WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Ремонт верстату круглопильного Ц-6 - Дипломна робота

Ремонт верстату круглопильного Ц-6 - Дипломна робота

може проводитися за допомогою шнура.
Недоліки в роботі клинопасової передачі усувають відповідним регулюванням.
Складання різьбових з'єднань.
При складані різьбових з'єднань слід правильно затягувати кріпильні елементи. При складані особливо точних одиниць, а також механізмів, до яких пред'являються підвищені вимоги складання, різьбові з'єднання слід затягувати спеціалізованими складальними елементами, які дозволяють регулювати і контролювати зусилля затяжки.
Різьбові кінці кріпильних елементів повинні виступати з гайки не більше, як на 2-3 витки. При складані обладнання, робота котрого пов'язана із підвищеною вібрацією, слід стопорити пружними шайбами, контргайками, шплінтами для попередження само розкручення кріпильних елементів.
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
2.10 Змащування верстату.
Якісне і правильне змащення верстату важлива операція в технології капітального ремонту.
1. Перед пуском верстату всі точки мають бути змащені змазкою.
2. Змазка верстату здійснюється:
" Розбризкуванням, в коробці швидкостей приводу подачі;
" Ланцюги подачі від групової крапельної масльонки ;
" Періодичної набивки консистентної змазки, здійснюється ковпачковими масльонками або прес-масльонками за допомогою ручного шприца.
" Періодичне заповнення маслових ванн підчас ремонту.
Таблиця 2.2
№ Змащувальна точка Куди входять Назва, марка матеріалу Періодичність змазки
1 2 3 4 5
1 Осі нігтів огородження Огородження Солідол УС-2 Періодична, що недільна
2 Гвинтова пара Каретка Солідол УС-2 Періодична, що недільна
3 Опора кронштейна огородження Огородження Солідол УС-2 Періодична, що місячна
4 Вісь плити Привід Солідол УС-2 Періодична, що місячна
5 Гвинтова пара Привід пили Солідол УС-2 Періодична. 2 рази в місяць
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
2.11 Перевірка верстату на геометричну точність
Після того, як ми провели монтаж верстату нам необхідно провести ряд випробування для того щоб впевнитись, що він працює нормально.
Спочатку проводять вивірку верстату на геометричну точність, визначають клас точності верстату і зміну точності в процесі роботи.
Норма геометричної точності або величини допустимих нормалізовано. При цьому геометричні погрішності верстатів приймають такі, щоб сумарна погрішність обробки деталей складала не більше 75% від її допуску на розмір. Нормують погрішність таких елементів, які найбільше впливають на точність обробки. До них відносяться:
" Погрішності установочних поверхонь,
" Відносного розташування установочних поверхонь і супортів,
" Робочих переміщень елементів верстатів,
" Настроююче і регулююче переміщення.
На прямолінійність перевіряють направляючі елементи верстату, які мають довжину кілька разів перевищуючу ширину:
" Направляючі лінійки,
" Напрямні супортів і кареток.
Після вивірки на геометричну точність проводять випробовування верстату на холостому ході, а потім і під навантаженням.
В кінці проводять перевірку жорсткості систем верстату:
" Приспосіблення - інструмент - деталь,
" Перевірка на шум і вібрацію.
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
2.12 Випробовування верстату на холостому ході.
Під час випробовування верстату на холостому ході перевіряють дію всіх систем верстату: змащувальних, гідравлічних, електричних; перевіряють дію механізмів головного руху(різання) на всіх швидкостях, починаючи з найменшої; дію механізму подачі.
Перевіряють найбільшу потужність холостого ходу головного приводу після роботи верстату не менше однієї години, а також потужність холостого ходу на всіх швидкостях головного приводу. Знімаючи шумову характеристику верстату. При перевірці на д/о верстати випробовують зі знятими ріжучими інструментами. Перевіряють дію систем по настройці і налагодження верстату шляхом переміщення їх на налагоджувальний розмір, а також стола та інших робочих одиниць. У процесі випробовування на холостому ході перевіряють: блокування, заземлення, надійність фіксації ручок керування; дію запобіжних пристроїв та огороджень; відповідність надписів і позначень на лімбах, ручках, кнопках.
Перевірка потужності холостого ходу полягає у визначенню енергетичних витрат приводу в залежності від частоти обертання виконавчого механізму. При перевірці верстат повинен працювати в холостому не менше однієї години до досягнення встановленої потужності. Потужність, яка споживається, замірюють ваттометром. Якщо виконавчий механізм працює на декількох швидкостях, записують потужність холостого ходу на цикл швидкостях. На основі результатів виміру потужності будують графік в координатах ступенів частот обертання - потужність холостого ходу.
При перевірці підшипників заміряють температуру нагріванняпідшипника у двох станах, до початку роботи і через одну годину роботи у максимальному режимі. Температура нагрівання не повинна перевищувати встановлених норм. Для електрообладнання перевіряють безперебійність, надійність роботи кінцевих вимикачів, роботу силових електропроводок, нульового, теплового, між силового захисту, перевірку здійснюють візуальним спостереженням.
Також перевіряють гальма руху різання. Час гальмування від швидкості обертання до повної зупинки шпинделя не повинен перевищувати 3с.
Потужність холостого ходу не повинна перевищувати 40% номінальної потужності електродвигуна.
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
2.13 Випробовування верстату під навантаженням.
При випробовувані під навантаженням верстат повинен бути повністю підготовлений до роботи аж до встановлення ріжучого інструменту. Випробовування верстатів під навантаженням передбачає перевірку при найбільшій силі різання із короткочасною перезагрузкою на 25% номінального режиму. Випробовування також включає в себе перевірку максимальної потужності, найбільшого крутного моменту.
При проведенні випробовування на верстаті обробляють заготовки параметри яких (габарити, порода, вологість та ін.) обумовлені.
В процесі випробовування верстату в роботі повинно бути перевірене безвідказність дії під навантаженням всіх механізмів верстату. Перевіряють амплітуду вібрації верстату на рекомендованих режимах роботи і провіряють з допустимими.
В результаті перевірки верстату в роботі під навантаженням фактичні показники - точність обробки деталей (точність розмірів і форми, шорсткість поверхні) і продуктивність верстату - повинні знаходитись в встановлених межах.
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
2.14 Здача верстату в експлуатацію.
Після закінчення монтажних робіт проводять запуск, регулювання, обкатку і здачу верстату в експлуатацію.
Першопочатковий пуск обладнання проводять на нетривалий час, після чого дають оцінку отриманим результатам.
Регулювання в процесі експлуатації верстату Ц-6 виникає необхідність в регулюванні окремих складових частин верстату з метою відновлення їх нормальної роботи:
Перший пуск верстату проводять на незначний проміж уток часу, після чого дають оцінку отриманим результатам пуску. Регулювання проводять в послідовності, викладеній в експлуатаційних документах. Способи регулювання окремих

 
 

Цікаве

Загрузка...