WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опоряджувальні роботи водними фарбувальними сумішами - Реферат

Опоряджувальні роботи водними фарбувальними сумішами - Реферат

обштукатурених, бетонних і кам'яних поверхонь. При підготовці поверхні її очищають від пилу, жирних плям від мінеральних масел, а пошкоджені місця підмазують цементним розчином і добре затирають. Підготовлена поверхня повинна бути міцною, мати однорідну фактуру на всій площі, лише в такому разі її можна грунтувати.
Для грунтування фасадів перед фарбуванням силікатними фарбами застосовують розчин калійного рідкого скла густиною 1,15-1,18 г/см3 або розчин флюату магнію чи цинку густиною 1,12 г/см3. Внутрішні поверхнігрунтують рідким склом густиною 1,2 г/см3. Для грунтування пористих поверхонь до складу ґрунтовки добавляють до 20 % дрібнорозмеленого мінерального наповнювача (крейда, діатоміт, трепел тощо).
Склад силікатної
(на 10 л суміші)
Калієве рідке скло (силікатний клей) 10 л
Крейда мелена І-2 кг
Спосіб приготування. Крейду добре розтирають з невеликою кількістю рідкого скла, після чого вдувають решту скла. Розчин перемішують і проціджують.
Ґрунтувальну суміш наносять щітками або механізованим способом. Якщо за певних умов поверхню потрібно шпаклювати, то це роблять силікатною шпаклівкою.
Склад силікатної шпаклівки
(у частинах за об'ємом)
Калієве рідке скло 1
Крейда мелена До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. У попередньо розведене до густини 1,15-1,18 г/см3 рідке скло при перемішуванні в розчинозмішувачі добавляють крейду до робочої в'язкості. Шпаклівку, що утворилась, перетирають на фарботерці.
Підготовка поверхонь під фарбування цементними сумішами. Цементні суміші застосовують здебільшого для фарбування зовнішніх поверхонь, особливо з підвищеною пористістю. Міцне зчеплення фарбової плівки спостерігається при фарбуванні конструкцій, виконаних з ніздрюватих бетонів. При підготовці поверхні її очищають від пилу, бруду, а пошкоджені місця підмазують цементною підмазкою. Підмазані місця затирають теркою, змочуючи поверхню водою.
Склад цементної підмазки
(у частинах за об'ємом)
Суха цементна фарба 1-2
Пісок мілкий просіяний 2
Вода До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Цементну фарбу перемішують з піском у сухому вигляді (гарцюють). До суміші, що утворилась, вливають до робочої в'язкості воду і добре перемішують.
Підготовлену поверхню до нанесення ґрунтовки (першого фарбування) рясно змочують водою до вологості 37-40 %. Грунтовку приготовляють із готової цементної фарби і наносять відразу після зникнення з поверхні краплинок води.
Склад цементної ґрунтовки
(у частинах за масою)
Фарба цементна 1
Вода 1
Спосіб приготування. Фарбу змішують з меншою кількістю води і перетирають на фарботерці. До пасти, що утворилася, вливають решту води і всю суміш перемішують.
Ґрунтовку можна наносити на поверхню фарбопультом або фарборозпилювачем. Проте найкраще наносити її жорсткими щітками.
Якщо виникає потреба в шпаклюванні поверхні, то її шпаклюють цементною шпаклівкою, яку можна приготувати з цементу або сухої цементної фарби.
Склад цементної шпаклівки
(у % до маси)
Цемент білий 92
Білила цинкові сухі 4
Хлорид кальцію З
Стеарат кальцію 1
Вода До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Цемент і білила спочатку змішують у сухому вигляді між собою, а потім з водою. Хлорид кальцію і стеарат кальцію окремо розводять у воді й добавляють до цементного тіста. Суміш, що утворилася, перетирають на фарботерці.
Склад цементної шпаклівки із цементної фарби
(у частинах за масою)
Фарба цементна 4
Вода 1
Спосіб приготування. Фарбу змішують з водою і утворену суміш перепускають через фарботерку.
Оздоблення поверхні за трафаретами
Види трафаретів і їх виготовлення. Однотонно пофарбовані стіни або стелі часто прикрашають різними рисунками, виконаними здебільшого за трафаретами. Так роблять бордюри, фризи, кутки стель, фільонки, вставки тощо.
Рисунок фриза або бордюру - це стрічковий орнамент, в якому окремі елементи рисунка повторюються. Для створення орнаменту використовують форми геометричних фігур, а також рисунки з рослинного чи тваринного світу. Залежно від переваги цих елементів у рисунку орнамент може бути геометричний, рослинний, з рисунками тварин або змішаний.
Уважно розглядаючи геометричний орнамент, побачимо, що він складається з окремих елементів, так званих рапортів, які через певні відрізки повторюються. Кожний рапорт вписується в прямокутник, тому такі рисунки почали виконувати за шаблонами, які називають трафаретами.
Залежно від способу зображення рисунка виділяють прямі і зворотні трафарети.
Прямим називають такий трафарет, за допомогою якого рисунок виконують кольором, що відрізняється від кольору поверхні. При виготовленні прямого трафарету вирізують контур самого рисунка.
Зворотним називають такий трафарет, за допомогою якого рисунок утворюється за рахунок фону пофарбованої поверхні. При виготовленні такого трафарету вирізують не контур рисунка, а фон навколо нього. За зворотними трафаретами виконують в основному одноколірні рисунки.
Усі трафарети поділяють на одноколірні і багатоколірні. Багатоколірні трафарети дають змогу виконувати рисунок кількома кольорами (тонами). Кожний новий колір рисунка накладають по окремому трафарету.
Трафарети виготовляють з цупкого паперу, картону, фанери, жерсті, целулоїду та інших листових матеріалів. Матеріал для трафарету не повинен розмокати, бруднити поверхню або руйнуватись під впливом малярної суміші. Щоб з трафарету, виготовленого з жерсті, не стікала фарбувальна суміш, з його зовнішнього боку приклеюють шар повсті. Для зручності роботи з трафаретом із жерсті до нього іноді прикріплюють ручку.
Трафарети з картону або фанери повинні бути прооліфлені або пофарбовані олійною фарбою.
Є різні способи перенесення рисунка на трафарет.
Якщо розмір рисунка відповідає розміру трафарету, то його перезнімають за допомогою копіювального паперу, Для цього на рівну поверхню кладуть аркуш цупкого паперу, накривають його копіювальним папером, зверху кладуть рисунок і скріплюють аркуші скріпками. Після цього рисунок перезнімають, обводячи його контури олівцем або загостреною паличкою. Такий спосіб руйнує друкований рисунок; особливо це незручно у тих випадках, коли його перезнімають з альбомів або книжок. Щоб уникнути цього, рисунок

 
 

Цікаве

Загрузка...