WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опоряджувальні роботи водними фарбувальними сумішами - Реферат

Опоряджувальні роботи водними фарбувальними сумішами - Реферат

грунтування поверхні під поліпшене клейове фарбування до складу купоросної або галунної ґрунтовки на кожні 10 л суміші добавляють 6- 7 кг крейди. Ця крейда заповнить найдрібнїші порожнини на поверхні, закриє нерівності і поверхня стане рівнішою. Шар другої ґрунтовки наносять на стінки вертикальними рухами щітки з остаточним розтушуванням її у горизонтальному напрямі. Настелі ґрунтовку наносять рухами вздовж світла, а розтушовують упоперек світла, що падає.
При підготовці поверхонь під високоякісне фарбування клейовими сумішами, крім розглянутих вище операцій, виконують ще два суцільних шпаклювання з шліфуванням і зніманням пилу після кожного шпаклювання, а також третє грунтування з підфарбуванням.
Шпаклюють поверхню після того, як були підмазадй і затерті всі пошкоджені місця. Суміш для шпаклювання приготовляють на тваринному клею, купоросній або галунній ґрунтовці. Ці суміші можна приготовляти у фарбозаготівельній майстерні або безпосередньо на робочому місці маляра. Під клейове фарбування застосовують також шпаклівку КЛМ, в'яжучим матеріалом якої є синтетичний клей КМЦ. Шпаклівку КЛМ виготовляють у фарбозаготівельній майстерні.
Склад клейової шпаклівки
Клей тваринний (5%-й розчин) 1 л
Оліфа 50 г
Мило господарське (40%-не) 25 г
Крейда мелена просіяна До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. В окремо приготовленому розчині клею розчиняють мило і під час інтенсивного перемішування добавляють оліфу. До утвореної емульсії добавляють крейду до потрібної в'язкості і всю суміш перетирають на фарботерці.
Склад шпаклівки на купоросній ґрунтовці
Купоросна ґрунтовка (або галунна) 10 л
Клей тваринний (10%-й розчин) 1,5 л
Крейда мелена просіяна До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. У купоросну ґрунтовку, приготовлену за поданим вище рецептом, вливають окремо зроблений розчин клею. У суміш добавляють крейду до потрібної в'язкості, після чого її перетирають "а фарботерці.
Склад шпаклівки КЛМ (карбоксилатексно-крейдяна)
(у частинах за масою)
Клей КМЦ (8%-й розчин) 20
Латекс СКС - 05 ГП 4
Мило господарське (10%-й розчин) 1
Асидол 2
Крейда мелена До робоча
в'язкості
Спосіб приготування. Клей КМЦ на 10- 12 год замочують у теплій воді (температура 40 °С). Приготовлений окремо розчин мила перемішують разом з латексом і клейовим розчином до утворення однорідної маси. Після цього добавляють асидол, крейду і знову перемішують. Одержану шпаклівку перетирають на фарботерці.
Перший шар суцільної шпаклівки наносять дерев'яним шпателем. Для цього на шпатель набирають порцію шпаклівки і намазують її на поверхню шаром завтовшки 1-2 мм. Шпатель тримають у правій руці під кутом 10-15° до поверхні, водночас натискуючи на нього лівою рукою. Після цього намазаний шар шпаклівки розрівнюють поворотним рухом шпателя, перпендикулярним до першого (рис. 60).
Шпаклювання поверхні - це дуже трудомісткий і важкий процес, тому слід застосовувати більш продуктивні способи нанесення шпаклювальних сумішей, які значно прискорюють виконання роботи.
Продуктивним є спосіб, за яким шпаклівку наносять і розрівнюють гумовим півтерком завдовжки 40-50 см (рис. 61). Для цього шпаклювальну суміш смугою накладають на півтерок. Узявши півтерок за ручки і притискуючи його під кутом 10-15° до поверхні, рухом знизу вгору суміш намазують на поверхню. За один рух півтерка утворюється смуга шпаклівки завширшки 40-50 см, завдовжки до 1,5 м. При повторному русі шар шпаклівки ущільнюють і розрівнюють цим самим півтерком.
Шпаклівку можна наносити також маховою щіткою, а розрівнювати на поверхні широким гумовим шпателем. При цьому шпаклювальна суміш повинна бути рідшою.
Розрівнюючи її, шпатель переміщують у напрямі, перпендикулярному до мазків щітки.
Після повного висихання першого шпаклювального шару його шліфують пемзою або шліфувальною шкуркою з більшим розміром зерен абразиву (№ 12-16) доти, доки не утвориться гладенька поверхня без подряпин і піщинок.
Коли буде нанесено і оброблено перший шар шпаклівки, поверхню грунтують удруге. До складу цієї ґрунтовки добавляти крейду не варто, оскільки на рівному шарі шпаклівки вона залишатиме сліди від щітки.
Після висихання плівки вдруге заґрунтованої поверхні її знову шпаклюють. Другий шар шпаклівки наносять таким самим розчином металевим шпателем. Другий шар шпаклівки повинен бути завтовшки до 0,5 мм. Після висихання шпаклювального шару поверхню шліфують дрібнозернистою шліфувальною шкуркою (№ 8-12).
Потім поверхню грунтують утретє, .застосовуючи для цього підфарбовану ґрунтувальну суміш. До складу суміші добавляють крейду і ті пігменти, колір яких переважатиме при фарбуванні поверхні. Ґрунтовку з підфарбуванням застосовують для кращої покривності фарбової плівки, особливо під час обробки її торцюванням.
Бетонні і гіпсолиті поверхні під просте і поліпшене фарбування клейовими сумішами підготовляють так само, як і обштукатурені. При підготовці їх під високоякісне фарбування виконують безпіскову накривку, яка замінює шпаклювання. Якщо обштукатурені поверхні опоряджені безпісковою накривкою, то їх фарбують без суцільного шпаклювання.
Для безпіскової накривки застосовують вапняно-гіпсовий розчин (пасту) без піску. Розчин наносять на добре вирівняний підготовлений шар штукатурки або на бетонну поверхню двічі. Загальна товщина накривного шару не повинна перевищувати 2 мм.
Склад вапняно-гіпсового розчину залежить від якості вапняного тіста та вологості поверхні, на яку його наносять. Чим більша вологість поверхні, тим менша кількість гіпcy повинна входити до складу розчину. Здебільшого застосовують розчин складу 1:2 або 1 : 3, тобто одна частина гіпсу і дві-три частини вапняного тіста.
Розчин приготовляють невеликими порціями в дерев'яному ящику. Перед змішуванням гіпс просіюють крізь дрібне сито, а розведене водою вапняне тісто проціджують. В ящик наливають вапняне молоко і поступово добавляють до нього потрібну кількість гіпсу. Після перемішування суміші повинна утворитись сметаноподібна паста. Приготовлений розчин треба використати протягом 15-20 хв.
Отриманий розчин за допомогою сталевої гладилки намазують на поверхню шаром завтовшки 0,5-0,8 мм. Нанесений шар розчину відразу розрівнюють і загладжуютьтіею самою гладилкою, тримаючи її під кутом 10-15° до поверхні. Через 20-30 хв наносять другий шар безпіскової накривки і остаточно його обробляють гладилкою до дзеркального блиску.
Безпісковий розчин можна

 
 

Цікаве

Загрузка...