WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

корегуванні, доповненнях технологічного процесу, кожна із запропонованих моделей може випускатися в умовах дрібносерійного чи масового виробництва.
1. ОГЛЯД ДЕВІЗУ КОЛЕКЦІЇ "НАТХНЕННЯОСЕНІ",
ЯК ДЖЕРЕЛА ТВОРЧОГО ПРОЦЕСУ СТВОРЕННЯ
КОМПОЗИЦІЇ КОСТЮМУ
Художній образ - це відображення дійсності, причому не точна копія того, що бачить художник, а осмислена ним реальність, яка відображена з певної точки зору. З відображеної ним дійсності художник виявляє переважно те, що він свідомо або інтуїтивно вважає особливо цінним, головним, що надало вплив на його почуття, викликало певні емоції, асоціації…
Ось і прийшла осінь. Незвичайно стає холодно вранці й уночі. Лише вдень пригріває сонечко! Всюди відчувається прохолодний подих осені.
Листя змінило свій колір, тільки ялинки витримали натиск осені і створюють зелені острівки літа на червоно-жовтому тлі парку. Та, мабуть, найбільше змінився вітер, який нещодавно ніби обпалював своїм подихом, а зараз його подув пронизує тебе наскрізь і змушує закутуватися у теплий одяг. Все стає якимось похмурим і безрадісним.
Тільки у ті дні, коли сонце сильніше засвітить, коли від його проміння заграють різноманітними кольорами дерева, а вітер стає безсилим проти нього. Тільки тоді розумієш, що не така вже сумна і безнадійна ця осінь, що вона швидко промине і врешті-решт треба насолоджуватися кожною миттю, що дає нам життя. І як же приємно пройтися парком теплої осінньої днини, відпочити у цій суцільній прохолодній тиші; подивитись, як з дерев повільно опадає жовте листя. Воно замріяно кружляє у повільному таночку, поки тихо долетить до землі.. як чудово сяє воно в останніх променях сонця! Осінні листочки мають безліч відтінків: світло-брунатний, золотавий, тьмяно-жовтий, жовтогарячий, і червоний. Таке враження, що чарівна красуня - осінь - тихою ходою водить нас осінніми алеями, залитими яскравими фарбами.
Скромна краса пізньої осені. Природа ніби причаїлася, чекаючи зимових холодів. Спохмурніло, насупилось, стало свинцово-сірим небо. Потекли з нього ниточки осіннього дощу, холодно і непривітно. І тому людина ніби теж якось завмирає, заспокоюється.
А як гарно сидіти дома біля вікна і слухати як іде дощ. Дома сухо, затишно, є гарячий чай, є час роздумів наодинці, час самоаналізу і мрій, а на вулиці злива, пливуть над асфальтом різнокольорові парасольки. Обґрунтовуючись на моїх враженнях, відчуттях, спостереженнях, настрої одержані на прогулянці по осінньому парку була обрана автором тема колекції під девізом "Натхнення осені". Так як колекція - цілісний твір, то вона, як художній твір будується на визначених законах - законах композиції.
Композиція колекції моделей пальто гармонічна, має єдність концепції, побудована на єдиній конструктивній основі, єдина по стильовому рішенню, єдина по характеру і образу, будується на супідрядності всіх частин колекції, елементів по ознаках контрасту, нюансу.
Одним з компонентів композиції є лінії. Лінії в композиції костюма грають велику роль, тому що володіють однією важливою особливістю: вести наш погляд по поверхні об'ємної форми, створюючи рух, динаміку. Крім того, за допомогою ліній ми маємо можливість і затримати рух нашого погляду, що сковзає по поверхні об'ємної форми костюма.
Емоційний вплив ліній різний: горизонтальна лінія асоціюється з горизонтом, передає спокій, вертикальна - прагнення вверх, динамічність, повідомляє формі стрункість; похила - нестійкість, падіння; ламана лінія - перемінний рух; хвилеподібна - рівномірний рух, хитання; спіральна - обертання.
Емоції, що виникають у цьому випадку, пояснюються тим, що форми предметів і одягу, їхній колір, контури й інші якості зв'язані з уявленнями про спокій, рух, зліт, падіння і т. д.
Одним з важливих засобів композиції є ритм. Він підсилює звучання головної теми і повідомляє динаміку усієї колекції.
Напрямок руху форми костюма, її поверхні визначається зміною силуетних і конструктивних ліній.
Пластичні рухи конструктивних і декоративних ліній: швів, рельєфів, обробки - розчленовують форму, вносячи в неї ритмічні порядки. Ритмічні членування утворюються і завдяки сполученню в деталях різних матеріалів (вельвету і гобелена), сполученню форми одягу з формою головного убору, взуття. Ритмічні рухи доповнюють і розвивають пластичні.
Кишені, клапани, листочки, коли вони плоскі, злиті з формою можуть виконувати роль орнаменту на площині. А можуть бути активними елементами форми, коли вони об'ємні, що збільшують рельєф, форми, її масу.
Цікаве конструктивне та декоративне рішення з'являється "ізюминкою" даної колекції; кожна нова модель "повертається новою межею", в колекції подані усі можливі нюанси розвитку ідеї.
2. ХАРАКТЕРИСТИКА ЕЛЕМЕНТІВ ФОРМОУТВОРЕННЯ
КОСТЮМУ, НА ЯКИХ БАЗУЄТЬСЯ КОЛЕКЦІЯ
Зовнішня форма одягу є з основних елементів композиції. При дослідженні форми костюму виділяють чотири рівня:
фактура тканини, колір, декор, лінії, оздоблення, видимі шви - матеріально-декоративний рівень;
ступінь свободи костюма, що висловлюється в ступені прилягання до фігури матеріалу в різноманітних її точках (що також характеризують моду) - рівень додатків на свободу облягання (додатки на модне оформлення);
структура, як геометрична внутрішня характеристика форми (пропорції, геометрія, симетрія) та зв'язок між частинами - структурний рівень;
класична форма самої фігури - рівень пластики фігури.
Форма, як один із структурних елементів костюма приймає участь в передаванні певної інформації про стиль, моду, естетичні і наукові концепції даного часу, рівень матеріальної культури суспільства, а також образу певної людини. Костюм стає костюмом тільки тоді, коли він одягнутий на фігуру, а людська фігура рідко буває в статичному стані. Виходить, форму костюма можна розглядати тільки з образом людини, пропорціями і рухами його фігури. Рух є одним із самих суттєвих факторів в визначенні форми костюма, так як костюм є динамічною системою, яка постійно змінює свої положення.
Зовнішня форма одягу багато в чому визначається силуетними, конструкторськими та декоративними лініями.
Силуетні лінії, чи площинне зорове сприйняття об'ємних форм, обмежених контурами, дає уяву про силует одягу. Якщо взяти за вихідну схему людську фігуру з занесеними на ній конструктивними поясами і точками, з'єднати ці точки лініями, то вийдуть різні плоскі геометричні фігури - аналоги форм одягу пропонованої колекції. Переважною фігурою в колекції є прямокутник.
Якщо вихідні точки з'єднати під прямим кутом, виходить прямокутний силует одягу.
Прямокутний силует одягу зручна, художньо виразна форма, раціональна за своїм розкроєм. Одяг цих форм практично ледве облягає фігуру, не обтягуючи її, не розширюючи набагато.
Відомо, що у моді одночасно може існувати декілька силуетів, тому перехід від пластики старого силуету до нового обумовлюється

 
 

Цікаве

Загрузка...