WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опоряджувальні роботи водними фарбувальними сумішами - Реферат

Опоряджувальні роботи водними фарбувальними сумішами - Реферат

наносити на поверхню також дерев'яним або гумовим шпателем і розрівнювати кожний шар щіткою з короткою волосінню. Ні в якому разі не можна використовувати відмолоджений розчин, тобто такий, який після початку тверднення був знову розведений водою і додатково розмішаний. Такий розчин втрачає міцність і після нанесення на поверхню та висихання тріскається. Іноді розчини для безпіскової накривки розводять на 2%-й клейовій воді, що також сприяєуповільненню їх тужавіння.
Безпіскова накривка повинна бути рівною, без помітних подряпин, швів, стиків, грубої фактури та інших дефектів.
Підготовка поверхонь під фарбування казеїновими сумішами. Казеїновими сумішами фарбують внутрішні або зовнішні обштукатурені і бетонні поверхні. За якістю казеїнові фарбування бувають поліпшені і високо* якісні.
При підготовці обштукатуреної поверхні під поліпшене фарбування її очищають і розрівнююсь торцем деревини, розрізують і підмазують щілини, шліфують підмазані місця. Ці роботи виконують такими" самими сумішами і так само, як і при підготовці під клейове фарбування. Підготовлену поверхню грунтують казеїновою ґрунтовкою, яку приготовляють з готової казеїнової фарби або казеїнового клею.
Склад казеїнової ґрунтовки з казеїнової фарби
Суха казеїнова фарба 10 кг
Оліфа 300 г
Вода 12-14 л
Спосіб приготування. У 5л підігрітої до 40...70 °С води, поступово перемішуючи, засипають суху казеїнову фарбу. Розчин треба перевішувати протягом 1,5-2,0 год, тобто доти, доки казеїновий клей, що є у фарбі, не розчиниться повністю. Після охолодження до розчину, інтенсивно перемішуючи, добавляють оліфу і розводять рештою води за рецептом. Ґрунтовку обов'язково проціджують.
Склад казеїнової ґрунтовки з казеїнового клею
Клей казеїновий сухий 1,2 кг
Крейда мелена 9 кг
Оліфа 300 г
Вода 10-12 л
Спосіб приготування. Казеїновий клей розводять у 5 л підігрітої до 40...70 °С води при безперервному перемішуванні протягом 1,5-2,0 год. При інтенсивному перемішуванні добавляють оліфу і попередньо розведену водою крейду. Вливають воду, що залишилась, і всю суміш проціджують.
Ґрунтовку наносять на поверхню валиком, макловицею або маховою щіткою, розтушовуючи її так само, як і клейову. Для механізованого нанесення ґрунтовки фарборозпилювачем до її складу перед початком роботи вливають 10%-й розчин алюмініево-калієвого галуну, який сприяє загущенню суміші. Це потрібно для того, щоб при фарбуванні суміш сильно не розпилювалась і не набувала туманоподібного стану. Кількість галуну вводять за потребою до робочої в'язкості ґрунтовки.
При підготовці під високоякісне фарбування казеїновими сумішами після підмазування І шліфування пошкоджених місць поверхню двічі шпаклюють з шліфуванням і зніманням пилу після кожного шпаклювання. Для шпаклювання застосовують казеїнову шпаклівку.
Під казеїнове фарбування застосовують шпаклівку, приготовлену з готової казеїнової фарби або казеїнового
клею. Вона утворює міцну плівку, але потребує старанної попередньої підготовки поверхні. Якщо штукатурка неміцна, то шпаклівка після висихання може порушити накривний шар, який почне відшаровуватись.
Склад казеїнової шпаклівки з казеїнової фарби
Суха казеїнова фарба (біла) 10 кг
Крейда мелена 6 кг
Мило рідке 200-300 г
Оліфа 500 г
Вода 6 л
Спосіб приготування. Суху казеїнову фарбу розводять водою так само, як і під час приготування казеїнової ґрунтовки. До розчину, перемішуючи, добавляють оліфу і попередньо розведене водою мило. В утворену суміш добавляють крейду до робочої в'язкості і перетирають на фарботерці.
Склад казеїнової шпаклівки з казеїнового клею
Клей казеїновий (10%-й розчин) 10 л
Крейда мелена 22 кг
Оліфа 300 г
Спосіб приготування. У приготовлений розчин казеїнового клею при інтенсивному перемішуванні добавляють оліфу. В утворену суміш добавляють крейду до робочої в'язкості і перетирають на фарботерці.
Наносять казеїнову шпаклівку так само, як і клейову. Підготовлену поверхню перед фарбуванням грунтують казеїновою ґрунтовкою.
Підготовка поверхонь під фарбування вапняними сумішами. Вапняні суміші застосовують для фарбування внутрішніх і зовнішніх обштукатурених, бетонних, кам'яних і дерев'яних поверхонь.
При підготовці обштукатуреної і бетонної поверхонь їх очищають і розрівнюють торцем деревини, розрізують (на штукатурці) і підмазують щілини, вибоїни, раковини, шліфують підмазані місця. Для підмазування щілин застосовують такі самі суміші, що й під час підготовки під клейове фарбування, крім підмазки на купоросній ґрунтовці. Підготовлену поверхню грунтують вапняною ґрунтовкою.
Склад вапняної ґрунтовки
(на 10 л суміші)
Вапняне тісто 2,5-3,0 кг
Сіль кухонна 100 г
Вода До 10 л
Спосіб приготування. Вапняне тісто розчиняють у 4-5 л води. Окремо в 1 л гарячої води розводять сіль. Розчин солі, перемішуючи, вливають у вапняний розчин і добавляють решту води. Перед застосуванням ґрунтовку проціджують.
Для приготування вапняної ґрунтовки можна застосовувати не тільки вапняне тісто, а й грудкове негашене вапно. Сіль у ґрунтовку добавляють лише під час роботи у літній період.
Ґрунтувальну суміш наносять на поверхню щітками або механізованим способом за допомогою фарбопульта. Суху підготовлену поверхню за 1-2 год до нанесення ґрунтовки змочують водою, щоб створити кращі умови для тверднення (карбонізації) вапняної плівки. Якщо поверхня волога, то змочувати її водою не потрібно.
Підготовляючи дерев'яні і цегляні поверхні під вапняне фарбування, їх очищають від пилу, змочують водою і грунтують вапняною ґрунтовкою. Очищають поверхню від пилу щітками або струменем стисненого повітря, що подається по шлангу від компресора. При механізованому чищенні слід працювати в респіраторі і окулярах. Поверхню можна водночас очистити від пилу і змочити водою, якщо воду подавати на поверхню під тиском по шлангу, а не набризкувати її щіткою. Через кілька годин поверхню грунтують. Вапняні ґрунтувальні суміші наносять так само, як й інші суміші.
Підготовка поверхонь під фарбування силікатними сумішами. Силікатні суміші застосовують для фарбування внутрішніх і зовнішніх

 
 

Цікаве

Загрузка...