WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація регулювання процесу сушки кераміки - Дипломна робота

Автоматизація регулювання процесу сушки кераміки - Дипломна робота

апаратуру.
Багатоканальні цифрові регулятори шафного виконання монтують на фундаменті. Апаратура управління виконавчими механізмами, оперативного вимірювання вставки регулятора виконується на щиті або пульті. Останній може входити в комплект регулятора.
Електронні регулятори зазвичай працюють в комплекті з електронними виконавчими механізмами, які складаються з одно- або трьохфазного двигуна, редуктора, ручного приводу, блоку управління і вихідної лапки, з'єднаної з регулюючим органом. В блок управління також може входити давач положення. Вихідна лапка електродвигунних виконавчих механізмів буває: однообертовою і багатообертовою.
Однообертові виконавчі механізми використовують для управління заслонками, шиберами, дроселями, направляючими апаратами вентиляційних установок..
2.4 Підбір і розрахунок автоматизуючи пристроїв.
У металургійній практиці для вимірювання температур до 650°С застосовуються термометри опору (ТС), принцип дії яких заснований на використовуванні залежності електричного опору речовини від температури. Знаючи дану залежність, по зміні величини опору термометра судять про температуру середовища, в яке він занурений. Вихідним параметром пристрою є електрична величина, яка може бути зміряна з вельми високою точністю (до 0.02 ), передана на великі відстані і безпосередньо використана в системах автоматичного контролю і регулювання.
Як матеріали для виготовлення чутливих елементів ТС використовуються чисті метали: платина, мідь. нікель, залізо і напівпровідники.
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Зміна електроопору даного матеріалу при зміні температури характеризується температурним коефіцієнтом опору , який обчислюється по формулі
(2.4.1)
де - температура матеріалу, ;
і ; - електроопір відповідно при 0 °с і температурі , Ом.
Опір напівпровідників із збільшенням температури різко зменшується, тобто вони мають негативний температурний коефіцієнт опору практично на порядок більше, ніж у металів. Напівпровідникові термометри опору (ТСПП) в основному застосовуються для вимірювання низьких температур (1.5 - 400 К).
Достоїнствами ТСПП є невеликі габарити, мала інерційність, високий коефіцієнт а. Проте вони мають і істотні недоліки:
- нелінійний характер залежності опору від температури;
- відсутність відтворності складу і градуїровочної характеристики, що виключає взаємозамінність окремих ТС даного типа. Це приводить до випуску ТСПП з індивідуальним градуюванням.
Для вирішення різних задач ТС діляться на еталонні, зразкові і робочі, які в свою чергу підрозділяються на лабораторні і технічні.
Еталонні ТС призначені для відтворення і передачі шкали МПТШ в інтервалі 13.81 - 903.89 К.
Технічні ТС залежно від призначення і конструкції діляться на:
занурювані, поверхневі і кімнатні; захищені і не захищені від дії агресивного середовища; стаціонарні і переносні; термометри 1-го, 2-го і 3-го класів точності і т.д. На (рис. 2.4.2) представлені конструкції промислових ТС з нерухомим (а) і рухомим (б) штуцерами. Термометр складається з чутливого елементу 1, розташованого в захисному сталевому чохлі 3, на якому приварений штуцер 2 з різьбленням М27х2.
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Рис. 2.4.1. Конструкція промислового ТС.
Дроти 4, армовані фарфоровими бусами 6, сполучають виводи чутливого елементу з клемною колодкою 5, головки 7, що знаходиться в корпусі. Зверху головка закрита кришкою 8, знизу є сальникове введення 9, через який здійснюється підведення монтажного кабелю 10. При вимірюванні температури середовищ з високим тиском на чохол ТС встановлюється спеціальна захисна (монтажна) гільза 12.
Рис.2.4.2. мостові схеми вимірювання опору термометрів.
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Чутливий елемент ТС виконаний з металевого тонкого дроту з безіндукційним каркасним або безкаркасним намотуванням.
Значно рідше в металургійній практиці зустрічаються напівпровідникові термометри опору (ТСПП) для вимірювання температури (-90) (+ 180) С. Їх застосовують в термореле, низькотемпературних регуляторах, що забезпечують високоточну стабілізацію чутливих елементів газоаналізаторів, хроматографів, корпусів пірометрів, електродів термоелектричних установок для експрес-аналізу складу металу і т.п.
Для вимірювання опори використовують четиринлечові урівноважені (ручні або автоматичні) і неврівноважені мости.
Урівноважений міст, принципова схема якого приведена на (рис. 2.4.2 а), використовується для визначення величини опору при градуюванні ТС і при вимірюваннях температури в лабораторних умовах.
Нульовий метод вимірювання характеризується високою точністю, оскільки виключається вплив навколишньої температури, магнітних полів і зміни напруги батареї живлення Б. Однако значна погрішність може виникати при зміні опору сполучних дротів , що викликається значними сезонними і добовими коливаннями температури в місцях проходження кабелю, сполучаючого ТС і вимірювальний міст.
На (рис. 2.4.2 б) представлена трьохдротяна схема включення ТС, в якій одна вершина діагоналі живлення (В) перенесена безпосередньо до термометра. Для рівноваги можна записати
(2.4.2)
звідки
(2.4.3)
Опір дротів виявляються включеними в різні плечі моста, тому зміна їх величини практично взаємно компенсуються.
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Неврівноважений міст виключає необхідність виконання ручних операцій по зміні величини . В ньому замість нуль-приладу в діагональ моста АС встановлюється міліамперметр. При постійній напрузі живлення і постійних опорах , , через цей прилад протікає струм, величина якого залежить (нелінійно) від зміни . Використовування даних мостів для вимірювання температури обмежено. В основному вони застосовуються для перетворення опору термометра в напругу.
Автоматичні урівноважені мости широко використовуються для вимірювання і реєстрації температури в комплекті з ТС. Їх характеризує висока точність і можливість використовування в системах автоматичного регулювання. Вони випускаються різних модифікацій: одно- і багатоточкові, з дисковою або стрічковою діаграмою, з сигнальними пристроями і ін.
Рис.2.4.3.Принципова схема автоматичного урівноважую чого моста.
На (рис. 2.4.3) приведена принципова схема автоматичного урівноваженого моста, який, так само як ручний рівноважний міст, реалізує нульовий метод вимірювання опору.
Термометр опору підключений до приладу по трьохдротяній схемі. У вимірювальну схему моста входять врівноважуючий реохорд з
шунтуючим його резистором (обмежує струм, поточний по реохорду); резистори і , визначальні початок і кінець шкали; спіралі і ,
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
забезпечуючі точну підгонку діапазону шкали і є частиною резисторів і ; резистори , і , створюючі постійні плечі моста; ТС , що є змінним плечем; баластний резистор , який обмежує струм в мостовій схемі і забезпечує мінімальний нагрів ТС; підганяльний резистори і , що забезпечують опір лінії, що підводить, (кожний з двох сполучних дротів має опір 2.5

 
 

Цікаве

Загрузка...