WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація регулювання процесу сушки кераміки - Дипломна робота

Автоматизація регулювання процесу сушки кераміки - Дипломна робота

саме на цьому виробничому процесі. При сушінні створюються труднощі у зв'язку з нерівномірною швидкістю сушки, що викликає неоднорідність втримання вологи на різних ділянках процесу.
Давачі для вимірювання температури відрізняються великою різновидністю. В автоматичних приладах найбільш поширеними є термометричні давачі.
Ртутноконтактні давачі (термометри) представляють собою двопозиційний чутливий пристій з двома або трьома контактами, введеними в скляну трубу ртутного термометра. Ртуть замикає електричний контакт в момент відповідності контрольованої температури заданому значенню.
Ртутноконтактні давачі використовуються для вимірювання температури від 0 до 300 °С; контакти розраховані на напругу 4-6 В, при силі струму 1 А.
Точність показів цих давачів ±2°.
Біметалічні пластини спаяні Із двох металів і закріплені одним кінцем.
Так як метали мають різні коефіцієнти лінійного розширення, зміна температури пластини викликає поперечне розширення, переміщення його вільного кінця. Це переміщення може бути використано для регулювання процесу (наприклад, у теплових реле магнітних пускачів) або в якості командного імпульсу.
Рис.1.4.1. Ділатометричні давачі
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Принцип дії ділатометричного заліза також заснований на використанні різниці лінійного розширення двох матеріалів. На рис.1.4.1 показано давач, виконаний за принципом ділатометра.
Термочутливий патрон має зовнішню трубку 2 із матеріалу з великим коефіцієнтом лінійного розширення і внутрішній стержень 3 із матеріалу з малим коефіцієнтом лінійного розширення. Патрон закріплений на корпусі 4.
Стержень з'єднаний з трубкою через наконечник 1 і під дією пружини 6 знаходиться в постійному контакті із штоком 5. Цьому штоку передається різниця зміни довжини трубки і стержня в результаті зміни температури середовища, в якому знаходиться термопатрон. У вимірюю чого приладу (Рис.1а) шток діє на важіль 7 стрілки, що показує температуру по шкалі 8. У командного приладу (рис. 1.4.1 б) шток діє на важіль, розміщений між двома регулюючими контактами 8 і 9. Важіль і контакти приєднані до вихідних клем 10, 11 і 12, за допомогою яких передаються електричні імпульси. Замикання контакту 8 відповідає вищій температурі із числа заданих настройкою, а контакту 9 - нижчій.
Ділатометричний давач ТР-200 з електричною сигналізацією має діапазон настройки температур від 25 до 200°, а похибку вимірювання +5°, допускається навантаження контактів при змінному струмі 220В, 100Вт. Перевагою цього давача є можливість підключення до виконавчого механізму, а також живитися від виробничого струму. Недоліком давача є порівняно невелике число спрацювання контактів (100 000).
Принцип дії термометрів опору заснований на збільшенні провідниками електричного опору при зростанні температури. Вони використовуються для вимірювання температури різних середовищ від -50 до +800°. Найбільш корисно їх використовувати в тих випадках, коли давач має знаходитись на великій відстані від наглядача або автоматичного пристрою. Давач створений слідуючим способом (рис.1.4.1 а). Металевий дріт (мідний або платиновий провідник) намотаний у вигляді біфілярної обмотки 6 на пруток 5 з Ізоляційного матеріалу. Кінці дроту закріплені на штирях 1 і 2 вилки.
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Для захисту від пошкоджень чутлива обмотка поміщена в металеву трубку 4, з'єднану з гайкою 3, яка служить для закріплення термометра на апараті, що контролюється.
Рис.1.4.2. Термочутливі давачі
Манометричні термометри (рис.1.4.2 б) складаються із стального балона 7 (термобалона), капіляра 6 і рухомого виконавчого елементу типу мембрани, пружини Бурдона 2, приєднаної до рухомої стрілки або контакту 3. При зміні температури термобалона вільний кінець пружини переміщується і контакт, приєднаний до клеми 4, замикає переставні контакти 1 або 5. Замість контактних в якості командних можуть бути використані також індуктивні пристрої. Манометричні термометри можуть бути наповнені рідиною, парою або газом. У першому випадку балон, капіляр і виконавчий елемент заповнені рідиною, температура кипіння якої вище найбільшої або нижче найменшої замірюючої температури. У другому випадку балон заповнений рідиною частково: капіляр і виконавчий елемент заповнені парами рідини. У третьому випадку весь термометр заповнений інертним газом.
Зміна тиску газу в атмосфері, як відомо із закону Клапейрона, прямо пропорційна зміні температури.
Чутливість давача в цілому рівна чутливості термобалона на чутливість мембрани або пружини. Допустиме навантаження контактів при змінному
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
струмі 220В -10Вт. Термоелектричні давачі називають термопарами. Принцип дії термопар заключається в наступному. Якщо місця з'єднання двох різнорідних металів провідників 1 і 2 (рис.1.4.2 в) мають різні температури, в ланцюгу виникає електрична напруга й, пропорційна різниці температур і залежить від матеріалу провідників.
Дякуючи малій інертності термопари використовують головним чином для вимірювання високих до 160° І швидкозмінних температур.
Термопари використовують у пристроях дистанційного вимірювання і автоматичного регулювання температури.
Останнім часом для вимірювання температури використовують напівпровідникові прилади, які змінюють свою електропровідність при зміні температури. Такі напівпровідники називають термісторами. При зростанні температури провідність термісторів різко збільшується, а опір зменшується.
Матеріалами для виготовлення термісторів служать оксиди міді, марганцю, нікелю, кобальту і інших металів.
Вимірний термістор (рис.1.4.3а) представляє собою давач невеликого розміру. В скляному балоні 2 діаметром 3 мм і довжиною 7-9 мм є дві вольфрамові нитки 3 і 5, приєднані до бусинок напівпровідника. Приєднання термісторів здійснюється двома мідними провідниками 1 і 6.
Рис.1.4.3. Термістори
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
Термістор прямого підігріву нагадуєскляну радіолампу з вкороченим балоном (рис.1.4.3 б). Чутливим елементом давача є тонка напівпровідникова
нитка 1, приєднана до двох дотичних траверсів 2, розміщена всередині скляного балона 3 з цоколем 4. Дякуючи якості зберігання деякої постійної напруги при зміні вхідного струму термістори прямого підігріву використовуються для стабілізації напруги при малих струмах.
Термістор непрямого підігріву (рис.1.4.3 в) відрізняється від термістора прямого підігріву тільки тим, що у нього замість двох використовуються чотири штирі цоколя: два для кріплення траверс 1 і 4 приєднання кінців напівпровідникової нитки 3 і два для приєднання дротяного спірального підігрівача 2, всередині якого знаходиться напівпровідникова нитка. Таким чином, у цього термістора робочий ланцюг електричне ізольований від управляючого ланцюга підігрівача.
Спеціальні термістори (рис.1.4.3 г) різні за конструкцією. Їх напівпровідники мають вигляд таблетки, трубки, шайби, стержня і ін. Ці термістори розраховані на роботу в умовах значного вимірювання температур, тиску і

 
 

Цікаве

Загрузка...