WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація регулювання процесу сушки кераміки - Дипломна робота

Автоматизація регулювання процесу сушки кераміки - Дипломна робота

керамічних заводах в значній мірі використовується ручна робота, особливо на операціях по вкладанню і зніманню виробів з сушильних і пічних вагонеток.
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
В ряді випадків застарілі технологічні процеси і агрегати, що для них використовуються, практично не можуть бути автоматизовані через важливість технічних рішень цих питань.
Впровадження автоматизації ускладнюється також і тим, що на діючих керамічних заводах, що випускають одну і ту ж продукцію, використовуються різні технологічні рішення в області компоновки цехів і обладнання. Ця обставина є вагомою перешкодою для створення нових рішень і систем автоматизації, які можна було б встановлювати на аналогічні підприємства.
В зв'язку з цим в керамічній промисловості в останній час проводять великі роботи по виробленню нових технологічних рішень і по створенню нового обладнання, в яке закладається потенціал для забезпечення часткової і повної автоматизації.
1.2. Характеристика технологічного процесу
Сушка є одним з основних технологічних процесів виробництва будівельної кераміки. Можна відмітити, що тільки на одну сушку матеріалів різного призначення в народному господарстві використовується щорічно 12% добутого палива. Тому необхідний кваліфікований підхід до організації процесу сушки, а також його автоматизації і експлуатації. Крім того, процеси теплової обробки у виробництві кераміки є найбільш довгими і тому визначають не тільки якість виробів, але і економічну ефективність її виробництва.
В умовах сучасної економіки автоматизація виробничих процесів є одним з головних напрямків в розвитку виробництва.
Нерівномірне розподілення температури по довжині і висоті сушил і печей, недотримання аеродинамічного режиму впливає на якість виробів ,
На багатьох заводах встановлені і ефективно працюють системи
контролю і автоматичного регулювання процесу сушіння, передбачається контроль температури на початку і в кінці сушил.
Кожен блок сушил має свою теплову систему, яка складається з.
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
парового калорифера, вентиляторів, . які подають гарячий теплоносій, викидають відпрацьований теплоносій, а також системи рециркуляції Блок зв'язаний також з одною із печей, з зони охолодження якої подається гаряче повітря.
Автоматичне регулювання температури теплоносія створюється слідуючим методом. Імпульс від електронного моста, який вимірює з допомогою платинового термометра опору температуру теплоносія після вентилятора, подається через імпульсний переривач на магнітний пускач, який включає виконавчий механізм в ту чи іншу сторону і діє на заслонку, що регулює кількість холодного повітря, яке підсмоктується в камеру змішування. Підтримується в заданих межах температура теплоносія навиході з блоку сушки. Імпульс від електронного моста, який вимірює температуру теплоносія перед відсмоктуючим вентилятором, подається через імпульсний переривач і перемикач вибору на магнітний пускач, який включає виконавчі механізми в ту чи іншу сторону. Також здійснюється контроль температури повітря, яке поступає з печі І температури суміші рециркулянта і гарячого повітря. Вимірювання проводиться термометром опору і показуючим логометром через багатоточковий перемикач.
Крім того контролюється температура на початку і в кінці тунелів за допомогою мідних термометрів опору і показуючих логометрів з багато точковими перемикачами.
Розрідження в камері змішування, в калорифері, гарячого повітря із печі, рециркулянту, а також разом рециркулянту і гарячого повітря вимірюється мембранними показуючими приладами з багато точковими кранами погіршує їх зовнішній вигляд і збільшує відходи. Відсутність об'єктивного контролю і управління технологічними процесами призводить до зменшення якості продукції, перерозходу теплоносія, а також до збільшення часу сушіння. Раціональні режими сушіння можуть бути створені тільки в сукупності з автоматичним управлінням сушильними агрегатами: вони дозволяють створювати не тільки оптимальні умови ведення процесу, збільшити випуск і
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
покращити якість продукції, а й забезпечити безпечні умови праці на виробництві.
Необхідність автоматизації технологічного процесу на діючих заводах
особливо гостро відчувається на ділянці сушіння виробів.
Низьке виробництво сушил є наслідком довгих строків сушіння, збільшеного проценту втрат з браком і великих втрат у зв'язку з багатократними перекладками напівфабрикату.
Для автоматичного регулювання процесу сушки в більшості випадків необхідна повна реконструкція сушильного обладнання з використанням нових видів інтенсивного режиму сушіння, які б забезпечили бездефектне виробництво продукції після сушки. Розробка принципових схем має забезпечити оптимальні умови управління процесами, надійність в експлуатації і мінімальні затрати на їх встановлення.
1.3. Характеристика і аналіз існуючої схеми управління
При управлінні вштовхування вагонеток в тунельні сушила здійснюється програмне управління роботою сушок, вштовхування в автоматичному відкритті дверей для вштовхування вагонеток з цеглиною-сирцем, відкритті дверей на вивантаженні сушив, включенні в роботу штовхача.
Основним елементом програмного управління є командний електропневматнчеській прилад КЕП-12У, регулюючий в часі, послідовності і тривалості включення необхідної виробничої операції по заданому графіку за допомогою швидкодійного включення і виключення електричних ланцюгів. Процес заштовхування вагонетки з цеглиною повинен повторюватися через певний інтервал часу, тому на час циклу, необхідного для даного виробничого процесу, відповідно настроюється механізм КЕП-12У.
Схема програмного управління роботою сушила може бути застосована така ж, як і для заштовхування вагонеток в тунельні печі. Принципова схема теплотехнічного контролю, регулювання і сигналізації тунельних сушок, для одного блоку сушил. Вона включає наступні вузли: вузол
39ДП.5.092503.01.213.ПЗ Арк.
Змн. Арк. № докум. Підпис Дата
регулювання температури, вогкості і витрати теплоносія; програмне управління роботою сушил; сигналізацію процесу сушки в кожному сушці температурний і аеродинамічний контроль в блоці і в кожній сушці автоматику безпечної роботи грубки на природному газі.
Оскільки кожний блок з п'яти сушив працює від однієї грубки, то схеми на кожні п'ять сушив аналогічні.
Вузол регулювання вогкості теплоносія складається з психрометра типа ПЕ з реостатним пристроєм (7е), регулятора неодромноготипу ІРМ-240 (7ж), виконавчого механізму ІМТ-6/120 (7г) і шибера (7в). Психрометр, що вимірює вогкість теплоносія і перетворюючий зміряне значення вогкості в електричну величину для передачі на регулятор, складається з власне датчика і вторинного приладу (7е). Датчик приладу в свою чергу складається з двох платинових термометрів опору: "сухого" (7а) і "мокрого" (76).
"Мокрий" термометр покритий марлею, кінці якої опущені в спеціальну ванну з водою. Постійний рівень води у ванні підтримується за допомогою напірного бачка. Швидкість випаровування

 
 

Цікаве

Загрузка...