WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект цеху повторної машинної обробки по випуску шафи загального призначення в Коломийському спеціалізованому агролісгоспі. Річна програма 35000штук - Реферат

Проект цеху повторної машинної обробки по випуску шафи загального призначення в Коломийському спеціалізованому агролісгоспі. Річна програма 35000штук - Реферат

санітарної характеристики виробничих процесів. Будівельними нормами і правилами передбачений поділ виробничих процесів на чотири групи-І ,ІІ, ІІІ, ІV. Крім того кожна група виробничих процесів поділяється на підгрупи: а,б,В і т. д
Отже виробничий процес при повторній машинній обробці відносяться до групи І.б
В склад побутових приміщень входять : гардеробні, душеві,санвузли.
Гардеробні для зберігання вуличного , домашнього і робочого одягу рекомендується проектувати виходячи з умов самообслуговування і передбачати закритий спосіб їх зберігання в індивідуальних шафах. Для зберігання двох різних видів одягу використовують закриті подвійні шафи глибиною 50см. шириною 40см. і висотою 165см. Кількість шаф в гардеробних повинна бути рівна списовій кількості робітників. В верхній і нижній частинах закритих шаф повинні бути передбачені отвори (решітки,сітки) для провітрювання. Гардеробні повинні бути обладнанні лавками шириною 0,3м, що розміщенні біля шаф по всій довжині рядів шаф. Відстань між рядами шаф в гардеробних, обладнаних лавками повинна бути 2м, між крайнім рядом і стіною 1,3м, В цеху працює 12 робітників з них 6 жінок і 6 чоловіків.
Душеві рекомендується розміщувати суміжно з гардеробними. При дешевих повинні передбачатися перед душеві для переодягання. Душеві повинні бути обладнанні відкритими кабінами з перегородками із вологостійких матеріалів висотою 1,6м, не до ходячими до підлоги на 0,2м,
Переддушеві повинні бути обладнанні вішалками для полотенець (з розрахунку три гачка на одну дешеву сітку ),поличками для мила лавками шириною 0,3м, і довжиною одного місця 0,4м,(з розрахунком три місця на одну сітку ).
При визначенні кількості дешевих сіток виходять із числа працюючих в найбільш багато чисельній зміні з розрахунку 7 чоловік на одну душову сітку, зокрема:
Жіночих пд. =1 чоловічих = =1
Умивальні рекомендується розміщувати суміжно з гардеробними. Кількість кранів в умивальниках визначається по кількості працюючих в найбільш багато чисельну зміну в залежності від групи виробничих процесів: група виробничого процесу Іб-15чол. на умивальник. Кількість умивальників становить:
В жіночих гардеробах ny = =1
В чоловічих гардеробах ny = =1
Відстань між кранами умивальників повинна бути не менше 0,65м. Ширина проходу між рядами умивальників повинна бути 2м. а між рядами умивальників і стіною 1,5м.Кожний умивальник повинен бути обладнаний змішувачем гарячої і холодної води.
В умивальнях повинні бути гачки для полотенець і одягу,посудини для рідкого чи полички для кускового мила. Санвузли повинні бути на кожному поверсі будівлі. Відстань від робочих місць до санвузлів повинна бути не більше 75м.
Розташування санвузлів через поверх допускається при кількості до 30 працюючих на двох суміжних поверхах. Санвузли повинні бути розділені для чоловіків і жінок. Розміри кабіни 1,2х0,9м. Ширина проходу між рядом кабін і стіною 1,3м. Кількість унітазів визначається з розрахунку 18 чоловік на 1 унітаз і 12 жінок на 1 унітаз. Приймаємо 1 унітаз в жіночому і 1 в чоловічому.
Приміщення для відпочинку в робочий час влаштовують з розрахунку 0,2м.кв. на одного працюючого в найбільш багато чисельній зміні(але не менше 18м.кв.)
