WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

індивідуальним замовленням населення. В основу побудови кожного вузла конструкції покладено виміри відповідної ділянки фігури.
Таким чином усе креслення основи по натуральним вимірам фігури без пропорційних розрахунків. В практичній роботі, у випадку незручності отримання того чи іншого розмірного признаку шляхом обмірювання, дозволяється взаємозамінювання розмірних ознак, які мають між собою достовірний зв'язок, встановлену матеріалами антропометрії.
При побудові конструктивних ліній, що розкривають форму окремих вузлів конструкцій або контурів фігури (побудова ліній горловини, ліній пройми) застосовують метод геометричних розверток.
Якщо в основу побудови того чи іншого вузла покладені два вимірювання, а шукані конструктивні точки займають просторове положення, застосовують геодезичний метод, або метод засічок (знаходження плечової точки, вершини пройми та інші).
При використанні одного розмірногопризнаку для побудови того чи іншого вузла конструкції (ширини спинки, довжини виробу та інші) застосовують графічний метод.
Всі розрахункові формули для побудови креслення конструкції відображають дійсний зв'язок між окремими ділянками тіла або результати математичного аналізу окремних вузлів конструкції. На базі розрахунково-графічної системи розроблена єдина методика конструювання одягу, що забезпечує єдність принципів конструювання чоловічого, жіночого, та дитячого одягу.
Структура розрахункових формул в єдиній методиці зберігається, змінюються лише параметри-коефіцієнти при перемінних, а також абсолютні величини вільних членів, що залежать від статево-вікових особливостей фігури та виду виробів.
В Центральній дослідно-технічній швейній лабораторії (ЦДТШЛ) розроблено єдиний метод конструювання одягу, що застосовують для виготовлення виробів по індивідуальним замовленням населення. В основу цього методу взята єдина методика. В єдиному методі деякі складні розрахунки спрощені або замінені мірками. Відмінність від єдиної методики в тім, що в розрахункові формули єдиного методу введено показники постави.
На базі розрахунково-графічної системи розроблено методику Республіканського будинку моделей (РБМ). Застосовуючи цю методику можна конструювати одяг будь-яких напрямків моди, так як структура кожної розрахункової формули дозволяє вводити в неї всі елементи, враховуючи особливості моди теперішнього періоду.
При виготовленні виробів по індивідуальним замовленням вихідними даними для побудови креслень є інформація про будову тіла людини; мірки отримані шляхом безпосереднього обмірювання фігури; а про форму виробу - додатки.
Метод побудови креслення деталей одягу базується на графічних прийомах перенесення розмірних ознак фігури на площину в певній послідовності з використанням формули I виду:
Р=М+П
Тільки одна розрахункова формула II виду використовується для визначення ширини пройми і рукава. Цим пояснюється велика кількість розмірних ознак, які приймають участь в побудові, більш 30.
Частина розмірних ознак, використаних в методиці, відсутня в ОСТах, вони додатково вводяться для більш точної розгортки одягу на площині.
Це наступні розмірні ознаки:
ширини - Шг1 - ширина груди з урахуванням виступу грудних залоз;
Шпп, Шпс - ширини пройми, що визначає ракурс або розворот плеч;
висоти, Впкп - що визначають розхил бокової виточки на живіт;
глибина горловини - Гг - яка приймає участь в побудуванні розгортки опорної поверхні фігури.
Універсальність розрахункових формул та методи побудови креслень конструкції, забезпечується реальними закономірностями та зв'язками між окремими елементами конструкцій, що дозволяє використовувати цю методику для побудування креслень конструкцій будь-яких моделей для фігур з будь-якими відхиленнями.
Велике значення для методики РБМ з'являється точне знімання мірок, яке дозволяє закрійнику визначити будування фігури, виявити її особливості, установити ступінь відхилення від умовно-пропорційної фігури. Тільки точне знімання мірок дає можливість одержати більш точну конструкцію виробу з урахуванням особливостей будови тіла людини.
Відмітними рисами цього методу являються:
1. Опорна поверхня виробу визначається в незалежності від розхилу нагрудної виточки.
2. Розхил нагрудної виточки знаходиться як різниця між виміром, який проходить крізь виступаючі точки грудних заліз, і не захоплюючим опуклості.
3. Ширини горловини переду і спинки неоднакові і залежать від особливостей статури конкретної фігури.
4. Розхил виточки плечової може бути розкреслений в два розхили, що важливо при будуванні спинки з рельєфами.
Усі виміри поділяються на ті, що знімаються спереду, збоку і позаду. Виміри слід знімати у строгій послідовності для зручності і точності зняття.
Для побудови конструктивної основи моделі обрана методика Республіканського будинку моделей (РБМ), яка розроблена на базі розрахунково-графічної системи.
4.3. Розрахунок та побудова конструктивної основи
для моделі
Для точного вивчення та, особливо, виміру такої складної форми, як тіло людини, необхідні відправні, або як їх іще називають, орієнтирні точки на його поверхні. Ці точки відповідають явно вираженим та легко промацующимся утворенням скелета - кінцям кістяних відростків, шершавостям, буграм або точно окреслених кордонів на м'яких тканинах.
Антропометричне обстеження починається з розмітки антропометричних точок на фігурі людини (дермографічним олівцем або кульковою ручкою). Галузеві стандарти на розмірові ознаки передбачають використування 13 антропометричних точок. Перед вимірюванням конкретної фігури намічують зазвичай 6 точок, які є початковими для ряду вимірів:
шийна точка б - вершина остистого відростку сьомого шийного хребця;
точка основи шиї в - точка на пересіченні лінії обхвату шиї з вертикальною площиною, що розсікає плечовий скат навпіл;
плечова точка з - точка на пересіченні зовнішнього краю акроміального відростку лопатки з вертикальною площиною, що перетинає плечовий суглоб навпіл;
передній кут підпахвової западини н - найвища точка дуги, яка утворена переднім краєм під пахвової западини при опущеній руці;
задній кут підпахвової западини о - найвища точка дуги, утворена заднім краєм підпахвової западини при опущеній руці;
точка висоти лінії талії р - точка на найбільш ввігнутій частині бічної поверхні тулуба на середині відстані між нижнім ребром та гребенем півздошної кістки.
Людина, яку вимірюють, повинна стояти в сурово визначеній позі: прямо, без напруження, зберігаючи звичну поставу, голова фіксується в очно-вушній горизонталі, руки опущені вздовж тулуба, пальці витягнуті, ноги в колінах випрямлені, п'ятки разом, відстань між носками ніг 15-20 см. Дихання повинно бути спокійним.
Під час знімання мірок, на примірках або при здачі готового виробу замовник повинен бути в білизні та взутті, в яких

 
 

Цікаве

Загрузка...