WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота

Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі - Дипломна робота


Дипломна робота
Розробка технології виготовлення жіночого пальто у спортивному стилі
ЗМІСТ
Вступ
1. Огляд девізу колекції "Натхнення осені", як джерела творчого процесу створення композиції костюму.
2. Характеристика елементів формоутворення костюму, на яких базується колекція.
3. Характеристика колекції, що розробляється.
3.1. Сучасні тенденції моди та відповідність до них моделей колекції.
3.2. Характеристика матеріалів для виготовлення моделей.
3.3. Композиційне рішення головного вбрання, взуття та аксесуарів колекції.
4. Модельно-конструкторська документація моделі.
4.1. Опис зовнішнього вигляду моделі.
4.2. Характеристика системи конструювання деталей моделі.
4.3. Розрахунок та побудова конструктивної основи для моделі.
4.4. Моделювання деталей крою.
4.5. Аналіз та усунення дефектів посадки моделі на фігурі.
5. Технологічна обробка моделі.
5.1. Вибір способів обробки моделі.
5.2. Вибір обладнання для пошиття моделі.
5.3. Розкрій деталей моделі.
5.4. Ступінь готовності моделі до примірок.
6. Економічна частина.
6.1. Організація обслуговування населення.
6.2. Види оплати праці.
6.3. Розрахунок вартості послуги виготовлення моделі з матеріалів замовника.
6.4. Розрахунок вартості виготовлення моделі з матеріалів підприємства.
Висновки
Література
ВСТУП
Серед утилітарних речей, що складають матеріальне середовище життєдіяльності людини, костюм представляється найбільш складною й тонко організованою структурою. Він винятково багатофункціонален, завдяки чому знаходиться в тісному взаімозв'язку зі всіма предметними і непредметними елементами середовища життя людини і з самою людиною - його власником, і з суспільством - як продукт його культурних, соціальних економічних можливостей. Костюм динамічний, підвернений частим змінам форм, одною із причин яких являється мода.
Розвиваючись за певними законами, мода швидко і точно реагує на усі події в житті суспільства. Людина не може жити поза модою. Навіть відхиляючи і заперечуючи її, вона тим самим висловлює своє відношення до неї і до визначних проявів життя.
Джерела існування моди і двигун психологічного механізму наслідування їй кореняться в явищі соціального престижу, в прагненні виділитися із маси собі подібних, стати лідером. Особиста перевага пов'язана з наслідуванням, що виражає природну схильність людини порівнювати себе з іншими і здаватися не менш значним, ніж інші. Закон наслідування діє і коли прагнуть не відстати від лідерів моди, і коли бажають бути як всі. Він являється елементарним проявом механізму моди, тобто засобом поширення і зміни естетичних оцінок в суспільстві.
Мода може виступати в якості захисного механізму особистості, коли посередництвом нової моди, відхилення від відстояних модних стандартів прагнуть відрізнитися від навколишнього середовища.
Існує також проміжне положення методу "відрізнитися" і "наслідувати", прихильність до вибору класичних форм і принципів класичної організації костюму, тобто таких форм, які вивірені часом.
Як бачимо, мода в певній мірі виражає, втілює тип поведінки, стиль життя особистості, тобто стиль відносин людини до самого себе і до інших людей. В цьому виявляється найбільш важливий, початковий, основний соціально-психологічний аспект моди, на якому утримуються інші її характеристики.
В сучасному світі мода і економіка - нерозривні поняття. При знанні законів моди і точному економічному розрахунку мода обов'язково приносить прибуток підприємству. І там, де вміло використовують її механізм, фірми надзвичайно збагачуються. Достатньо згадати такі імена, як Крістіан Діор, П'ер Карден, це не тільки відомі талановиті французькі художники-модельєри, але перш за все бізнесмени.
Випускаючи різноманітні товари під своєю маркою, відомі художники для отримання додаткового прибутку експлуатують двигун психологічних механізмів прямування моді, які кореняться в явищі соціального престижу.
Таким чином, серед сучасних тенденцій моди виникають індивідуальні стилі художників, імена яких приносять величезні прибутки. З'яються нові відносини між модою, мистецтвом, середовищем, людиною і художником. Взаємозв'язок "по вертикалі" (мода - мистецтво) ускладнюється відношенням "по горизонталі" (виробництво - споживач). Художник все більшою мірою становиться диригентом, керівником виробничого циклу створення модних речей.
В даний час все більш зростають вимоги до якості одягу, критерієм якого є художнє оформлення (дизайн). Одяг повинен бути як красивим за формою, так і якісним по виконанню. Все це диктується законами ринку і твердою конкуренцією. Ринок вимагає глибоких знань і творчого підходу до справи.
Головним у творчий діяльності художника-модельєра є створення нових форм костюма, які б відповідали вимогам сучасної моди й удосконалювали зовнішній вигляд людини.
Пошуки нової форми можуть йти різними шляхами, але завжди необхідно виходити насамперед з основної ідеї, що спонукала дизайнера до творчості.
Творчий акт створення костюма завжди починається з визначення теми моделі чи колекції, що обумовлює образність майбутнього вибору. Цей етап проектування надзвичайно важливий, тому що правильний вибір теми багато в чому забезпечує актуальність і успіх завершеної роботи. Наступна ступінь - накопичення інформаційного матеріалу по даній темі. Для цього художник-модельєр збирає необхідні відомості, вивчає їх, аналізує за допомогою виконання замальовок і копій різних першоджерел.
На основі вивчення накопиченої інформації в художника-модельєра виникає образне рішення проектованого костюма чи цілої колекції, що він втілює в ескізах. По змісту розрізняють фор-ескізи; робочі, чи конструктивні; і творчі, чи художні ескізи; всім ним відповідають своя графічна манера, ступінь умовності і міра відображення форми, матеріалу, конструкції майбутнього костюма. У кожного з цих ескізів своя задача, свій рівень технічної майстерності, визначений набір формальних прийомів, що дозволяють максимально виразити ідею форми з художньої і технічної позицій.
При сучасному промисловому виготовленні одягу художник-модельєр не може обмежитися тільки рішенням художніх завдань оформлення одягу. Він повинен урахувати специфіку виробництва одягу на сучасних підприємствах, де немаловажне значення мають такі фактори, як собівартість продукції, економія матеріалу і раціональна організація технологічних процесів.
Технічний прогрес і швидка зміна моди диктують необхідність різкого скорочення терміну розробки й зниження витрат часу, засобів, матеріалів на створення та запровадження у виробництво нових моделей одягу одночасно з розширенням асортименту і покращенням якості продукції. Умови ринку разом з жорсткою конкурентністю вимагають від виробника одягу постійного пошуку резервів економії, зниження собівартості одягу.

 
 

Цікаве

Загрузка...