WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

організують форму і зберігають тепло тіла.
Композиція костюму в цілому складається з композиції форми основних елементів, органічно пов'язаних з фігурою, і доповнюючих, "накладних", які утворюють додаткові форми до основного силуету, змінюючи його.
Асиметричний початок в симетричній формі костюму можна отримати в результаті асиметричності покрою, використанняасиметричних деталей (модель №4, 6). Симетрична в цілому композиція отримує тоді свою своєрідність і оригінальність.
Ще один з важливих засобів композиції - масштабність. Під масштабністю слід розуміти співвіднесеність маси і розмірів виробу з масою і розміром людського тіла. Правильно знайдена в процесі проектування відповідність маси костюму розмірам тіла людини може не тільки підкреслити його красу, але й сховати, нівелювати недоліки.
Розподіл масштабних характеристик даної колекції обумовлене її призначенням, стильовими і модними особливостями. При визначенні масштабних характеристик форми враховувались антропологічний, структурний і композиційний рівні формоутворення.
Так як автором створена колекція під девізом "Натхнення осені", а осінь - це своєрідний підсумок активної діяльності сил природи. То й основне її звучання складають насичені, але приглушені контрасти кольорів. Її характеризує червонувато-коричнево-охриста гама.
Одним з елементів композиції одягу являється обробка. Вона повинна бути ув'язана з лініями, формами, тканиною, конструкцією, узгоджена у кольорі.
Обробка, як прикраса, посилює і збагачує художньо-образну задумку костюму.
В запропонованій колекції використані різноманітні матеріали і форми обробок.
Перш за все, звернемо увагу на всілякі машинні строчки, які немов би підкреслюють, посилюють лінії, шви, рельєфи виробу, краї деталей роблять їх більш примітними.
Застосовуючи тканину, як оздоблювальний елемент, можна виділити зв'язок одної тканини з іншою: тканина однієї і той же фактури сумісна по принципу різних кольорів і тканини різних фактур, сумісні в різних кольорах по принципу гармонії.
В запропонованій колекції пальто автором використана різноманітна фурнітура: кнопки, застібки, різної величини і форми пряжки, ґудзики.
3. ХАРАКТЕРИСТИКА КОЛЕКЦІЇ, ЩО РОЗРОБЛЯЄТЬСЯ
3.1. Сучасні тенденції моди та відповідність до них моделей колекції.
З давніх часів костюм - це ритуал, об'єкт вираження більшості, акт упізнавання, знайомства. Тобто, з точки зору динаміки культури, костюм розглядається як певний вид комунікацій, так як він навіть в самій загальній формі завжди несе інформацію.
Костюм, як інформаційна система, на кожному етапі свого розвитку виражає відношення до моди, яка, в свою чергу, являється особливим способом, образом і мірою обробки соціальної інформації.
Мода здійснює роль узгодження, інтеграцій дій членів певного суспільства, в зв'язку з чим вона прагне створити знакову систему, за допомогою якої можна розпізнавати, виділяти деякі групи або окремих людей, образи, а також виділяти знаки рівня матеріалу або структурних змін форми.
Костюм, як система, знаходиться в постійному розвитку. Модні зміни, які чергуються, в костюмі утворюють непереривний рух форми.
Мода, яка характеризується короткостроковими і поверхневими змінами зовнішніх форм, виникає в межах панування стилю, що є фактором художнього процесу, його стрижнем, його віссю, навколо якої відбуваються усі коливання.
У теперішньому столітті мода все ще знаходиться на роздоріжжі. Немає поки що цілісності в оформленні стилів і образів, хоч успішні спроби вже зроблено, проте ідеалом, як і раніше, лишається минуле. Стилізуються 20-і та 60-і роки з їхнім виразним геометричним силуетом, мілітаристський образ 40-х, романтика і елегантність 50-х, класика 70-х.
Споживач вже тепер не хоче одягатись "як усі". Він прагне, змішуючи стилі, образи і деталі, створити свій власний стиль і продемонструвати свою індивідуальність: романтика - в джинсовому одязі, шифон - в одязі для вулиці, м'якість - в конструктивному вирішенні, легкість - в зимовому одязі. Новий крій створює нові об'еми. А через те, що в центрі уваги люди - скорочення об'ємів, в моду водночас входять ефекти ритмічності, кручення, нахилу, які руйнуючі традиційний баланс, вносять певні рухи до силуету.
Ретро мода. У верхньому одязі віддається перевага вузькому довгому силуету, або класичному тренчу з вільними об'ємами і трапецієподібним силуетом, проте не надто розширеним. Основою стає найбільш тонка вовна, оксамит і тканини зі структурованою поверхнею. Предмети верхнього одягу залишаються маленькими, досить щільно прилягають до тіла. Часто зустрічаються моделі з поясами, вузькими і середньої ширини. Плечовий пояс залишається на своєму місці. Сучасна мода особливо акцентує коміри: класичні з лацканами різної ширини і конфігурації, стійки або й зовсім без комірів. Досить часто коміри доповнюються хутровими боа чи горжетками у відповідності з модою 40-х років. Для комірів із хутра пропонуються виключно хутро з довгим ворсом: лисиця, песець, єнот, сніговий барс.
До моди знов повертається плаття-пальто, яке сьогодні часто складає основу комплекту.
Комплект з укороченим пальто (з велюру, замші або товстого сукна, твіду) в комбінації з шифоновими платтями чи спідницями і зараз зберігають свою актуальність. Проте частіше короткі пальта доповнюють вузькими брюками. До комплекту можуть входити також різні трикотажні светри, "полувери", джемпери. У стилі 70-х оформлюються великі трикотажні коміри - "хомути".
Цікавою новинкою є комбіновані пальта з коротко-ворсового хутра за мотивами моди 70-х років. Повертається ідея хутрових комірів, які знімаються, у вигляді "хомутика" або ж шарфа. Пальта двобортні та однобортні, однаково модні.
Стиль "метрополітен". Мода на пальто з набивних тканин продовжується, проте видозмінюється орнамент, в якому важко вловити рапорт. Пальта можуть бути щільно прилягаючими, або широкими, майже схожими сорочки. Такі пальта часто доповнюють поясом, декоруються металевою фурнітурою і шнурами.
Стиль "спорт-сіті". Ця тема розшифровується, як проникнення спортивного стилю і деталей спортивного одягу в повсякденні ансамблі, які вибудовуються за принципом комплектності. При цьому акцент робиться на комфортності і функціональності.
Великі пальта і куртки - пуховики викликають асоціації зі спорядженням альпіністів. М'які та легкі, в них відсутні застібки, вони запинаються або скріпляються поясом - особливу затишність вони мають завдяки великим, у тому числі шалевим комірам. Комплекти доповнюються довгими, вільного крою брюками і яскравими трикотажними виробами: джемперами, полуверами, светрами, гетрами з яскравими норвезькими орнаментами.
Інші комплекти нагадують про кінний спорт: це брюки-галіфе, жокейські чоботи і, певною мірою, дивовижні куртки. Моделі виразного спортивного стилю мають хутряні коміри. Куртки можуть

 
 

Цікаве

Загрузка...