WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Ремонт верстату круглопильного Ц-6 - Дипломна робота

Ремонт верстату круглопильного Ц-6 - Дипломна робота

прості у виготовленні, не повинні бути по сторонні речі на огородженні. Огородження фарбуються жовто-чорними лініями. На підприємстві техніка безпеки не є на такому високому рівні, допускаються помилки які можуть робітників привести до травм під час експлуатації устаткування.
Виробнича санітарія - це система організаційних та технічних засобів які передбачають або знижують дію шкідливих виробничих факторів на робітника. Виробничий шкідливий фактор - це фактор під дією якого на робітника наступає захворювання. Промислово-санітарна робота на Україні проводиться органами державної санітарної інспекції.
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
Фактори виробничого процесу виробництва, які можуть мати шкідливий вплив на здоров'я робітників, одержувати названі професійні шкідливості. Санітарні норми проектування промислових виробництв СН245-71 і ГОСТ М12.1.005-76 встановлені строки і життя робітників. На Україні ввійшов в дію закон в якому підприємства, які забруднюються навколишнє середовище повинні сплачувати великі штрафи, керівники підприємств повинні бути притягнути до відповідальності. Тому на кожному підприємстві обов'язково мусять бути очисні споруди, фільтри. Санітарними нормами і правилами встановлені норми використання води по цехах, в яких враховується тепло в цехах, забрудненість тіла, а також викиди пари, пилу, газу. Виробнича санітарія регламентує застосування отруйних і шкідливих домішок на підприємстві. На підприємстві створені певні умови, які в більшості випадків відповідають вимогам охорони здоров'я і життя робітників. На підприємстві встановлені очисні споруди, фільтри для очищення використаної води. В цехах і на території фабрики установлені спец. ящики для накопичення, та тимчасового зберігання відходів.
Виробничо-технічна естетика цеху.
Для забезпечення нормальних умов праці виробничі будівлі повинні відповідати нормам СН245-71.
Для забезпечення незначних оптимальних метеорологічних умов в цеху необхідно передбачати щоб було достатнє освітлення, водопостачання, вентиляція і опалення.
На території підприємства виготовлення та ремонту меблів всі приміщення розміщенні згідно вимог технологічних процесів та вимог пожежного захисту. В цехах стіни і стеля побілені. На стінах розміщені стенди і інструкції по техніці безпеки.
Технологічне обладнання в РМЦ розміщено згідно технологічного процесу. Верстати в цеху пофарбовані в зелений колір, а небезпечні частини в жовто-чорний колір рекомендований згідно техніці безпеки.
На вікнах і підвіконниках знаходяться вазони з квітами. Обладнані місця відпочинку працівників під час перерви і перезміни. В цехах встановлені крани з питною водою. На підприємстві виготовлення та ремонту меблів вода поступає з міської мережі через трубопроводи до кранів і до місця споживання.
Вода на підприємстві знаходиться в належному стані і відповідає вимогам. При вживанні води вона має хороший апетит і знаходиться у відповідному стані.
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
Техніка безпеки при виконанні ремонтних робіт.
При рубанні, різанні і обпилювані металу, при виконанні ремонтних робіт особливу увагу слід звертати на організацію робочого місця. При рубані металу на одного робітника відводиться 1,25м. вздовж лещат. Кожне робоче місце відокремлюється сіткою розмірами дірок 4х4мм.
Забороняється користуватися несправним слюсарним інструментом, транспортними або підйомними механізмами з зруйнованими гайками, канатами, ланцюгами.
Для промивки деталей слід використовувати промивні машини. Занурюють деталі у ванни в спеціальних решітках. Для запобігання попадання в середину парів соди, використовуючи для миття деталей, промивочні машини слід обладнати вентиляторами.
При складані верстату робочі частини ріжучих інструментів повинні закриватись діючими огородженнями. На огородження повинні наноситись сигнальні кольори у відповідності до вимог стандарту.
Правила техніки безпеки:
1. не допускати робітника до верстату, не ознайомивши його попередньо з правилами технікибезпеки та інструкцій по обслуговуванню верстату.
2. не працювати на верстаті без запобіжних кожухів.
3. огляд, зберігання, випробування шліфувального круга на міцність і встановлення на верстат слід виконувати згідно з вимогами ДСтУ 3881 - 53.
4. обов'язково затягнути стопорні гвинти, кріплення круга і гвинта шпинделя, щоб запобігти їх само розкручуванню.
5. дотримуватись режимів і припусків, встановлених для даного верстату.
6. забороняється проводити регулювання верстату під час роботи.
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
Протипожежні заходи
Керівник підприємства несе відповідальність за всі сторони діяльності підприємства і за забезпечення пожежної безпеки, організує роботу по попереджуванню і гасінню пожеж. На підприємстві розробляються інструкції по пожежній дільниці в окремих цехах, для чого призначаються відповідні особи із числа інженерно-технічного персоналу. Для проведення протипожежного інструктажу, інженерно-технічний персонал підприємства і робітники пожежної охорони використовують спеціальне обладнання, пожежно-технічні кабінети які оснащені плакатами та іншими матеріалами. Особи, відповідальні за пожежну безпеку зобов'язані: не допускати до роботи робітників і службовців, які не пройшли інструктажу по пожежній безпеці, розробляти інструкції проти пожежного режиму, забезпечувати своєчасне усунення всіх процесів роботи цеху. Постійно слідкувати за дотриманням робочими правил проти пожежного захисту в цеху, майстерні. Слідкувати щоб цех, склад та інші об'єкти були забезпечені в достатній кількості протипожежним інвентарем. На території підприємства встановлений проти пожежний інвентар. На кожному поверсі на стіні встановлені ручні вогнегасники і ручні вогняні стволи. На території підприємства забороняється палити в недоступних для цього місцях. Порушення правил протипожежного захисту є те, що ємності з горючими матеріалами не зосередженні у відповідальному обладнаному для цього місці. При вході в цех на стіні висять плакати що нагадують про правила протипожежної безпеки.
Процес виробництва є частина єдиного загального народного господарства і в зв'язку з тим питанням планової і організаційної роботи відіграють велику роль в досягненні високих економічних результатів. На підприємстві приймають участь такі фактори: засоби праці, предмет праці і праця робітників різних спеціальностей. Ці фактори в процесі виробництва безперервно змінюються і вдосконалюються, чим скоріше, тим більше високі роботи окремого господарства. Правильна організація праці робітників і керуючого персоналу є одним з найважливіших умов підвищення продуктивності праці, зберігається робочий час, полегшується загальні умови праці, підвищення якості виготовленої продукції для того щоб забезпечити добробут всього виробництва. Для досягнення цих завдань необхідно постійно зверстати увагу на наступне забезпечення дальшого вдосконалення систем планування. Впровадження і повне використання нової техніки і технології виробництва. Підвищення ефективності капіталовкладень вибір більш економічних варіантів нової техніки. Безперервний ріст продуктивності праці. Правильне поєднання, матеріальний і моральний стимул до праці.

 
 

Цікаве

Загрузка...