WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Робота над інтер'єром помешкання - Реферат

Робота над інтер'єром помешкання - Реферат

Дзеркальна або глазурна фактура при падаючому на них світлі відбивають його паралельним пучком світла і дають світлі бліки. Від матових площин дещо шершавих, світло розсіюється в різних напрямах.
Світ, який оточує людину, надзвичайно кольоровий. Колір може сприйматися легким або важким, теплим або холодним, колір може викликати переживання, збудження або стрес, створити гармонію, він може створювати чудеса, але здатний призвести до катастрофи.
Встановлено, що деякі кольори сонячного спектра, так звані теплі тони - червоні, оранжеві, жовті - діють на людину збуджуючи, розширюють зіниці, прискорюють пульс, викликаючи загальну втому. Другі, так звані холодні тони - сині, голубі, зелені - заспокоюють, зменшують втому очей.
Під час підбору наближених кольорових плям необхідно врахувати їх взаємодію один на одного. Так жовтий колір на синьому фоні здається жовтішим, ніж на червоному. Колір фонутакож впливає на зорове сприймання предметів - на світлому фоні предмет сприймається темнішим, а на темному - світлішим.
В приміщенні можна створити враження простору, використавши світлі холодні тони. Теплими - червоними, коричневими токами - можна, навпаки, створити враження звуження простору.
Приміщення, пофарбовані в голубі, сині, зелені кольори, здаються більш прохолодними, ніж вони насправді, а пофарбовані в оранжеві, жовті, - більш теплими.
Сучасне кольоробачення потребує цілеспрямованого кольорового оформлення інтер'єрів любого призначення. Принципи кольоробачення повинні лежати в основі роботи архітектора і художника по інтер'єру, бо кольорове рішення інтер'єрів надає значну психологічну дію на людину. Наприклад, в заводських приміщеннях колір повинен поліпшувати продуктивність праці, в лікувальних закладах надавати заспокійливий вплив. В громадських закладах кольорову палітру можна вирішувати як з допомогою контрастних співвідношень, так і нюансних зближень кольорів. При співвідношенні декількох кольорів в інтер'єрі повинен переважати який-небудь один колір. На вибір кольору впливає також об'єм приміщень - у великих приміщеннях кольори можуть бути більш насиченими. Домінуючий колір в обробці приміщень звичайно сприймається малонасиченим, а кольори окремих деталей повинні бути йому контрастні. Одноколірність у рішенні інтер'єрів призводить до монотонності, а безпорядкове використання великої кількості кольорів створює враження переживання.
Але поскільки "інтер'єр" це невід'ємна частка архітектури, то роль кольору тут не обмежується створенням комфортних умов, а й багаточисельністю певних факторів.
Зокрема це:
1) структура, форма і величина приміщення;
2) ступінь освітленості природнім світлом;
3) характер джерела штучного
освітлення;
4) кольорове оточення;
5) відстань до стіни де є присутні елементи оформлення (в даному випадку інформаційні стенди);
6) загальна композиційна ідея;
7) мікроклімат приміщень;
8) розмір і матеріал огороджуючих поверхонь;
9) сторона світу з якого знаходиться
приміщення.
Із множини засобів необхідно вміти вибрати більш ефективні для конкретного інтер'єру, бо кожна ідея вимагає власних засобів вираження. Але вибір не можливий без знань закономірностей, які керують цими засобами:
1. Відношення.
2. Пропорції.
3. Ритм.
4. Контраст.
5. Нюанс.
6. Масштабність.
7. Співрозмірність.
8. Співпідлеглість.
і головними принципами: художній образ, тектоніка, гармонія.
При використанні принципу нюансності твір майже не виділяється на фоні, а, значить, не несе в собі сильного емоційного впливу. Така трактовка буває викликана призначенням приміщення. Часто необхідний ефект отримують за рахунок фактур, одинаково замальованих.
Світловий контраст вносить в нюансне вирішення деяку декоративність і ілюзорність. Він часто досягається за рахунок бокового освітлення, що дає тіні, контрастуючи з світлою частиною декору, і підкреслюють рельєф його поверхні. При збереженні загального принципу нюансності вдалми буває введення незначного контрасту.
При складанні кольору необхідно врахувати відбиваючу властивість кольору. В залежності від призначення приміщення, його кубатуру, кількість проникаючого денного світла, характеру вечірнього освітлення, визначається ступінь насиченості того чи іншого кольору. Щоб завчасно розрахувати насиченість і відтінок фарбування по цих ознаках, слід керуватися коефіцієнтами відбивання світла поверхнями пофарбованими у різні кольори. В приведеній нижче таблиці вказані коефіцієнти відбивання деяких із них.
Білий 85 %
Світло-коричневий 35 %
Світло-жовтий 75 %
Світло-зелений 65 %
Світло-синій 63 %
Жовтий, середній 65 %
Сірий, середній 55 %
Зелений, середній 52 %
Синій, середній 35 %
Темно-червоний 13 %
Темно-синій 8 %
При зображенні на стендах малюнків і при виконанні самих стендів слід враховувати дані коефіцієнти, щоб приміщення - в даному випадку клас - здавався світлішим чи темнішим, коли це потрібно, в залежності від того, яке ми ставимо перед собою завдання.
Крім наведених основних особливостей кольору в інтер'єрі хотілось би зазначити і його психологчіний вплив на людей.
Відомо, що різні кольори і їх співвідношення призводить на людей різні враження, по-різному діє на її свідомість, кожен колір має в собі певний психологічний зміст, вносить певний ідейно-естетичний підтекст у суть зображуваного.
Розглянемо деякі символи кольорів:
кольори символи геральдичні символи
Білий чистота, невинність, світло, прохолодний, сліпучий, блискучий. срібло, правдивість, християнство, Європа.
Жовтий сонце, світло, радість, ревнощі, свіжий, юний, легкий, світлий, звеселяючий. золото, сміливість, багатство, Азія, буддизм.
Оранжевий спека, енергія, радість, злість, сухий, схвильований.
Червоний вогонь, енергія, радість, любов, боротьба, гнів, близький. сила, революція, Америка.
Фіолетовий старість, віра, смиренність, похмурий, важкий, задумливий. сум, лихо.
Синій космос, сум, холод, вірність, серйозність, свіжий, віддаляючий. мудрість.
Зелений природа, спокій, молодість, скромність. плодючість, розквіт, Австралія, Іслам.
Чорний темрява, морок, важкість. смерть, жалоба, Африка.
Блакитний холод, вода, лід, стомлений. невинність
Пурпурний пишність, гідність, влада, держава, зрілість, багатство, урочистість, розжареність.
Використовуючи дані таблиці кольорової символіки, можна створити певний настрій, що потрібен для

 
 

Цікаве

Загрузка...