WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опоряджувальні роботи водними фарбувальними сумішами - Реферат

Опоряджувальні роботи водними фарбувальними сумішами - Реферат

вибоїнах, поверхню слід змочити водою або при поліпшеній підготовці виконати перше грунтування спеціальною
сумішшю. Ґрунтувальна суміш призначена для зменшення відсмоктуючої здатності пористої поверхні і створення на ній міцної плівки, яка під час фарбування дасть змогу створити рівномірне фарбове покриття.
Ту чи іншу ґрунтувальну суміш застосовують залежно від виду поверхні, яку треба фарбувати, і способу фарбування. Під клейове фарбування використовують купоросну, галунну або миловарну ґрунтовку.
Мідний купорос або галуни, що входять до складу ґрунтовки, реагує з господарським милом, утворюючи нерозчинні у воді металеві солі жирних кислот, які разом ? іншими складовими частинами ґрунтовки і створюють на поверхні міцну плівку. Крім того, мідний купорос є добрим антисептиком, тобто речовиною, здатною знешкоджувати гнильні бактерії. Тому у ґрунтовці його застосовують також як протраву.
Склад купоросної ґрунтовки
(на 10 л суміші)
Мідний купорос 200-250 г
Мило господарське (40%-не) 250 г
Клей тваринний сухий 200 г
Оліфа 25-30 г
Крейда 2-3 кг
Вода До 10 л
Спосіб приготування. Сухий клей подрібнюють і протягом 6-12 год замочують у воді. Клей підігрівають і, перемішуючи його, добавляють мило, нарізане дрібними кусочками (стружкою). У 2 л гарячої води в окремій дерев'яній або скляній посудині розчиняють
мідний купорос. До мильно-клейового розчину, старанно перемішуючи, добавляють оліфу. В утворену емульсію OB поступово вливають розчин мідного купоросу, засипають крейду і всю суміш розводять водою до об'єму 10л.
Цю суміш застосовують для першого грунтування під поліпшене клейове фарбування і для остаточного грунтування під просте фарбування. Якщо немає мідного купоросу, то його можна замінити алюмінієво-калієвими галунами з розрахунку 250-300 г галунів на 10 л ґрунтувальної суміші.
Склад вапняної миловарної ґрунтовки
(на 10 л суміші)
Вапно негашене 1,2-2,0 кг
Мило господарське (40%-не) 150-200 г
Оліфа 25-30 г
Вода о 10 л
Спосіб приготування. Мило, нарізане дрібними кусочками, розчиняють окремо в невеликій кількості гарячої води і додають до нього оліфу. В окремій посудині гасять вапно. В момент найбільш інтенсивного гасіння (кипіння) вапна до нього при ретельному перемішуванні додають мильний розчин. Готову суміш розводять водою до об'єму 10 л.
Миловарну ґрунтовку можна приготувати на інших в'яжучих матеріалах. У цьому випадку замість вапна у суміші використовують тваринний клей.
Склад миловарної ґрунтовки
(на 10 л суміші)
Клей тваринний 400 г
Мило господарське (40%-не) 400 г
Вода До 10 л
Спосіб приготування. Клей замочують у 4- 5 л води, добавляють до нього нарізане дрібними кусочками мило і підігрівають, не доводячи суміш до кипіння. Коли матеріали розчиняться, доливають воду до об'єму 10 л і проціджують.
Ґрунтувальну суміш наносять на поверхню валиком, макловицею, маховою або рогожною щіткою. Працюючи щіткою, перший шар ґрунтовки на стіни наносять горизонтальними рухами з остаточним розтушуванням його у вертикальному напрямі. На стелі ґрунтовку наносять упоперек світла, що падає з вікон, а остаточно розтушовують рухами щітки вздовж світла. Якщо ґрунтовка одна (при простому фарбуванні), то її остаточно розтушовують на стінах горизонтально, а на стелях - упоперек світла.
Коли шар ґрунтовки висохне, починають підмазувати щілини. Склад підмазувальної суміші під водне фарбування повинен відповідати виду фарбування. Значні пошкодження штукатурки відшарування, вибоїни, глибокі щілини на товщину штукатурного шару тощо) підмазують вапняно-гіпсовим розчином, а незначні - гіпсокрейдяною або гіпсовою підмазкою без додавання піску. Наведемо основні підмазувальні суміші і способи їх приготування.
Склад вапняно-гіпсової підмазки (розчин)
(у частинах за об'ємом)
Вапняне тісто І
Гіпс будівельний 0,3-0,5
Пісок дрібний просіяний З
Вода До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Вапняне тісто розмішують з водою, проціджують і в ящику змішують з піском. Просіяний в окремій посудині гіпс розводять на вапняному молоці або воді, переливають у вапняний розчин і добре перемішують всю суміш. Підмазку слід приготовляти невеликими порціями.
Склад гіпсокрейдяноі підмазки на клейовому розчині
(у частинах об'ємом)
Гіпс 1
Крейда 2
Клей тваринний (5%-й розчин) До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Окремо приготовляють клейовий розчин. Суху, мелену і просіяну крейду перемішують з гіпсом. Суміш засипають у клейовий розчин і добре розтирають. Клейової води беруть стільки, скільки потрібно для утворення пасти потрібної в'язкості.
Склад гіпсокрейдяної підмазки на купоросній ґрунтовці
(у частинах за об'ємом)
Гіпс 1
Крейда 2
Купоросна ґрунтовка До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Підмазку приготовляють за попереднім рецептом, тільки на кожні 10 л купоросної ґрунтовки добавляють 2,5-3,0 л 5%-го клейового розчину.
Підмазку наносять металевим шпателем рухами, перпендикулярними до напряму щілини, а остаточно вирівнюють шар і знімають зайву підмазку рухами вздовж щілин. Коли підмазані місця висохнуть, їх шліфують пемзою або дрібнозернистою шліфувальною шкуркою. Можна вирівнювати підмазані місця через кілька хвилин після нанесення підмазки, затираючи їх теркою. Якщо поверхня підготовлена, її грунтують удруге. Після повторного грунтування на поверхні утворюється міцна плівка, яка, заповнюючи пори, зменшує відсмоктувальну здатність поверхні. Ґрунтувальна плівка також сприяє створенню рівномірно забарвленої, без плям і смуг, фарбової плівки.
Якщо поверхню фарбувати без попереднього грунтування, то в місцях, де вона більш пориста (у місцях підмазування), фарбувальна суміш вбиратиметься більше і на поверхні утворюватимуться матові плями, які різко виділятимуться на загальному фоні пофарбованої поверхні.
Для другого

 
 

Цікаве

Загрузка...