WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

членів ТОВ до статутного фонду.
6.2. Види оплати праці
Підприємство - це організаційно виокремлена та економічно самостійна основна (первинна) ланка виробничої сфери народного господарства, що виготовляє продукцію (виконує роботу або надає платні послуги).
Сфера дії внутрішнього ринку праці підприємства полягає в установленні взаємозв'язку між фактичними результатами праці і рівнем оплати праці працівника.
Оплата праці - це будь-який заробіток, обчислений у грошовому виразі, що його за трудовим договором власник або впроваджений ним орган виплачує працівникові за виконану роботу або надані послуги.
Системи заробітної плати встановлюються підприємствами самостійно у колективному договорі з дотриманням вимог і гарантій,передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.
Залежно від того, який основний показник застосовується для визначення результатів праці, всі системи підрозділяють на дві групи, що називаються формами заробітної плати.
Найчастіше застосовують дві основні форми заробітної плати - відрядну і почасову.
За відрядної форми оплата праці проводиться за нормами й розцінками, установленими на підставі розряду працівника. Кваліфікаційний (тарифний) розряд працівника передбачає виконання роботи відповідної складності.
Основними умовами застосування відрядної оплати праці є наявність кількісних показників роботи, що безпосередньо залежать від конкретного працівника і піддаються точному обміну, а також необхідність стимулювання зростання випуску продукції та існування реальних можливостей підвищення виробітку на конкретному робочому місці. Виконання цієї форми оплати праці потребує встановлення обгрунтованих норм виробітку, чіткого обміну їхнього виконання і воно не повинно призводити до погіршання якості продукції, порушень технологічних режимів, техніки безпеки, а також до перевитрачення сировини, матеріалів, енергії.
За почасової форми заробітної плати оплата праці робітників здійснюється за годинними (денними) тарифними ставками з урахуванням відпрацьованого часу та рівня кваліфікації, що визначається тарифним розрядом.
Почасова форма заробітної плати застосовується тоді, коли недоцільно нормувати роботи (наприклад, операції контролю за якістю продукції) або вони взагалі не піддаються нормуванню, оскільки зміст і послідовність виробничих операцій часто змінюються (роботи з ремонту та налагодження устаткування тощо).
В сучасних умовах нарахування зарплати за цією формою здійснюється як для адміністративного - управлінського персоналу, так і для робітників.
1. Оплата для керівників спеціалістів.
Така оплата може здійснюватися за двома видами: згідно встановлених окладів і по контракту.
На державних підприємствах систему окладів встановлює відповідне міністерство; на підприємствах інших форм власності оклади встановлює власник майна.
Для цієї категорії працівників може бути встановлена: контрактна форма оплати праці - індивідуальна і конфеденційна, розмір якої визначається на момент укладання контракту. Контракт, як правило носить строковий характер.
Для цієї категорії працівників можуть передбачатися різноманітні оплати: за виконанням особливих замовлень, високий рівень рентабельності, скорочення витрат і т.д.
Розмір доплат на державних підприємствах регламентується законом України та інструкціями відповідних міністерств, а на підприємствах інших форм власності розмір доплат та їх види встановлюються власником майна.
2. Оплата для робітників.
На підприємствах побутового обслуговування можно ідентифікувати дві групи робітників.
а) Це ті, які виготовляють продукцію (кравці). Нарахування зарплати за такою формою запроваджується останнім часом на підприємствах різних форм власності і полягає в тому, що робітникам встановлюють середньо-оптимальний розмір зарплати незалежно від результатів роботи підприємства. На збільшення цієї зарплати можуть впливати різні фактори (якісні вироби, високопродуктивна робота).
б) Друга група - це ті, які займаються обслуговуванням (слюсарі, електрики, механіки). Заробітна плата їм нараховується згідно кваліфікації, відпрацьованого часу та можливих доплат.
Щоб підвищити стимулюючу роль форм оплати праці, використовують їх різновиди - системи заробітної плати. Різниця між ними полягає в способах обчислення заробітку і в рівнях залежності від кількісних і якісних результатів праці не тільки самого працівника, а й організації (фірми) в цілому (або її структурних підрозділів).
Системами відрядної форми оплати праці є:
пряма відрядна, відрядна-преміальна, відрядно-прогресивна, непряма-відрядна, акордна, колективна (бригадна) відрядна; а почасової - пряма почасова, почасова преміальна, колективна (бригадна) почасова.
Основними умовами застосування тієї чи іншої заробітної плати є рівень технічної озброєності виробництва, характер технологічного процесу та організації виробництва і праці, ступінь використання виробничих потужностей і устаткування, стан нормування праці тощо.
6.3. Розрахунок вартості послуги
виготовлення моделі з матеріалів замовника.
Виробництво одягу на підприємствах сфери побуту і послуг займає особливе місце в задоволенні потреб населення у швейних виробах.
Особливостями діяльності підприємств сфери побуту і послуг є індивідуальна спрямованість, а так само можливість особистої участі замовника в процесі обслуговування.
Звертання значної частини населення до підприємства сфери побуту і послуг пояснюється визначеними перевагами виготовлення одягу по індивідуальним заказам перед іншими формами її придбання. Цими перевагами є можливість виготовлення одягу з урахуванням індивідуальних особливостей замовника і можливість замовлення одягу самих модних покроїв. Підприємства сфери побуту і послуг успішно виконують такі замовлення завдяки специфіці організації виробництва властивої тільки ним технології, сугубо індивідуальному характеру проектування і розкрою виробу.
Діючі в нашій країні швейні підприємства, призначені для виготовлення одягу по індивідуальних замовленнях, підрозділяються в залежності від категорій на ательє вищої, першої категорії і майстерні.
Запропонована автором модель пальто виготовляється в ательє вищої ктегорії. Вартість пошиття виробу мінімальної складності та обробки ускладнюючих елементів визначається згідно прейскуранту Б-01 (01-15).
Мінімальна складність пальто д/с з вельвету (ІІ група) складається з 216 гр. Ускладнюючих елементів 8: 19 - кишені накладні; 21 - клапани оздоблювальні; 22 - кокетка проста; 36 - ремінь; 38 - хомутик; 39 - деталі накладні дрібні; 65 - дублювання деталей клейовими прокладочними матеріалами; 5-21 оздоблювальна строчка 20х1,60. Загальна вартість обробки ускладнюючих елементів складається 320 гр.
Розрахунок ціни виробу за індивідуальними замовленнями надається в таблиці

 
 

Цікаве

Загрузка...