WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

виникненням пластичних ознак нової форми.
Зроблені силуети сполучають в собі різні риси основного силуету і варіації формоутворюючих (моделі №7, 8, 9, де по плечовому контуру проглядається овальність, бо бічному - прямокутність).
Одним із факторів моделювання єконструктивність, коли лінії - вирішальний, діючий засіб в створенні моделі.
Конструктивні лінії (шви) розчленовують поверхню одягу на окремі частини (деталі) з метою утворення його об'ємної форми конструктивним способом (завдяки крою). Основними конструктивними швами є: плечові, бічні, пройми, горловини, шви рукавів, ці шви (якщо не передбачено навмисно) залишаються малопомітними на поверхні одягу. До конструктивно-декоративних формоутворюючих ліній в одязі відносять також виточки. Окремі шви, наприклад, рельєфні, шви кокеток, виконують дві функції: конструктивну та декоративну. До декоративних ліній відносять лінії, що утворюються різноманітним оздобленням, а також контурні лінії країв деталей (коміра, лацкана, борта та інше).
Розглядаючи запропоновані моделі, можна помітити, що вони монолітні. Лінії, що проходять по їх поверхні, розчленовують одяг на складові частини. Розчленованість залежить від форми тіла людини, технологічного процесу виготовлення одягу, матеріалу і призначення одягу. Форма і розміри основних деталей одягу залежить від її покрою.
Покрой - це вид, який надається одягу тим чи іншим способом викроювання або шиття. Він визначає загальну характеристику конструктивної побудови одягу.
Основною ознакою крою плечового одягу є покрій рукава, тобто, форма його з'эднання з проймою; членування основних деталей - спинки та пілочки - подовжніми (рельєфами) і поперечними швами (з'єднання ліфа з спідницею, наявність кокетки).
В пропонованій колекції були використані вшивний рукав (модулі №1, 2, 3, 4, 5, 6, 9, 10) і реглан (моделі №7, 8, 11, 12). Ці покрої рукавів були отримані при різній кількості складових деталей: з одним нижнім швом (моделі №1, 3, 5, 6, 7, 11), двома - переднім і ліктьовим швами (моделі №12, 4), двома - верхнім і нижнім швами (модель № 2).
Членування основних деталей - спинки і полочки - подовжніми (рельєфами) швами використані в моделях №1, 2, 4, 11, 12; поперечні шви (з'єднання ліфа з спідницею, наявність кокетки) використані в моделях №11, 10, 9, 8, 7, 6, 4, 2; також у колекції присутні моделі прямого силуету №3, 5, 6, 7, 10.
Об'ємну форму за рахунок зборок ми побачимо в моделях №10, 9, 8, 7, 10.
Пропорції - це розмірне співвідношення частин форми. В основі будови людської фігури лежить принцип золотого січення, що виражає природне членування пропорційно складеної фігури лінією талії на дві частини.
Однак зводити усі випадки проектування одягу до принципу "золотого січення" було б невірно. Кожна мода в якій то мірі змінює пропорції форм костюма; тим самим силует одягу сприяє новому сприйняттю фігури людини.
Так в моделі №11 з завищеною талією і в моделях №8, 9 з заниженою талією складається враження контрастності; відношення великих і малих частин пальто відображено чітко, відчувається динаміка і якість членування; модель №11 складає враження більш високої.
Що стосується довжини пальто, то зводити їх до принципу "золотого січення" чи обмежувати в чому-небудь фантазію споживача було б невірно. У даний історичний період покупцю, замовнику, клієнту ідеї не нав'язуються, а пропонуються. В усім різноманітті довжин потрібно просто вибрати свою, саме йому придатну.
Немаловажним елементом формоутворення в композиції костюма є ритм. Один з найважливіших проявів ритму - це повторюваність елементів, форм і інтервалів між ними, об'єднаних подібністю.
Пропонована колекція розроблена не тільки на єдності стилю, але й об'єднуючою ознакою є також єдність структури матеріалів і кольорової гами.
Ритмічний порядок костюма вертикальний та горизонтальний. Відштовхуючись від середньої вертикальної лінії розчленування форми вертикалями і горизонталями дається в повній відповідності з горизонтальними поясами і центральною вертикаллю, які об'єктивно присутні у формі та з'являються контролюючими лініями в процесі пропорціонірованія.
Ритмічна організація показує собою чергування рівних по величині елементів крізь рівні проміжки і чергування площини фактур, показує собою осьову метрику, вона виявляється в розташуванні кишень, клапанів (моделі №3, 5, 7). ритмічний ряд великих форм доповнюється ритмикой дрібних розчленувань. Ритмічний рух підлягає загальному композиційному рішенню костюма і пластиці силуету.
Ритм також виявляється в чергуванні ґудзиків (моделі №12, 9, 5, 3, 2), аксесуарах (моделі №1, 2, 8, 9, 11).
Створення гармонічного костюма - основна мета модельєра. Композиційна цілісність виробу передбачає насамперед рівновагу, тобто такий стан форми, при якому всі її елементи і частини збалансовані між собою. Однією з основних умов рівноваги людської фігури є її симетричність. Саме слово "симетрія" перекладається з грецької як домірність. У костюмі симетрія - одне з найбільш яскравих проявів композиції. Під симетрією в костюмі насамперед розуміється рівність правої і лівої частин форми щодо центральної вертикалі, що розділяє фігуру людини на дві рівні частини. Як бачимо, симетрія костюма в його композиції визначається природною симетрією і функціональністю фігури.
Класична людська фігура володіє своєю власною (відносно) дзеркальною симетрією форм. Модні пальто запропонованої колекції розроблені в спортивному стилі також не відрізняються в цьому плані особливою оригінальністю: дані моделі спроектовані за законами дзеркальної симетрії, найбільш простої для сприйняття і розповсюдженої (моделі №1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12). Симетрія спостерігається в силуетному рішенні, в конструктивній основі (покрою), розподіленні накладних деталей (кишень, клапанів, хлястиків); в розподіленні площин, зайнятих тканинами, які мають різноманітні малюнки і фактури.
Симетричний одяг більш зручний, але при цьому трохи нуднуватий. Вирішити це протиріччя допомагає дисиметрія, тобто часткове порушення симетрії. Будь-яке відхилення в симетричній системі, усунення чи додавання хоча б дрібної деталі, здатне привернути увагу, внести в композицію деяку напруженість. Дисиметрія використовується як художній засіб композиції в тому випадку, коли симетрична форма викликає зайво строге враження. Дисиметричним акцентом стає функціональна деталь (наприклад, шарф - модель №1, 2).
Асиметрія в костюмі існує на міцній симетричній основі. В сучасному костюмі є елементи асиметрії, які викликані функціональною необхідністю, вони примелькалися і сприймаються нами скоріш як симетрія речі, ніж як її асиметрія. Наприклад, кінець поясу, просмикнутий крізь пряжку, асиметричний, також як асиметричні поли пальта. Вони неминуче асиметричні, не тільки по композиції, але і по своїй функціональній ролі - заходячи за середню лінію, вони

 
 

Цікаве

Загрузка...