WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація регулювання процесу сушки кераміки - Дипломна робота

Автоматизація регулювання процесу сушки кераміки - Дипломна робота

вологості.
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
2. РОЗРАХУНКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА
2.1 Опис технологічного процесу.
На заводі існує велика потреба переходу на автоматизовану роботу тунельних сушил за одним способом, який буде забезпечувати підтримку заданого режиму сушіння, незалежно від кваліфікації і суб'єктивних якостей персоналу. Необхідність автоматизації процесу сушіння керамічних виробів на Коломийському заводі гостро відчувається в зв'язку з тим, що основні втрати створюються через брак саме на цьому виробничому процесі. При сушінні створюються труднощі у зв'язку з нерівномірною швидкістю сушіння, що викликає неоднорідність втримання вологи на різних ділянках сушіння цегли.
Завдання полягає в тому, щоб правильно організувати і підтримувати в процесі виробництва необхідні параметри теплоносія, відповідальні за структурно-механічні якості в тунельних сушилах.
Сушіння цегли може бути умовно поділено на два основні періоди.
В перший період черепиця омивається теплими і вологими газами та повільно прогрівається. В результаті прогріву черепиці випаровується волога із глибини слоїв виробу на його поверхню, де ЇЇ поглинає І відносить теплоносій.
Коли випаровування вологи Із керамічних виробів в процесі сушки починає сповільнюватися, а температура цегли зростає, наступає другий період сушки.
Температура черепиці постійно збільшується до температури теплоносія. До цього часу основна маса вологи Із черепиці вже випарувалася і залишок її складає 6-8 %. Закінчення процесу сушіння черепиці супроводжується посвітлінням поверхні. Рівномірність прогріву і видалення вологи по всій масі керамічного виробу в період сушіння є обов'язковою умовою процесу сушіння. Якщо рівномірність прогріву і видалення вологи по всій масі виробу не досягається, то виникають перепади температури і вологості у виробі, які викликають у ньому місцеві напруження. Коли місцеві напруження
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
перевищують міцність сушильного виробу, то його цілісність порушується і стінки виробу викривляються або утворюються тріщини.
Конструкції сушок і режими сушіння мають забезпечувати швидку, рівномірну і якісну сушку цегли.
Тунельні сушила представляють собою ряд. Тунелів, об'єднаних системами подачі і відбору теплоносія. По сушильному тунелі періодично рухаються вагонетки з виробами навпроти повітряного потоку. Відпрацьований теплоносій викидається в атмосферу.
На вході в сушилку стоїть сушильний агент - суміш димових газів з повітрям, де його температура становить 100-110 °С, відносна вологість 85-90%. Висушені вироби після відбраковки передається на платформи, де укладається на вагонетки, які направляються в тунельну піч. Спосіб укладки виробів на полки сушильних вагонеток є одним із факторів, які створюють подовженість і якість сушіння.
Рівномірне і швидке сушіння досягається при одночасному омиванні виробів теплоносієм зсередини і зверху. Термін сушіння змінюється в залежності від вологості глини. В тунельних сушилах при недостатній газонаповненості тунелю і наявності підсосів зовнішнього повітря (холодного) у верхніх частинах тунелів спостерігається більш інтенсивний рух теплоносія, ніж внизу тунелю. Це приводить до температурного перепаду і нерівномірності сушіння по висоті тунелів.
На заводі сушіння черепиці ведеться в тунельних сушилах, з'єднаних системами подачі і відбору теплоносія. Теплоносій і вагонетка з виробом просувається напроти потоку. Відпрацьований теплоносій викидається в атмосферу, що є недостатком так, як з ціллю покращення виробництва, частину відпрацьованого і вологого теплоносія бажано для пом'якшення режиму сушіння, відбирати в рециркуляційний канал або в камеру змішування. На заводі з ціллю створення більш м'якого режиму сушки, тобто для подачі більш вологого теплоносія в тунельні сушила, відбирають частину димових газів тунельної печі. Останні приводять до швидкої корозії металу, тому використання димових газів тунельної печі для отримання теплоносія заданої
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
вологості для глин Коломийського вштовхування не є оптимальним. Кращим теплоносієм є чисте гаряче повітря, нагріте в зоні остигання тунельної печі і розведене атмосферним повітрям.
А з ціллю отримання заданої вологості його доповнено розбавляють, вологим відпрацьованим теплоносієм тунельних сушил.
Температура газової суміші в подавальному каналі сушил становить 120-150 °С. Крім вище вказаних потреб для підтримання заданої температури і вологості теплоносія, велике значення для результату сушки має ритмічність завантаження і розвантаження тунелів.
Система автоматичного контролю і регулювання режиму сушки глиняних виробів в тунельних сушилах складається із приладів контролю, давачів і виконавчих механізмів.
Схема створює автоматичне регулювання температури із сторони завантаження, передбачає контроль і запис на стрічковій діаграмі:
- температуру теплоносія в центральному підвідному каналі;
- температуру теплоносія у кожному тунелі із сторони завантаження;
- розрідження в кожному тунелі із сторони завантаження.
Система передбачає сигналізацію роботи втягуючого і витягуючого вентиляторів.
Тунельні сушила складаються з одного блоку і дванадцяти сушил-тунелів. Теплоподача кожного блоку надходить від своєї камери змішування.
В кожному тунелі встановлений термометр опору ТСМ, який вимірює температуру на даний час в тунелі. Сигнал від термометра опору поступає на вхід електронного регулятора температури Р 25.2. В свою чергу електронний регулятор через електричну схему видає сигнал, який поступає до виконавчого механізму І керує ним. Засувка гарячого повітря від печі працює в пропорційному режимі.
Схема передбачає дистанційне управління виконавчими механізмами через кнопкиуправління.
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Для того, щоб дізнатися про положення засувок, використовують дистанційні покажчики положення типу ДУП.
Температура теплоносія контролюється електронним самопишучим мостом типу КСМ 2 на 12 точках вимірювання. Крім того проводиться вимірювання розрідження первинними і безшкальними вакуумметрами типу ТНМ-П 52.
2.2. Підбір стандартного обладнання
За даною схемою здійснюються такі важливі для сушіння керамічних виробів процеси:
- автоматичний контроль штовхання вагонеток в тунельних сушилах;
- автоматичний контроль тяги.
Для автоматизації процесу сушіння пропонуємо в дану схему вмонтувати автоматичний регулятор температури Р 25.2, на вхід якого буде поступати
Рис.2.2.1. Передня панель приладу регулювання, серії Р 25.2
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
сигнал від термометра опору ТСМ. Регулятор через електричну схему видає сигнал, який буде керувати виконавчим механізмом.
Цей прилад виконує слідуючи функції: сумування сигналів, які поступають від вимірюючих перетворювачів з електричними вихідними сигналами; введення інформації про задане значення величини, формування і підсилення сигналу, управління виконавчим механізмом з постійною швидкістю переміщення; формування

 
 

Цікаве

Загрузка...