WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Ремонт верстату круглопильного Ц-6 - Дипломна робота

Ремонт верстату круглопильного Ц-6 - Дипломна робота

ключами; слюсарними тисками з гвинтовим прижимом; спеціальними приспосібленями; приспосібленями для вигвинчування зламаних деталей.
При розбиранні з'єднань виконаних з натягом, необхідно розрахувати зусилля дл5і розпресовки деталей по формулі:
Рр = 1,25 * Р; 2.1.
Де: Р- зусилля запресовки, т
Р = а(Д/d + 0,31) * N/(Д/d + 6,35). 2.2
Де: Д - зовнішній діаметр маточини насадженої деталі, мм.
d- внутрішній діаметр насадженої деталі, мм.
N- розрахунковий натяг, мм.
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
l- довжина маточини насадженої деталі, мм.
А - коефіцієнт (для сталей 7,5, для чавунів 4,3)
Отже:
Р-7,5(90/40 + 0,3*23) * 0,0160(90/40 + 6,35) = 0,1311 = 131.1кг = 1311Н.
Рр=1.25*0.1311 = 0.1639 т(КН)
Після розбирання деталі проходять операції очистки і промивки. Перед початком очистки підготовлюють спеціальні промивочні розчини, спеціальні баки для промивання. Якщо це механічна очистка потрібно підготувати роторні машини з механізованими щітками. При хімічній очистці масло потрібно видаляти за допомогою спеціальних паст і розчинів. Очистка каналів для змазки, отворів, пазів стиснутим повітрям. Для промивки деталей застосовують пересувні миючі машини. В якості миючої рідини застосовують 3-5 % розчин кальцинірованої соди або 0,5% розчин мила. Пересувні миючі машини складаються із ванни з сіткою в дні, яка закріплена на качанці зварної конструкції. Для стікання рідини під сіткою встановлена воронка з патрубком, через яку рідина падає в відстійник з перегородками. Промивочні кладуть на сітку або на спеціальну поличку. Миюча суміш для мийки подають насосом під тиском до 6* Ю" Па по трубці і шлангу через отвори в кришці.
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
2.6 Дефектна відомість на капітальний ремонт верстату.
Дефектація деталей - важлива технологічна операція при ремонті верстатів. Вона визначає ступінь спрацювання деталей, визначає деталі придатні без ремонту. Важливим моментом підвищення ефективності капітального ремонту, являється широке використання спрацьованих деталей, відновлених різними способами. В нашій галузі найбільш поширені слідуючи методи дефектації: візуальна, капілярна і за допомогою контрольно - вимірних інструментів.
Найбільш типові спрацювання верстату з ручною подачею Ц-6:
І клас - базові деталі;
Станина верстату. Типовими спрацюваннями г тріщини, задири, місцеві спрацювання. їх можна виявити візуально за допомогою лупи.
2клас-тіла обертання;
Сюди відносяться вал електродвигуна. Типовим спрацюванням є тріщини. прогин, спрацювання посадочних місць. їх можна виявити за допомогою штангельциркуля. індикатора.
З клас - площинні деталі;
До цього класу відносяться каретка зі столом. Можливі спрацювання: задири, забоїни.
4клас- тіла обертання;
Сюди відносяться маховики і ролики. Можуть спрацьовуватись поверхні, поява тріщин, вм'ятини.
На деталі що швидко спрацьовуються складають в період підготовки до капітального ремонту, технічні умови на контроль - дефектацію, що дозволить скоротити час на їх відновлення.
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
Дефектна відомість.
Дефектна відомість на капітальний ремонт верстату Ц6 (табл..)
Назва вузлів, що
мають дефекти Назва дефектів
Необхідні роботи для усунення де-фектів Необхідні запчастини
і матеріали
1 2 3 4
Круглопильний
Верстат Ц-6 Розібрати на вузли і промити, просуши - ти і провести дефект тацію Слюсарний інструмент, ванна з промивочними сумі -шами
1 .Станина Тріщини, місце- ві спрацювання Заварити і зачистити провести вивірку Електроди, зварювальний дріт
2.Вал електро-двигуни Прогин, спрацю-
вання, посадочні
місця Заварити спрацьо-вані місця. Вирівняти вал за допомогою спеціальних приспосіблень Електроди, індикатор на перевірку вала
3.Каретка, стіл Задири, забоїни
Зачистити, завари-ти Слюсарний інстру-мент, електроди, абразивний інструмент
4 .Направляюча Спрацювання і у вигляді поломок Простругати, про-
шліфувати Абразивний інструмент
5. Ролики Тріщини, вм'ятини Замінити ролики
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
6.Ричаг з ручкою Поломка стой-
ричага Замінити стойку Чавун
7.Круглопильний верстат Ц-6
Скласти, перевірити
випробувати на
холостому ходу і
під навантаженням Слюсарний інструмент, контроль -
вимірювальний
інструмент
42.ДП.5.090245.01.4.3.2.ПЗ Арк..
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата
2.7 Розробка методів відновлення деталей
Є три способи відновлення деталей:
1. Обробка деталей на розмір менший допустимого ("опускання поверхні"), за відновленням необхідної площинності, непаралельності і шорсткості.
2. Нарощування поверхні до величини деталі більше початкового розміру з наступною обробкою на розмір ("підняття поверхні") з відновленням допустимих похибок форми розташування і шорсткості.
3. Нарощування поверхні на більш спрацьовані деталі з наступною обробкою на розмір дещо менший початкового з відновленням втрачених дефектів. Цей спосіб використовуються для усунення на робочих поверхнях місцевих дефектів (раковин, тріщин та ін.).
Спосіб "опускання поверхні "найбільш дешевший при ремонті деталей, але його використовують лише втому випадку, якщо по умові забезпечення спряження або міцності, розмір деталі можна зменшувати. Цей метод в основному використовують для відновлення деталей І, ІІ та ІІІ класу.
Відновлення початкових властивостей поверхніметодом підняття необхідно наростити на неї деяку кількість металу.
Це можливо зробити наступним чином:
Один з них ручний: зварювання і наплавлення стальних деталей; автоматичний: під шаром флюсу, вібродугове наплавлення, відновлення металізацією.
1. Газополум'янева наплавка - при цьому способі ремонту на зношену деталь чи дефектне місце наносять розплавлений шар металу. Після охолодження поверхню обробляють до потрібної якості поверхні.
2. Електродугове наплавлення - при цьому методі наплавлену поверхню обробляють абразивними кругами усуваючи при цьому тріщини, вм'ятини та інші дефекти. Деталь перед наплавленням нагрівають вогнем паяльної лампи для обезжирення і попереджування появи тріщин при охолоджені наплавлений шар обробляють до даного розміру.
3. Напилювання металу. При металізації розплавлений, наприклад струмом високої частоти метал струменем повітря розпилюють на дрібні частинки, які переносяться із великою швидкістю на ремонтовану поверхню.
4. Гальванічний спосіб нарощення - поверхню обезжирюють, видаляють з неї хімічним способом окиси і проводять електрохімічне покриття ухромовій ванні до необхідної товщини шару. Отримане покриття промивають та шліфують до ремонтного розміру і потрібної жорсткості поверхні. У якості солей відновлення використовують гіпофосфати натрію, кальцію чи калію.
Спрацьовані або пошкоджені кріпильні болти, гайки не ремонтуються а замінюються новими. Ремонт з'єднань у яких обірвався гвинт або шпилька проводять так:
1. Для видалення уламків використовують тонкий воронок або керно. Для цього його приставляють кінцем вершини уламка, після чого постукують молотком по ньому, який нахилений у

 
 

Цікаве

Загрузка...