WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

виконують роль не тільки додаткових деталей, а й беруть участь в створюванні загального стилю костюма.
Рукавички являються одним із важливих доповнень костюма. Вони, захищають руки від кліматичних впливів, крім того, декоративно завершують костюм. Рукавички підкреслюють пластику руху в костюмі. В залежності від зміни довжини і форми рукавів змінюється довжина і конструкція рукавичок. Якщо рукав скорочується, довжина рукавичок збільшується, з'являються застібки - кнопки, ґудзики, застібки. Вироблені рукавички із різних матеріалів: шкіри (гладка, лакова, замша); сучасних синтетичних матеріалів, імітуючих шкіру; різноманітних сіток, трикотажу.
Серед аксесуарів окуляри знаходяться на другому місті після взуття. Окуляри - це не тільки випробуваний засіб для корекції зору, а й ще модний аксесуар, який носять усі - і дорослі, ідіти.
Окуляри - аксесуар примітний. За допомогою окулярів обличчю можна надавати вираз загадковості, інтриги, сексуальності, зворушливої беззахисності, інтелектуальної зосередженості і аристократичного шарму.
Підкреслити показність і респектабельність можна за допомогою вишуканих стекол, а також формою, кольором і фактурою окулярів.
Таким же чином можна скорегувати індивідуальні недоліки обличчя, використовуючи "вічні" властивості кольору: світлі кольори виступають, якби наближаються, а темні - скрадають форму, видаляються, відступають.
Пояса і ремінці - важлива деталь жіночого одягу. В наш час пояса і ремінці являються аксесуарами, які мають стилєстворююче значення. За конструкцією і способу носіння пояса можна підрозділити на що зав'язуються і що застібаються.
Крім свого прямого призначення - підтримувати одяг, пояс або ремінь виконують і другі важливі функції: нівелюють недоліки тіла, роблять фігуру стрункою, підтягнутою, підкреслюють красу жіночої талії.
4. МОДЕЛЬНО-КОНСТРУКТОРСЬКА ДОКУМЕНТАЦІЯ
МОДЕЛІ
4.1. Опис зовнішнього вигляду моделі
Пальто з вельвету для жінок молодого та середнього віку, прямого силуету з ременем по лінії талії, рукав вшивний, двошовний.
Пілочка пряма, не відрізна на лінії талії, з прямими кокетками, з верхніми клапанами вихідними з-під кокеток, верхніми фігурними накладними кишенями, бічний зріз яких входить в пройму. З нижніми клапанами - хомутиками, нижніми прямокутними накладними кишенями. На клапанах застібка на один ґудзик та одну вертикально розташовану обметану петлю.
Спинка з двох частин зі швом посередині, фігурною кокеткою, на лінії талії хомутик шириною 6,5 см.
Пройма класична, рукав вшивний, двошовний, довгий, по низу із переднього шва рукава виходить пата шириною 4,5 см, котра застібається на один ґудзик та одну горизонтально розташовану обметану петлю, з плечовими накладками.
Комір вшивний, відкладний, з прямокутними кінцями.
Центральна застібка доверху, підборт відрізний. По краю борту розташовано п'ять горизонтальних петель на рівній відстані друг від друга, причому верхня - на відстані 1,5 см від верхнього краю борту, а нижня петля - на відстані 34 см від лінії низу виробу.
Ремінь шириною в готовому вигляді 5 см, з пряжкою.
По краю борту, коміра, кокеток, клапанів, кишень, пат, ременя, хомутика прокласти по дві оздоблювальні строчки 0,1-0,5 мм нитками в колір запропонованої тканини.
Підкладка зі швом на спинці та бічними швами, по спинці на рівні лопаток складка, по низу виробу підкладка пришивна.
Розмірна характеристика моделі, см:
зріст 175
обхват грудей 88
обхват стегон 96
4.2. Характеристика системи конструювання деталей моделі
Конструкція одягу є пристрій, основними характеристиками якого є силует, покрій, взаємо розміщення деталей, їх конструктивна побудова, вид з'єднувальних швів.
Будь-яку конструкцію одягу можна побудувати різноманітними методами: муляжним, пропорціонально-розрахунковим, розрахунково-графічним та методом розрахунку розверток деталей одягу по зразку моделей.
Муляжний метод узагальнює процеси моделювання та конструювання одягу безпосередньо на фігурі або манекені способом наколки. При цьому використовується макетна тканина, папір, або безпосередньо основна тканина. Конструювання одягу методом накладки вимагає значної витрати часу, високої кваліфікації виконавця, та застосовується при виготовленні окремих індивідуальних замовлень та в моделюючих організаціях.
Пропорціонально-розрахункові системи. В більшості систем конструювання одягу креслення виробу будують на базі вимірювань фігури (мірок), отриманих розрахунковим шляхом, виходячи з принципу пропорційної залежності окремих частин тіла людини. Початковими показниками для розрахунку є мірка напівобхвату грудей (С2), довжини тіла (Р). в умовах масового виробництва ці мірки беруть з таблиць вимірів. При виготовленні виробів по індивідуальним замовленням населення основні мірки визначають шляхом вимірювання фігури замовника, допоміжні - шляхом розрахунку.
Формули розрахунку в кожній системі конструювання, що входять в цю групу, в принципі однотипні та відрізняються лише цифровими показниками. Результати розрахунків приблизно однакові, вони характеризують умовно-пропорційний тип, будова тіла людини того географічного району, де утворювалась система конструювання, тому що в основу будь-якої пропорційно-розрахункової системи закладено емпіричні дані, що отримані дослідним шляхом. З усіх пропорційно-розрахункових систем найбільше поширення та застосування у виробництві на певному етапі отримали системи Короткова (координатна система), Царьова, Виноградова та інші.
В координатній системі І.М. Короткова спостерігається часткове обґрунтування формул розрахунку мірок, детально розглядається послідовне побудування креслення в повному зв'язку з будовою тіла. Багато уваги виділено формоутворенню.
В теперішній час пропорційно-розрахункові системи поступово замінюють новими, які мають теоретичне обґрунтування.
Основним недоліком пропорційно-розрахункових систем є те, що виміряння фігури (мірки) базується на формулах, стверджуючих пропорційну залежність окремих частин тіла людини, що суперечить дійсності.
Метод розрахунку розверток деталей одягу засновано на елементарних поняттях чебишевської сітки та геодезичних ліній і на розрахункових методах їх визначення на кривих поверхнях.
Розрахунково-графічна система конструювання одягу розроблена ЦНІІШП на базі розрахунково-аналітичного методу (автор І.А. Тер-Овакімян), згідно котрому креслення конструкцій будують, застосовуючи геометричні та графічні розвертки згладжених контурів фігури людини. При цьому враховуються необхідні додатки на вільне облягання фігури та декоративне оформлення виробу.
Вихідними даними до побудови креслень є розмірові характеристики фігур, що взято з таблиць антропометричних вимірів жіночих, чоловічих та дитячих фігур, або мірки, що отримано шляхом безпосереднього обмірювання фігури при виготовленні виробів по

 
 

Цікаве

Загрузка...