WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

відповідно до моделі можна шаблонним та графічним способом.
Графічний спосіб має три варіанта: спосіб перпендикулярів, спосіб дуг та зарубок, комбінований спосіб (спосіб зарубок та перпендикулярів). Він точний, але трудомісткий.
Спосіб шаблона спрощений, дає добрі результати та широко використовується в технічному моделюванні. При переміщенні виточок треба додержуватися наступних обов'язкових умов: розхил виточок повинен зберігатися; вершина нової виточки повинна бути направлена в центр опуклості.
В заданій моделі кокетка пілочки має деякий спуск до пройми, це сприяє деякому зм'якшенню похилості плечового поясу. Так, як кокетка пілочки розташовані вище лінії груді, частковий розхил виточки залишають, та оформляють її відповідно з моделлю невеликою виточкою, решту виточки перевести в лінію відрізу кокетки.
Плечова виточка на спинці повністю переведена в лінію відрізу кокетки.
Поглиблення горловини на пілочці виробляють шляхомзміщення униз по вертикалі на 1,5 см.
Ширина борта з центральною бортовою застібкою (однобортовою) визначається: діаметр ґудзика + 1 см, 2+1=3 см. Лінія борта розташована паралельно середній лінії пілочки. Лінія борта в нижній частині перпендикулярна лінії низу. Ширина підборта 8 см.
Положення нижньої кишені від лінії талії униз знаходимо по золотому січенню: ТБ·0,38=18·0,38=6,5 см. Довжина входу в кишеню по моделі КК1=19,5 см. Горизонтальні лінії нижньої кишені знаходяться паралельно лінії талії пілочки. Вертикальна лінія кишені по моделі КК2=20 см. Вона розташована паралельно середньої лінії пілочки.
Положення нижнього клапана-хомутика від лінії талії по моделі 2,5 см уверх, 3,5 см. униз. Вертикальна лінія клапана-хомутика по моделі АВ=12 см, горизонтальна АА1=19 см. На відстані 6 см місце для прокладання оздоблювальної строчки. Низ клапана-хомутика фігурний.
Положення верхньої кишені від лінії низу кокетки униз на відстані 1 см по моделі. Довжина входу верхньої кишені по моделі КК1=12,8 см. Горизонтальна лінія входу кишені розташована паралельно лінії зрізу кокетки. Вертикальна лінія кишені по моделі КК2=19,5 см, розташована паралельно середньої лінії пілочки на відстані 4,5 см по моделі. Низ кишені фігурний.
Горизонтальна лінія верхнього клапана повторює лінію зрізу кокетки. Довжина верхнього клапана відповідає довжині кишені АА1=12 см, вертикальна лінія клапана по моделі АВ=9 см, А1В1=5 см. Вертикальні лінії клапана розташовані паралельно середньої лінії пілочки. Низ верхнього клапана фігурний.
Положення хомутика на спинці від лінії талії по моделі 2,5 см уверх, 3,5 см униз. Вертикальна лінія хомутика по моделі 6 см, горизонтальна - 18 см.
Довжина ременя 100 см, ширина по моделі 10 см, в готовому вигляді 5 см.
Положення пати на рукаві від нижнього зрізу уверх 4 см. Довжина пати 15 см, ширина по моделі у готовому вигляді 4,5 см.
4.5. Аналіз та усунення дефектів посадки моделі на фігурі.
Ще одним обов'язком закрійника при примірці з'являється виявлення дефектів.
Дефекти одягу виникають по різним причинам та зовнішньо виявляються у вигляді натягувань, зморшок, перекосів, непотрібних складок, утрати рівноважного стану виробу в цілому та окремих його частин.
Дефекти одягу розподіляють на три групи: конструктивні, технологічні та дефекти моделювання.
Конструктивні дефекти виникають через невідповідальність розмірів та форми виробу розмірам та формі постаті людини. Вони виявляються в одязі у вигляді горизонтальних, вертикальних та нахилених складок та зморшок, кутових заломів, балансових порушень та дефектів динамічної невідповідності.
Технологічні дефекти виникають через викривлення конфігурації конструктивних ліній внаслідок невірного розкрою деталей швацьких виробів, через невідповідальність сполучених розмірів з'єднання деталей, зміщення монтажних надсічок. Дефекти технології пошиття виявляються в недостатньому розташуванні або посадці зрізів деталей, порушенні встановленої ширині швів, несуміщених монтажних надсічок, кривих строчках, в викривленні швів та країв виробу, невідповідності розмірів та перекосів прокладок та підкладки, що складають пакет одягу. Порушення режимів вологотеплової обробки виявляються при виконанні неправильних прийомів формоутворення, не передбачених конструкцією розтягувань та посадок, при викривленні швів та країв виробу.
Дефекти моделювання виникають в одязі в наслідок застосування невірних прийомів конструктивного моделювання, що призводить до втрати достоїнств базової конструкції.
На примірці пальто були виявлені наступні дефекти.
Таблиця 4.5.1
Характеристика дефекту посадки Причина виникнення дефекту Схема усунення дефекту
1 2 3
1. Натяг верхньої частини пілочки біля лінії горловини. Біля лінії горловини на плечовій ділянці пілочки з'являються нахилені, напружені зморшки. Недостатня довжина пілочки на ділянці від вершини горловини до горизонталі, що проходить через точки основи пройми.
2. Напружені горизонтальні зморшки по ліктьовому перекату рукава. Напруження по ліктьовому перекату рукава, що переходить в горизонтальні напружені зморшки, викликається недостатньою шириною рукава. Воно виявляється на ділянці від вершини окату до ліктьового перекату. Рух рук уперед утруднено.
5. ТЕХНОЛОГІЧНА ОБРОБКА МОДЕЛІ
5.1. Вибір способів обробки моделі
Ринкова економіка ставить перед підприємствами швейної промисловості України завдання щодо випуску конкурентоспроможної продукції за рахунок впровадження у виробництво новітніх технологій та сучасного обладнання.
Уніфікація технології виготовлення швейних виробів передбачає введення єдиних, найбільш раціональних методів обробки при максимальному використанні прогресивного устаткування, скорочення ручних операцій, широке застосування клейових матеріалів.
Технологічний процес обробки деталей та вузлів швейних виробів складається із різних операцій, які виконюються на універсальних спеціальних машинах та машинах автоматичної дії.
До особливостей процесу виготовлення пальто необхідно віднести наступне.
Для надання необхідної формостійкості і пружності дублюють пілочки, підборта, кокетки пілочок, кокетку спинки, спинку на ділянках пройм і на підгин низу, рукав на ділянці окату і припуску на підгин низу, нижній і верхній комір, обшивку горловини спинки, верхній припуск накладних кишень, нижні і верхні клапани, нижні і верхні пати, ремінь, нижній і верхній хомутик спинки, місце розташування хомутика на спинці. Зрізи прокладки не доходять до зрізів основних деталей на 3-4 мм і при наступній обробці їх закріплюють строчкой в швах з'єднання деталей.
Технологічний процес виготовлення пальто включає заготовку дрібних деталей (клапанів, накладних кишень, підбортів, пат, реміня, хомутика); початкову обробку основних деталей, обробку кишень, застібки, коміра, рукавів, обробка підкладки; монтаж і оздоблення виробу.
Для

 
 

Цікаве

Загрузка...