WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Типи регуляторів. Методика настройки регуляторів - Курсова робота

Типи регуляторів. Методика настройки регуляторів - Курсова робота

назву "більше встановленого значення" або - "більше максимуму".
o Види статичних характеристик, представлені на мал. 3.5-в і 3.5-г: застосовуються для сигналізації виходу системи управління на робочий режим. Ці регулятори ще називають компараторами.
o Вигляд на рис.3.5-у використовується для сигналізації входження параметра в норму. Дана логіка роботи вихідних пристроїв має найменування "в зоні встановлених значений" або - "в зоні мінімум-максимум".
o Вигляд на рис.3.5-г використовується для сигналізації виходу параметра за певні межі. Дана логіка роботи вихідних пристроїв має найменування "в не зоні встановлених значений" або -"в не зоні мінімум-максимум".
3.1.5.2 Абсолютна (незалежна) сигналізація
Абсолютна сигналізація використовується у випадках, коли необхідно сигналізувати вихід технологічного параметра за певні уставок (наприклад,MIN або MAX), представлені в абсолютних величинах.
Наприклад, в системі управління незалежно функціонують два пристрої: регулятор і система сигналізації. Якщо користувач має можливість незалежно встановлювати значення заданої точки регулятора і установок сигналізації, то використовувана система сигналізації називається абсолютною або незалежною. Іншими словами, якщо оператор провів зміну заданої точки регулятора, то значення уставок сигналізації залишилися тим самим.
Статичні характеристики і логіка роботи вихідного пристрою системи абсолютної (незалежною) сигналізації представлені на мал. 3.5(а-г) в розділі 3.1.5.1. У літературі по автоматизації також зустрічаються інші найменування логіки роботи, представленої на рис.3.5в і рис.3.5г, - діапазонна сигналізація. Діапазонна сигналізація також є абсолютною (незалежною) сигналізацією.
3.1.5.3 Девіаційна сигналізація
Девіаційна технологічна сигналізація використовується у випадках, коли необхідно сигналізувати відхилення технологічного параметра від значення заданої точки на значення уставок ALmin і ALmax.
Наприклад, в системі управління функціонують два пристрої: регулятор і система сигналізації, але логіка їх роботи має певну залежність. При зміні заданої точки регулятора змінюватимуться абсолютні значення точок спрацьовування сигналізації, а їх відносні значення ALmin і ALmax при цьому залишатимуться постійними.
Залежність логіки роботи девіаційної сигналізації поза зоною встановлених значень ALmin і ALmax представлена на мал. 3.6 і виражається в наступному.
Малюнок 3.6- Логіка роботи девіаційної сигналізації
У регуляторі встановлена деяка задана точка SP1 і значення девіаційної сигналізації ALmin і ALmax. При зміні технологічного параметра PV нижче за значення заданої точки SP1 на значення девіаційної сигналізації ALmin включиться сигналізація MIN. При зміні технологічного параметра PV вище за значення заданої точки SP1 на значення девіаційної сигналізації ALmax включиться сигналізація MAX, тобто, для значення SP1:
o Сигналізація MIN включена, якщо: PV SP1 + ALmax.
Відключення сигналізації відбувається з урахуванням гістерезису (на рис.3.6 не показаний).
У довільний момент часу оператор провів зміну значення заданої точки з SP1 на SP2. Тепер, при зміні технологічного параметра PV нижче за значення заданої точки SP2 на те ж значення девіаційної сигналізації ALmin включиться сигналізація MIN. При зміні технологічного параметра PV вище за значення заданої точки SP2 на теж значення девіаційної сигналізації ALmax включиться сигналізація MAX, тобто для значення SP2:
o Сигналізація MIN включена, якщо: PV SP2 + ALmax.
Відключення сигналізації відбувається з урахуванням гістерезису (на рис.3.6 не показаний).
Іншими словами, якщо оператор провів зміну заданої точки регулятора, то значення запрограмованих відносних уставок сигналізації ALmin і ALmax залишилися тим самим, але реальні абсолютні значення уставок спрацьовування сигналізації змінилися - см.рис. 3.6.
Статичні характеристики і логіка роботи вихідного пристрою системи девіаційної сигналізації представлені на мал. 3.5(а-г) в розділі 3.1.5.1, але реальні абсолютні значення уставок спрацьовування сигналізації залежать від значення встановленої заданої точки регулятора.
3.1.5.4 Двохпозиційне управління і сигналізація з очікуванням події
Двохпозиційне регулювання і сигналізація з очікуванням події застосовується у випадках, коли необхідно, наприклад, відключити (включити) включений (вимкнений) вихід, що управляє, для того, щоб здійснити запуск іншого устаткування. Функція очікування деякої події є функцією безумовного відключення (включення) виходу, що управляє.
Умовою очікування події для цього може служити:
o зміна заданої точки регулятора
o включення дискретного входу регулятора, тобто факт події, що відбулася, від іншого контроллера (регулятора або іншого устаткування) формується дискретним сигналом
o із забороною спрацьовування при старті. Наприклад, встановлена логіка роботи вихідного пристрою менше встановленого значення із забороною спрацьовування при старті (включенні живлення). Наприклад, при включенні устаткування вимірювана величина ще не вийшла на режим і менше встановленого значення - це може спричинити включення вихідного пристрою. Але при даній логіці роботи вихідний пристрій не включиться, оскільки вимірювана величина вперше вийшла за встановлені межі. Вихідний пристрій включиться тоді, коли вимірювана величина вийде з цих меж, і потім знову увійде до встановлених меж.
У сучасних мікропроцесорних регуляторах вибір типу умови очікування події і логіка роботи вихідних пристроїв (представлені на мал. 3.5(а-г) в розділі 3.1.5.1) є програмованими параметрами.
Як приклад на рис.3.7 приведений процес двохпозиційного управління з очікуванням події і з логікою роботи в зоні встановлених значень MIN і MAX.
Малюнок 3.7 - Процес двохпозиційного управління з очікуванням події
Примітка до малюнка 3.7. "1" - з очікуванням події "2" - без очікування події. Логіка роботи вихідного пристрою (DOn) - поза зоною уставок MIN-MAX.
3.1.5.5 Двохпозиційне імпульсне управління
Двохпозиційний імпульсний регулятор застосовується для управління електродвигунами, насосами і іншим устаткуванням. Даний тип управління використовується в схемах, де елементом, що управляє, є реле (контактор, пускач) з самоблокування, тобто з установкою на "самопідхоплення" - див. рис 3.8.
Якщо з схеми управління буде дана команда ПУСК певній тривалості, замкнуться контакти ПУСК, наприклад на 1-2 секунди, включиться реле К1, замкнуться контакти К1 і реле К1, що управляє, залишиться включеним.
Якщо з схеми управління буде дана команда СТОП певній тривалості, розімкнуться контакти СТОП, наприклад 1-2 секунди, вимкнеться реле К1, що управляє, розімкнуться контакти К1 і схема повернеться в колишній стан.
Малюнок 3.8- Схеми управління електродвигуном

 
 

Цікаве

Загрузка...