WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект цеху повторної машинної обробки по випуску шафи загального призначення в Коломийському спеціалізованому агролісгоспі. Річна програма 35000штук - Реферат

Проект цеху повторної машинної обробки по випуску шафи загального призначення в Коломийському спеціалізованому агролісгоспі. Річна програма 35000штук - Реферат

формулі:
Кн = 1000. (6.3)
де А - кількість травм
Б - середньоспискова кількість працівників
Д - кількість днів втрачених із-за травм
За останні 3 роки виробничих травм на підприємстві не було, а тому і аналіз виробничих травм не проводиться.
6.2. Охорона праці в цеху
Сучасне деревообробне успадкування оснащене швидкодіючими ріжучими інструментами і механізмами подачі, тому при роботі на ньому треба дотримуватись правил техніки безпеки, бо порушення її може привезти до нещасних випадків.
При роботі на деревообробних верстатах потрібно дотрисуватись загальних правил безпеки:
- Не можна розпочинати роботу на верстаті, не вивчивши його будову, експлуатації та основних правил техніки безпеки;
- Працювати можна тільки на цілком справному верстаті;
- Ріжучий інструмент і всі рухомі частини мають бути надійно закріплені і захищені;
- Захисні пристрої мають бути простими, легко зніматися і відкриватися, не ускладнювати спостереження за процесом роботи;
- Перед початком кожної зміни пристрої потрібно оглядати і перевіряти;
- Не можна працювати на верстаті із знятими або несправними захисними пристроями;
- При зміні розмірів оброблювального матеріалу захисні пристрої мають регулюватись без застосування спеціального інструменту;
- Механічна подача має бути заблокована з пусковим пристроєм ріжучих інструментів, щоб унеможливити її вимкнення до пуску ріжучого інструменту;
- Частини деревообробного верстатів, які швидко повертаються у вихідне положення, мають забезпечуватись надійними гальмівними пристроями;
- Забороняється гальмувати ріжучі інструменти та інші рухомі частини сторонніми предметами;
- Важелі, педалі і рукоятки для зупинки верстата мають діяти безвідказно і бути на найкоротшій відстані від робітника;
- Органи керування верстату (кнопки, важелі, ручки) мають бути на висоті 0,8 - 1,2м від рівня підлоги, не дальше як за 0,6 м від верстатника і в такому місці, щоб до них був вільний доступ;
- При кнопковій системі керування треба, щоб кнопка "пуск" була втоплена в оправу не менше ніж на 5 мм, а кнопка "стоп" яскраво червоного поруч, але не ближче, ніж на 50 мм і виступала з оправи не менше, як на 3 мм;
- Всі електрифіковані верстати мають бути надійно заземлені;
- Верстати, в яких в процесі роботи потрібно постійний нагляд за правильним виконанням операцій, повинні мати місцеве освітлення;
- На робочому місці не має бути нічого зайвого; проходи біля верстатів не слід захаращувати; підлога має бути рівною, але не слизькою;
- По закінченню роботи (зміни) верстати потрібно почистити і змастити, а про виявлені недоліки доповісти майстрові зміни або змінному верстатникові.
6.3. Виробнича санітарія.
Виробнича санітарія - це система організаційних і санітарно-технічних заходів і засобів, які запобігають впливу шкідливих виробничих факторів. До функцій виробничої санітарії входить вивчення впливу умов праці на здоров'я робітника.
Умови праці визначаються технологією виробництва, її організацією і робочим процесом, а також санітарно-гігієнічною обстановкою, що оточує працюючого. В умовах застосування синтетичного клею токсичність оточуючого середовища визначається вільним формальдегідом, який містить в карбамідоформальдегідних смолах.
Клей - розплав не має підвищеної шкідливої шкідливості.
В зв'язку з тим, що клей-розплав на протязі всієї зміни знаходиться в розплавленому стані, можливе виділення в виробниче приміщення газоподібних продуктів(в основу вінілацетату), виникаючих в результаті термінової деструкції клею. Гранично допустима концентрація вінілацетату становить 10 г/м.куб.
