WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект системи експрес контролю справності абонентських телефонних ліній в відкритому акціонерному товаристві „Укртелеком” в центрі електрозв’язку №6 - Реферат

Проект системи експрес контролю справності абонентських телефонних ліній в відкритому акціонерному товаристві „Укртелеком” в центрі електрозв’язку №6 - Реферат

має високої точності, тому йоговикористовують для орієнтовних і контрольних вимірів.
Особливості вимірювання кабельних ліній
При виконанні контрольних і профілактичних вимірів кабельних ліній визначають їхні електричні властивості, вимірюючи опір ізоляції, опір жил, асиметрію і робочу ємність кабелю. Перераховані виміри роблять постійним струмом. Однак ці виміри відрізняються від електричних вимірів повітряних ліній.
Опір ізоляції кабельних ліній значно вище, ніж повітряних ліній, і досягає декількох десятків тисяч мегом на кілометр. Опір ізоляції в значній мірі залежить від температури.
Опір жил кабелів на 1 км перевищує опір повітряних проводів. Визначення опору й асиметрії повинне робитися з більш високою точністю. Особливо це відноситься до електричних вимірів при визначенні характеру і місця ушкодження, тому що підземні кабельні лінії недоступні для зовнішнього огляду і всякі неточності при вимірах можуть привести до великих витрат, зв'язаних з відриттям і розкриттям кабелю в місцях, що не відповідають дійсному місцю ушкодження.
На відміну від повітряних ліній кабельні лінії характеризуються електричною ємністю, що відповідає визначеним значенням. Тому при вимірах кабельних ліній постійним струмом повинні робитися вимірювання робочої ємності кабелю.
З огляду на перераховані особливості кабельних ліній, їх електричні виміри постійним струмом проводять особливими методами і відповідною апаратурою, відмінними від повітряних ліній, що використовуються для вимірювань.
Періодичність вимірів повітряних і кабельних ліній
Електричний стан повітряних і кабельних ліній, як уже було з'ясовано, залежить від ряду факторів і не залишається завжди постійним. Тому для визначення стану лінії і приведення величин, його що характеризують, до необхідних норм роблять профілактичні і контрольні виміри постійним струмом. Періодичність вимірів визначається відомчими інструкціями і правилами і залежності від характеру і призначення кіл.
У більшості повітряних ліній зв'язку вимірювання роблять один раз на місяць. До і після робіт з реконструкції лінії вимірюють опір і омічну асиметрію кола, опір ізоляції між проводами і кожним проводом кола стосовно землі. Виміру підлягають усі кола реконструйованої лінії зв'язку. На повітряних лініях зв'язку роблять електричні виміри при визначенні характеру ушкодження і після його усунення.
Профілактичні виміри міжміських кабелів постійним струмом роблять 2 рази в рік: навесні при визначенні необхідного ремонту і восени при підготовці пристроїв до роботи в зимових умовах. Така ж періодичність електровимірювань передбачена для міжміських кабельних ліній не обладнаних сигналізаторами зниження ізоляції.
Коаксіальні кабельні лінії, обладнані сигналізаторами зниження ізоляції, вимірюють один раз у два роки.
На міжміських кабельних лініях, не обладнаних сигналізаторами зниження ізоляції, вимірюють опір ізоляції вільних симетричних чи пар штучних кіл із зовнішнього виття 2-4 рази в добу. Ці виміри потрібно проводити без збитку для діючих зв'язків.
Дана технологія вимірювання використовується як для міжміських ліній зв'язку, так і для ліній місцевого зв'язку з однією відмінністю: для експлуатації ліній місцевої телефонної мережі виміри ліній проводяться при заявці абонента по несправність зв'язку.
1.4 Обґрунтування теми проекту.
При розгляді і аналізі існуючого технологічного процесу контролю справності абонентських ліній та усунення пошкоджень на них виявилось, що:
1. Контроль кабельних ліній являється досить трудомісткою операцією. При її виконанні використовується робочий час двох механіків.
2. При виконанні ремонтних робіт на перехідних кабелях використовується час ще й третього механіка.
3. Для контролю справності абонентської лінії використовується дзвінок до механіка кросу і на основі розмови з ним робиться висновок про завершення ремонту даної лінії.
Врахувавши вищевказані фактори є доцільним спроектувати систему експрес контролю справності абонентських телефонних ліній на основі електронних вузлів, що дозволить зменшити трудовитрати на виконання операцій технологічного процесу обслуговування абонентських ліній та зменшить час усунення пошкоджень
Економічний ефект при впровадженні проектованої системи автоматичного контролю ввідних кабельних ліній очікується від зменшення завантаженості електромеханіків зв'язку, зайнятих на виконанні даних операції технологічного процесу, тобто при можливості вивільнення "людино-годин" для виконання інших робіт.
2. Розрахунково - технологічна частина
2.1 Розробка алгоритму роботи.
Процес контролю справності абонентських ліній полягає в вимірюванні ізоляції лінії відносно землі, та перевірці стану абонентського обладнання АТС. Дані операції проводяться за усними заявками абонентів та передбачають участь у їх виконанні як мінімум двох електромеханіків зв'язку: лінійного електромеханіка та електромеханіка кросу. Проектована система експрес контролю дозволить звести участь електромеханіка кросу до мінімуму, тобто працівник буде задіяний тільки на стадії підготовки до діагностики та при виконанні заміни кабельних жил в магістральному кабелі, якщо в цьому буде необхідність.
Проектована система повинна включати в себе наступні вузли та блоки:
1. Блок перевірки роботи абонентського обладнання, за допомогою якого можна перевірити абонентську лінію в повному обсязі.
2. Пристрій визначення справності окремих ділянок кабельної лінії.
Блок перевірки роботи абонентського обладнання являє собою автовідповідач, який підключається до абонентського номеру, що діагностується чи потребує ремонту. Цей пристрій забезпечує видачу в лінію звукового сигналу при отримані виклику станції. На основі проходження сигналу робиться висновок про працездатність лінії.
Пристрій визначення справності окремих ділянок кабельної лінії являє собою функціонально закінчений блок, завданням якого є сигналізувати про справність чи несправність даної ділянки кабельної пари.
Для одержання повної картини стану лінії та роботи абонентського комплекту необхідно задіяти автовідповідач АТС. Автовідповідач АТС в типовому варіанті являє собою організований службовий комплект, що при поступленні вхідного дзвінка працює за заданим алгоритмом. Такий комплект на АТС є постійним. Алгоритм роботи автовідповідача можна зобразити наступною блок-схемою (рис 2.1).
Рис. 2.1 Блок - схема алгоритму роботи станційного автовідповідача для проведення тестів з'єднуючих ліній.
Автовідповідач повинен відповідати наступним вимогам:
Вплив пристрою на передачу сигналів по лінії зв'язку повинен бути мінімальним;
Пристрій повинен забезпечувати необхідну точність та дотримання параметрів тестового сигналу;
Пристрій повинен бути надійним в експлуатації та доступним в ремонті, не потребувати поточного технічного обслуговування.
2.2. Вибір і обґрунтування структурної схеми

 
 

Цікаве

Загрузка...