Курильні проектуються з розрахунку 0,03м.кв. на одного працюючого в найбільш багато чисельній зміні для чоловіків 0,01м.кв. і для жінок (але не менше 9м.кв.). Розміщувати курильні слід суміжно з санвузлами. При працюючих в найбільш багато чисельній зміні до 100 чоловік допускається використовувати в якості курильні санвузли. В побутових приміщеннях повинна постійно підтримуватися розрахункова температура і кратність повітрообміну.
4,1Водопостачання.
В дипломних проектах необхідно передбачати забезпечення цехів водою на господарські і питтєві потреби ,для душових і умивальників . Норма витрати води на господарські і питтів потреби в виробничих і допоміжних будівлях складає 25л на одного чоловіка в зміну. Температура питтєвої води повинна бути 8-20с . Тривалість роботи душових після кожної зміни приймається рівним 45хв.
Витрати води обчислюється по формулі:
м3/рік
Де:500-годинна витрата води одною душовою л;
0,75-тривалість дії душової , год/зміну;
N- кількість змін в році;
Пд. - кількість душевих
Ад= ; м3/рік
Витрати води умивальниками обчислюється по формулі:
Ау= ; м3/рік
Де: 200- година витрати води одним умивальником, л;
0.75- тривалість дії умивальника, год/зміну;
N- кількість змін в році;
Ny- кількість умивальників.
Ау= =150 м3/рік
Витрати води на господарсько-побутові потреби обчислюється по формулі:
Аг.п.= ; м3/рік
Де: (25-45) - витрати води на одного робітника в зміну, л;
n - кількість працюючих в зміну;
N - кількість змін в році
Аг.п= м3/рік
Азаг=Адуш+Аум+Аг.п
Азаг=188+150+90=428 м3/рік
Вартість будівництва машино-личкувального цеху проводиться, виходячи із вартості будівництва 1 м.куб.цеху,що проводиться в економічній частині і становить 1000 гривень. Тому вартість будівництва, що розраховано в економічній частині становить:
3422 тис.гривень
4.3 Опалення і встановлення цеху.
Для виробничих приміщень згідно з СНІП П-Г.7-62 "Опалення,вентиляція і кондиціювання повітря. Норми проектування" рекомендується застосувати наступні види опалення:
1. Повітряне, поєднане з вентиляцією.
2. Повітряне з опалювально-рециркуляційним агрегатом.
3. Водяне і парове високого і низького тиску з радіаторами, ребристими трубами, конвекторами.
Вибір системи опалення проводиться на основі рекомендації СНІП П-Г.7-62 (опалення, вентиляція і кондиціювання повітря). В приміщеннях, де передбачений штучний повітрообмін шляхом місцевих підсосів і загальнообмінної вентиляції повинно застосуватись повітряне опалення поєднане з приточною вентиляцією. Це положення диктується необхідністю в холодний період року взамін усунутого повітря подавати зовнішнє з підігрівом.
Повітря в цеху видаляється наступними установками:
а) пневмотранспортною що забирає деревинні відходи від деревообробних верстатів;
б) місцевим підсосом від джерела випаровування вільного формальдегіду при використанні серовино-формальдегідних смол;
в) загально обмінною вентиляц ією
5. ЕНЕРГЕТИЧНА ЧАСТИНА.
5.1. Розрахунок витрати силової електроенергії.
Силова електроенергія це енергія, що споживається електродвигуном, обслуговує технологічне і транспортне обладнання допоміжних ділянок, витрати якої залежать від:
Рвст. - встановлена потужність електродвигуна в кВт. (по технічних характеристиці обладнання ).
Трозр. - розрахунковий час роботи обладнання в рік в годинах.
Річна витрата силової електростатичної, кВт., розраховується за формулою:
Рвст.сил= (5.1)
Де: п з.е - коефіцієнт завантаження електродвигуна приймається в межах 0,6 …

 
 

Цікаве

Загрузка...