WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації котельної установки в колективному підприємстві “Меткабель” - Дипломна робота

Проект автоматизації котельної установки в колективному підприємстві “Меткабель” - Дипломна робота

тригерів (починаючи з 4-го) на виходах інверторів утворяться команди Zi (i=2,3….12). Моменти зміни значень команд Zi, Zi визначаються блоком БПТ. Блок БПТ у момент надходження на його входи чергового набору значень команд починає відраховувати витримку часу, по закінченні якої на шинах РАХУНОК і ТАКТ відбуваються зміни логічних сигналів, таке, що під їх впливом відбувається рух регістра, що супроводжується зміною значень Zi, Zi. Тривалість витримок часу визначається настроюванням матриці дешифратора ДС для кожного набору значень Zi, Zi.
Команди Zi, надходять у блок БФВ, де вони перетворяться в команди керування вихідними реле, розташованими в блоках БГР, і в сигнали, що визначають моменти включення в роботу каналів захисту блоку БАЗ по ходу програми пуску.
Функції аварійного захисту, сигналізації і блокування виконуються в основному блоком БАЗ. Крім того, у формуванні загального сигналу аварії й у захисних блокуваннях беруть участь елементи блоків БВЕ і БГР.
Блок БАЗ запам'ятовує значення сигналів аварійних датчиків, формує загальний сигнал аварії і включає світлозвукову сигналізацію. Він містить 16 каналів захисту, кожний з який має тригер і підсилювач для включення світлового індикатора. Крім того, у блоці розміщені логічні елементи для формування загального сигналу аварії, команд на включення джерела звуку, для відключення світлозвукової сигналізації і для самоконтролю справності.
Розглянемо роботу каналу захисту по температурі води на виході котла (вхід 19, 55 блоку БАЗ).
У відсутності аварійної ситуації на виході А2.1/15,51 блоку БВС має місце 0. Якщо при цьому на входах R всіх тригерів установлений 0, на вході 1,37 блоку БАЗ установлена 1 '(контакти кнопок розімкнуті), те на виході тригера Д18 має місце 0, на виході Д39 установлена 1 .і індикатор, підключений до Д39, не горить. При виході контрольованого параметра за припустиму норму на вході 3 тригери Д18 виникає 1, тригер перекидається і загоряється відповідний індикатор. Логічні одиниці на вході і виході Д18 приводять до появи на виходах елементів Д1 і Д25 також логічних одиниць. Тому що контакт кнопки S9 розімкнутий, на верхньому вході елемента ДЗ установлена 1, на його виході - 0, і логічна 1 на виході Д1 викликає спрацьовування тригера Д5. Це приводить до виникнення нулів на виході 35,71 блоку, на виході "Аварія заг." і одиниці на виході "Аварія II", а також до запуску одно-вібратора Д4. Оскільки контакт кнопки S8 розімкнуть, вихідний імпульс одно-вібратора перекидає тригер Д2, що приводить до виникнення нуля на виході "Дзвінок" (команда на включення джерела звуку).
Логічна 1 па виході Д25 викликає поява одиниці на виході "Аварія I" і запуск одно-вібратора Д24. Цей же сигнал надходить на входи Д26, Д27, що також впливає на появу логічних нулів на виходах 35,71 і 33,69 блоку БАЗ. Тому що контакт кнопки S8 розімкнуть, вихідний імпульс одно-вібратора Д24 установлює тригер Д6 у стан 1 і на виході Д45 формується команда на включення джерела звуку.
Логічні нулі на виходах "Дзвінок" і "Аварія заг." викликають включення реле А11/К8.1 і А11/К6.1. При цьому контакт А11/К8.2 включає живлення джерела звуку, а А11К6.2 видає інформаційний сигнал про аварію на верхній рівень керування. Одиниця на виході "Аварія 1" і (чи) "Аварія II" виключає реле К7.1 і (чи) К9.1 блоку А11. Контакти цих реле, з'єднані послідовно, комутують напругу живлення із шини "б" на шину "г". Тому при відключенні кожного з зазначених реле живлення із шини "д" знімається, реле К5.1, К4.1, К3.1, К2.1, К1.1 блоку А11 і реле К1.1, К2.1, К3.1, К4.1, К5.1, К4.1, К11-1 блоку А12 виключаються, відбувається аварійна зупинка котла.
