WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Ремонт верстату круглопильного Ц-6 - Дипломна робота

Ремонт верстату круглопильного Ц-6 - Дипломна робота

напрямку протилежному закручуванню різьби.
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
2. В уламку гвинта або шпильки висвердлюють отвір діаметром меншим, ніж діаметр різьби і забивають у нього ребристий загартований стержень.
Спрацьовану або зірвану різьбу в отворі не відновлюють а ремонтують так6
1. Отвір просвердлюють на більшу глибину якщо це можливо і знову нарізають різьбу. У загартований отвір вкручують новий болт з продовженою різьбою.
2. Отвір розсвердлюють, нарізають нову різьбу більшого діаметру і ставлять нові гвинти з різьбою даного діаметру.
Ремонт шпонкових з'єднань
Основні способи ремонту шпонкових з'єднань:
1. При незначному зношені ( до 10% від початкової ширини пазу) шпонковий паз обпилюють.
2. При більшому спрацюванні шпонковий паз ремонтують наварюванням грані з наступним його фрезеруванням, при цьому витримують розміри пазу встановленні стандартом.
3. При великому спрацюванні паз розширюють і поглиблюють, повністю усуваючи шляхи пошкодження, потім до нього виготовляють сітчасту шпонку.
4. Прорізають новий паз на іншому місці вала і маточині колеса. Його фрезерують паралельно старому пазу, в діаметральній площині, розміщеній відносно цього пазу під кутом 900.
Ремонт станини та стола.
Станина може мати такі дефекти як тріщини. Для їх усунення можна встановити накладки на шпильках, болтах з приварюванням по краях або зварюванням тріщини.
Ремонт валів.
Зношення шийок валів можна відновити проточуванням на токарному верстаті, після чого проводять процес металізації з наступним прогартовуванням. Прогин валу усувають правкою при допомозі домкратів і центрах на токарному верстаті.
Тріщини і злам валів ремонтують електричним і газовим зварюванням.
Ремонт шківі.
При спрацюванні посадочного отвору шківа його розточують і запресовують втулку, яку надійно стопорять. Потім отвір розточують забезпечуючи необхідну посадку на вал. Посадку втулки необхідно здійснювати за допомогою клею. Для цього втулку припасовують по шківу, створюючи зазор у 0,05мм. по діаметру. Цей зазор необхідний для утворення клеєвої плівки.
Ремонт зубчастих коліс.
Зношення зубів зубчастих коліс сильне, не можливо усунути. Зношені зуби зрізають разом з ободом і на їх місце насаджують кільце після чого проводять нарізання зубів. Кільце приварюють. Поломані по одинокі зуби замінюють вкрутишами.
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
2.9 Збирання вузлів верстату після ремонту.
При встановленні послідовності складання верстату рекомендується користуватися наступними положеннями: складання верстату потрібно розпочинати з встановлення і вимірювання основних вихідних баз, в трьох площинах, в загальному цими площинами являються установочні поверхні станин.
Загальний порядок складання верстату:
1. Встановлення колон та інших корпусних деталей на станину.
2. Встановлення столів, салазок, супортів, механізмів подач на станину в попередньо складеному вигляді. Перед складанням їх попередньо монтують на стенді. Столи встановлюють безпосередньо на станину і контролюють площинність.
При встановлені супортів, механізмів подач необхідно перевірити: сполученість установочних поверхонь на фарбу або щупом; паралельність направляючих поверхонь осями станини в поперечному або повздовжньому напрямі;плавність переміщення по станині.
Перевірку виконують за допомогою пристроїв та універсальних вимірних приладів.
2. Встановлення варіаторів, коробки швидкостей та подач. При встановлені потрібно добре прилягання опорних поверхонь до установочних поверхонь станини, а також правильне розміщення на ній.
3. Встановлення гвинтів всередині станини або корпусних деталей для переміщення супортів, подаючих і прижимних елементів та інших елементів.
4. Встановлення передньої та задньої бабки (для токарних верстатів по дереву).
Слюсарно пригоночні роботи.
При зборці верстату широко використовується пригоночні роботи для кінцевої доробки окремих деталей, складальних одиниць і механізмів. У процесі для робіт усувають сліди механічної обробки, доводять до потрібної точності спряжень і стиків поверхонь, а також здійснюють операції котрі неможливо провести при механічній обробці. До слюсарно - пригоночних робіт відносяться роботи по обрубці, обпилюванні, шабруванню і притирці та ін.
Складання шпонкових з'єднань.
При складані шпонкових з'єднань особливу увагу приділяють робочим поверхням шпонок і шпонкових пазів. Виступаючі грані шпонок повинні бути чистими, без завусениць, вм'ятин, тріщин, слідів грубої обробки, не допускається перекошення шпонкових пазів на валу і втулці, інакше з'єднання не складеться. Збільшення бокового зазору через зминання викликає порушення посадки втулки на валу, що у свою чергу допомагає появі шуму, передчасному зношенню. Шпонкові з'єднання складають наступним чином: спочатку встановлюють шпонку в паз валу за допомогою молотка із мідним вибивачем або пресом, потім з'єднують вал із втулкою по допуску вільних посадок.
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
Складання черв'ячної передачі.
При складані черв'ячної передачі важливо забезпечувати співпадання середньоїчастини колеса з віссю черв'яка відносно середньої робочої площини колеса, перевіряють на фарбу. Для цього на гвинтову поверхню черв'яка наносять тонкий шар фарби, вводять черв'як у щеплення з колесом і провертають його декілька разів до отримання відбитків на зубах колеса. Відносні розміри плям контакту визначають по їх довжині і висоті. Якщо щеплення правильне пляма контакту займає 35 - 75 % поверхні зуба по довжині і 30 - 60% по висоті, в залежності від степені точності передачі.
Величину бокового зазору черв'ячної передачі визначають по куту повороту черв'яка при нерухомому колесі і фіксують за допомогою індикаторів. Повністю складену черв'ячну пару перевіряють на легкість провертання. При будь - якому положенні черв'ячного колеса крутний момент, необхідний для обертання черв'яка повинен бути однаковий.
Монтаж підшипників кочення.
Посадка підшипників кочення при складанні здійснюється по двох поверхнях: зовнішній поверхні зовнішнього кільця підшипника і внутрішньої поверхні внутрішнього кільця.
При встановлені зовнішнього кільця підшипника у нерухомий корпус по системі валу застосовують наступні посадки: при наявності легких навантажень і високих кутових швидкостях обертання - посадки руху ковзання; при середніх значеннях навантаження і середніх кутових швидкостях обертання - напруженні посадки; при середніх і високих значеннях навантаження, середніх і низьких кутових швидкостях обертання - посадки тугі і глухі.
При встановленні внутрішнього кільця підшипника на який обертається по системі отворів приймають насадки аналогічні посадкам по системі валу, використовувані для встановлення зовнішнього кільця (при тому ж самому навантажені ті кутових швидкостях).
Складання клинопасової передачі.
Шківи насаджують на вал втримуючи тугу або напружену посадку. Після спряження перед напресуванням очищають і змащують маслом. При складанні клинопасову передачу розміщують в одній площині. Положення шківів перевіряють лінійкою, яка повинна однаково добре прилягати до двох шківів. Перевірка суміщення торців шківів

 
 

Цікаве

Загрузка...