Для запобігання забруднення повітря необхідно, щоб кришка на клеєному бачку була щільно закрита, відкривати її необхідно тільки для добавлення клею; під клеєним резервуаром необхідно забезпечити місцеве відсмоктування повітря. Клеєнаносячі вальці і прес повинні мати зонти з примусовою вентиляцією.
Важливим фактором створення сприятливих і безперечних умов праці являється добре освітленим робочого місця . Природне освітлення виробничих приміщень може бути боковим, верхнім і комбінованим ( бокове і верхнє ). Необхідно максимально використовувати природне освітлення. Штучне освітлення в деревообробних цехах може бути загальним і комбінованим з застосуванням електричних ламп розжарення і люмінесцентних ламп.
У виробничих приміщеннях також передбачається встановлення аварійного освітлення у випадку відключення робочого освітлення.
6.4. Протипожежний захист
Кожний виробничий повинен добре знати правила пожежної безпеки і суворо дотримуватись їх прийняли на роботу, проходить інструктаж з пожежної безпеки. Крім того, для підвищення знань робітників і службовців щороку на підприємствах проводять техмінімум з пожежної безпеки, а в цехах та на складах вирішують відповідні інструкції.
Дороги та проїзди на території підприємства бути справні підступи і під'їзди до будівель та споруд - вільні, проходи та виходи в цехах - не захищені.
Для куріння відводять спеціальні місця, де мають урни або бочки з водою. Протипожежний інвентар (ломи, лопати, відра тощо) вивішують на спеціальних щитах, встановлених на видних та легкодоступних місцях. В усіх цехах та складах мають бути первинні засоби гасіння пожежі (вогнегасники, ящики з піском, бочки з водою та відра). Спецодяг зберігають розвішеним у спеціальних приміщеннях. Забороняється залишати в кишенях спецодягу промасляний обтиральний матеріал.
Цехи і склади пиломатеріалів систематично очищають від відходів. Прилади системи опалення, будівельні конструкції потрібно очищати від пилу. Курити та використовувати відкритий вогонь у деревообробних цехах забороняється. На виконання вогненебезпечних робіт у цехах треба мати дозвіл пожежної охорони. В деревообробних цехах забороняється зберігати легкозаймисті рідини.
При експлуатації електричної мережі потрібно негайно усунути всі несправності, що спричиняють іскріння, нагрів проводів, замикання. Підшипники електродвигунів регулярно змащуються, а самі електродвигуни очищаються пилу, стружки, тирси. Забороняється використовувати апарати, трубопроводи, кабіни необхідно надійно заземлити. Вентиляційні установки мають бути вибухобезпечні.
Основним засобом для гасіння пожежі є вода, тому кожен цех меблевого підприємства має бути забезпечений водою для протипожежних цілей. Протипожежний водопровід має бути розрахований на високий або низький тиск. У водопроводах високого тиску напір води, потрібний для гасіння пожежі, створюється безпосередньо від гідранта за допомогою спеціального встановлених стаціонарних насосів. Стаціонарні пожежні насоси мають бути обладнані пристроями, які забезпечують пуск насосів не пізніше ,ніж через 5 хвилин після подання сигналу про виникнення пожежі. У водопроводі низького тиску, потрібний для гасіння пожежі напір створюється пересувними пожежними насосами ( авто насосами, мотопомпами ), які є на багатьох підприємствах.
Для ліквідації пожежі велике значення має своєчасне повідомлення про її виникнення. Тому на підприємствах встановлюють системи пожежної сигналізації.
Щоб запобігти нещасним випадкам в разі виникнення пожежі або аварії, необхідно своєчасно і швидко і швидко евакуювати людей. Для цього приміщення повинні мати достатню кількість евакуаційних виходів.
З здійснення протипожежних

 
 

Цікаве

Загрузка...