Живлення елементів блоку БАЗ організовано так, що елементи Д1-Д5 живляться від однієї шини, а елементи Д6, Д7, Д9-Д26 - від іншої. При будь-якій розбіжності логічних сигналів на виходах "Аварія I" і "Аварія II" (через вихід якого-небудь елемента чи блоку через зникнення напруги на одній із шин харчування в блоці) живлення з шини "м" знімається, відбувається аварійна зупинка, на виході елемента А5/Д29 виникає 0 і включається індикатор "Комплект несправний".
У БУС також автоматично контролюється правильність видачі внутрішніх команд 2ц 2' блоком БФК. При порушенні правильної послідовності видачі цих команд у блоці БФК спрацьовує схема захисту (на схемі додатка 2 вона не зображена), і навиході А8/35,71 виникає 0. який надходить на вхід 34,70 блоку АЗ.2 і інвертується, у результаті чого спрацьовує відповідний канал захисту і включається індикатор "Комплект несправний".
Канали захисту, що контролюють тиск води, наявність вибуху в топці, температуру води на виході і виконання загально котлових умов перед пуском, включаються відразу після включення напруги живлення БУС. Інші канали включаються в міру виникнення одиниці на виходах 19,55; 12,48; 30; 34; 10,46 блоку БФВ.
Для зняття звукового сигналу варто короткочасно натиснути на кнопку S8, у результаті чого тригери А5'Д2 і А5/Д6 встановлюються в нульовий стан. Тому що при цьому кнопка S7 розімкнута, на виході А5'Д45 виникає 1 і реле АП/ДО8.1 виключає джерело звуку. Для зняття світлової сигналізації необхідно натиснути кнопку S9. Якщо при цьому по всіх каналах аварійна ситуація відсутня, на виході А5/Д7 виникає 1, усі включені тригери каналів захисти скидаються і відповідні індикатори гаснуть. Одночасно на виході елемента А5'ДЗ формується 1, скидається тригер А5/Д5. Через наявність у блоці БАЗ елемента Д7 зняття світлового сигналу неможливо до зняття звукового сигналу (тобто доти, поки не буде скинуті тригер А5/Д6).
Передбачена _можливість одночасної перевірки справності усіх світлових індикаторів (крім індикатора "Мережа", що перевіряється автоматично при включенні живлення) і джерела звуку. Для цього треба натиснути кнопку S7, що приведе до виникнення нуля на входах А5'1,37 і А7/18.54, а отже, і на виходах елементів ДЗО-Д45 блоку БАЗ і Д13-Д1.5. Д17, Д19 блоку БВЕ, а це, у свою чергу, викликає включення всіх індикаторів і джерела звуку. При відпусканні кнопки S7 індикатори гаснуть, джерело звуку виключається.
За допомогою кнопки SЗ живлення світлових індикаторів може бути відключене (наприклад, при відсутності постійного обслуговуючого персоналу котлоагрегатів).
Розглянемо роботу блоку БУС при виконанні алгоритму мов пуску й зупинки котла,
При включенні напруги живлення загоряється лампа "Мережа" і, якщо відсутня аварійна ситуація, мають місце наступні значення сигналів:
логічний 0 установлюється на виходах "Аварія I", "Аварія II" блоку БАЗ, на вході 28,64 блоку БВЕ логічна 1 установлюється на виході 35,71 блоку БАЗ, на входах 31,67; 7,43; '5,41; 9,45 і виході 32,68 блоку БВЕ (Z10=1). Нулі на входах А11/31,67, А11/26,62 включають реле А11/К7.1 і А11/К9.1, контакти яких подають напруга живлення із шини "б" на шину "м". У момент включення напруги живлення блоку БУС тригер А10/Д48 встановлюється в стан 1, а тригер А10/Д44 сигналом Z10=1 - у нульовий стан. Тому на виході А10/Д43 має місце 1, контакт реле А11/K10.1 розімкнуть і живлення на висновки 3,39 блоків БФК і БПТ не подано. У відсутності напруги живлення на БФК на входах БФВ усі 2*=0 (1=1,2......9, 11,12). Всі інші блоки знаходяться під напругою. Положення перемички Х2 блоки БФВ обраний таким, що, незалежно від виду клапана безпеки (НЗ чи

 
 

Цікаве

Загрузка...