутром, причому оздоблення на бортах пілочок частіше буває контрастного кольору. Незвичайним в оздобленні є поєднання двох видів хутра з контрастною фактурою. Доповненням виступають також дуже вузькі шарфи, які зовсім позбавленні функціональності.
Ще одна група, яка орієнтується на індивідуальність звертається до етнічних прототипів. Основний предмет запозичення - костюм півночі, орнаменти і малюнки якого знаходять своє відображення у трикотажі.
Таким чином, переглядаючи стандарти поєднаності мода експериментує і співставляє креативне зі звичайним, традиційним, нове зі старим, стримане з надмірним.
Велика різноманітність образних і стильових пропозицій моди останніх років часто призводить до зніяковіння не дає уявлення про те, що ж насправді є модним. І при цьому, очевидно, ледве не єдиним і найбільш важливим критерієм оцінки модності одягу стає колір, який правомірно називають ключовим елементом сучасної моди.
У кольоровій палітрі, яку пропонує мода, спостерігається рівновага холодних і теплих тонів. Характерні контрасти насиченого і побляклого, ніби вигорілого. Інтенсивні темні та глибокі кольори оригінального поєднуються з дуже світлими.
Мода пропонує комбінувати і змішувати кольори, порушуючи звичні стандарти, поєднуючи те, що здавалось би, не поєднується, тобто абсолютно не традиційно використовувати колір.
Контрастними є й матеріали, які використовуються для одягу. Лідерство серед матеріалів для верхнього одягу належить пістрявим тканинам найрізноманітнішого вигляду. По-новому, сучасно виглядають пістряві тканини з непсом (маленькими кольоровими козликами, що як зірочки, спалахують на темному тлі).
Модними є також сукна, одночасно пружні та пластичні, у тому числі з касторовою оздобою, що надає поверхні атласний блиск, або більш грубого вигляду, схожі на шинельні.
У пропозиціях моди для повсякденного одягу велика увага приділяється твідам. Їхній асортимент дуже широкий: від канонічних варіантів до виразних, рельєфних, у стилі "Шанель". Фактура твідів та інших пістрявих тканин збагачується прикрутами у вигляді стовщених кольорових ниток, що інколи стирчать, як рідкий ворс, і просновок - суцільних, або переривчастих, що тануть у тлі. У складі тканин можуть використовуватися таки види пряжі, муліне, жаске, букле, стрічкові хвилясті, вузликові пряжі флаше. Різниця у характері пряж підсилює виразність фактури, надає рельєфність поверхні тканини та злегка шорсткуватий рустикальний вигляд.
Продовжується захоплення моди чорно-білою графікою, але сьогодні замість різких контрастів пропонується взаємопроникнення та рівновага чорного та білого кольорів в одній тканини. Маленькі чорно-білі пістряво тканні малюнки часто утворюють тло для другого шару малюнків, набивних або текстильних, інколи чітких, інколи стертих, неясних, утворюючих на поверхні тканини м'які напівтони.
Актуальними є жакардові тканини. Вони можуть нагадувати ковдри або декоративні тканини. Із складними малюнками рослинного характеру, тонко проробленими, умовними та стилізованими, що уявляють собою легку графічну в'язь застилістого візерунку, який суцільно покриває тканину. Також малюнки можуть бути чіткими або по краях наче розпливчатими, такими, що вислизують у тло, тануть, роблять тканину більш вишуканою та дорогоцінною. За структурою модні жакардові тканини - щільні, наповненні, об'ємні за рахунок складного переплетення. Вовняні пряжі у них можуть сполучатись із віскозними та поліамідними нитками, які надають тканинам легкий шляхетний блиск. На зміну "відвертому" металевому приходить завуальований, що лише де-не-де спалахує іскрами блиск напівпрозорого пластилексу, подекуди вкрапленого люрексу, або оптичних волокон.
В осінньо-зимовому сезоні стають модними набивні та жакардові малюнки у манері ліберті, модерн та у більш ранньому, вікторианському стилі. Особливо вдало й талановито втіленого в роботах основоположника дизайну - художника 19-го століття, Вільяма Моріса. Нове оформлення текстилю нагадують його малюнки для шпалер та інтер'єрних тканин. Для сучасних малюнків характерна та ж сама складна візерунчастість, вигнуті, звивисті форми. Незвичайність ліній та барв, лише видалено співвідноситься із обрисом та кольором реальних рослин. Вони замінюються фантастичними, уявними квітами та листям. Квіткові мотиви докладно внутрішньо розроблюються, та включаються у застилістий візерунок.
Усі перелічені матеріали пропонуються не лише для пальто, але й в облегшеному варіанті, для костюмів. Крім того, для них пропонуються класичні костюмні тканини - щільні компактні, жорсткі не лише на вигляд.
Нова тенденція збільшення жорсткості та формостійкості відчувається у матеріалах для плащів.
Модні плащові тканини мають жорсткий сухий гриф, схожий на папір. Щільні, але тонкі, вони добре тримають форму, відстають від фігури, створюючи своєрідний каркас або захисну капсулу.
Для зимових курток, спідниць, жилетів пропонуються дубльовані матеріали "сандвічі". Це багатошарові системи, де у якості середнього шару й використовуються нові несумісні матеріали типу тинсулейту, що створюють відчуття комфорту.
Лідери зимової моди - матеріали з оксамитною поверхнею, щільні, але пластичні, що чудово драпіруються: оксамит, вельвет - ідеальні для створення м'якої форми модного овального силуету. Вони пропонуються не лише для класичного асортименту одягу (жакетів, суконь, спідниць), але і для виробів спортивного стилю6 курток, брюк, пальто, тощо.
Окрім оксамиту та вельвету дуже актуальний фліс та плюш, особливо із віскозних волокон - матеріали м'які, рухливі, що добре драпіруються,

 
 

Цікаве

Загрузка...