WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації котельної установки в колективному підприємстві “Меткабель” - Дипломна робота

Проект автоматизації котельної установки в колективному підприємстві “Меткабель” - Дипломна робота

постійному контакті з водою. Свічка закріплена на штуцері висотою 20 мм, привареного до нижньої труби верхнього барабана котла в вертикальному положенні. До центрального контакту свічки приварений латунний облужений стержень діаметром 3 мм.
Датчик рівня води через електричне коло і повітряний золотник діє на мембрану клапана блокування. При зниженні води коло розмикається, золотник типу ЕП направляє повітря в атмосферу, а клапан-відсікач газу закриває доступ повітря до пальників.
Для відсічки газу при знижені рівня води застосовують клапани блокування газу і повітря типу КБ-100, запобіжні клапни ПКН і ПКВ.
2.3. Підбір стандартного обладнання
Блок-кран складається простих пробкових кранів, які з'єднанні металічною пластиною і кондуктором так, що кран неможливо відкрити швидше, а при відключенні газу неможливо закрити кран раніше крану . таке блокування виключає можливість вибуху газів в топці котла, через появу в ній палива при відсутності в топці вогня ві запальника конструктивно крани з'єднані наступним шляхом: на кондукторі посередині між важелями кранів і на кронштейні встановлений гойдаючийся кулачок, який входить своїм виступом в заглиблення важеля який притискується до важеля щоб вкючити газ, повертають важіль і відкривають кран пальника. Виступкулачка вийде з заглиблення крана, що дозволить повернути важіль відкрити кран для газу, який поступає в основний газовий пальник. При відключенні газу спочатку важіль і закривають кран, так як кулачок, відкинутий в сторону важеля, заважає його повороту, а значить, і закритю крану. В момент закривання крану кулачок своїм виступом ввійде в
заглиблення важеля і можливість поворотом важеля закрити кран.
Клапан-відсікач КО (рис. 2.1.) використовуються в системах автоматики безпеки котлів ипу ДКВР для аврійного відімкнення подачі газу.
Рис. 2.1. клапан-відсікач КО
Він скскладається з корпуса 1 і мембраної коробки 3, розділений мембраною 5 на дві частини. Нижня частина з'єднана з газопроводом через калібровані отвори в втуках, запресованих в стойку 2. Верхня частина через штуцер 4 з'єднана з атмосферним повітрям, а при спрацюванні датчиків автоматики безпеки - з газопроводом до клапана-відсікача. Мембрана штоком 6 з'єднюється з запірним клапаном 7, який має шарнірний пристрій, яке забезпечує щільну посадкуклапана на сідло.
Під час роботи котла клапан-відсікач знаходиться в відкритому положенні під дією тиску газу, який поступає в нижню частину мембранної коробки. Тиск в верхній частині при цьому рівний атмосферному. В аварійних випадках, коли спрацьовують командні прилади, газ по імпульсному газопроводу поступає в верхню частину мембранної коробки. Тиск в обох коробках зрівноважується, і клапан під дією сил власного тяжіння закривається. Якщо причини, які викликали спрацювання автоматики безпеки, усуваються, газ з верхньої частини виходить в атмосферу і клапан під дією тиску газу в нижній частині відкривається.
Термозапобіжний клапан (Рис. 2.2.). Для закінчення подачі газу в основний пальник при несподіваному закінченні подачі газу в пальник, порушення тяги і інших випадках, які ведуть до згасання основного і запального газового пальника, в отоплюючи котлах для водогрійних установок з дифузійними пальниками застосовують Термозапобіжний клапан.
Рис. 2.2. Термозапобіжний клапан
Клапан складається з регулюючого газового клапана, який знаходиться на штоці 5, і біметалічної пружини 2. пружина представляє собою дві прилягаючі один до одного пластин, які виготовлені з різних матеріалів або їх сплавів з різними коефіцієнтами лінійного розширення при нагріванні.
При згасанні запального запальника 1 біметалічна пружина 2 охолоне і її верхній вільний кінець, виготовлений з матеріалу з великим коефіцієнтом лінійного розширення, розгинається до верху і при піднімає шток 4 разом з клапаном який знаходиться на ньому 5, притискуючи його до сідла, - доступ газу до основного пальника 3 зупиняється. В випадку пуску і нормальної роботи запального пальника 1 верхній вільний кінець біметалічної пружини прогинається всередину і опускає шток 4 і клапан 5, відкриваючи доступ газу до основного газового пальника.
Термоелектричний запобіжник (електромагнітний клапан), являється приладом безпеки, зупиняє подачу газу при згасанні полум'я і запобігає загорянню пальника і запальника запалювання запальника запобіжника він складається з термопари і електромагнітного клапана (рис 2.3.).
Клапан складається з регулюючого газового клапана, який знаходиться на штоці 5, і біметалічної пружини 2. пружина представляє собою дві прилягаючі один до одного пластин, які виготовлені з різних матеріалів або їх сплавів з різними коефіцієнтами лінійного розширення при нагріванні.
При згасанні запального запальника 1 біметалічна пружина 2 охолоне і її верхній вільний кінець, виготовлений з матеріалу з великим коефіцієнтом лінійного розширення, розгинається до верху і при піднімає шток 4 разом з клапаном який знаходиться на ньому 5, притискуючи його до сідла, - доступ газу до основного пальника 3 зупиняється. В випадку пуску і нормальної роботи запального пальника 1 верхній вільний кінець біметалічної пружини прогинається всередину і опускає шток 4 і клапан 5, відкриваючи доступ газу до
основного газового пальника.
Термоелектричнийзапобіжник (електромагнітний клапан), являється приладом безпеки, зупиняє подачу газу при згасанні полум'я і запобігає загорянню пальника і запальника запалювання запальника запобіжника він складається з термопари і електромагнітного клапана (рис 2.3.).
Рис. 2.3. Термоелектричний запобіжник
Якщо термоелектричний запобіжник знаходиться в неробочому стані, клапан прижимається нижньою тарілкою 10 знизу вверх до сідла пружиною 11, не допускаючи газ до пальникового запальника 3 і пальника термопари 2.
При ввімкненні його в роботу натискають кнопку 5 і, проходячи через опір пружини 11, опускають шток 8 з верхньою 9 і нижньою 10 тарілками вниз. Верхня тарілка 9 сідає на верхнє сідло, а нижня, опустившись, відкриє нижнє сідло і забезпечить поступлення газу в пальник термопари. Якщо запалити пальник і кнопку клапана натискати півхвилини, то спай термопари нагріється, електрорушійна сила яка появиться збудить обмотку електромагніта клапана і електромагніт притягне до себе якір. Натискаючи на заплачки штока, якір буде вдержувати клапан в потрібному для роботи положенні газ буде подаватись в запальник пальника і термопари.
Якщо полум'я пальників термопари по якій не будь з причин погасне, спай її остигне, якір вже не буде притягуватись електромагнітом, пружина підніме клапан вверх, нижня тарілка прикметься до сідла і перекриє доступ газу в обидва пальники.
Термоелектричний запобіжник застосовують як датчик в системі автоматики безпеки водогрійних і парових котлів. При зупиненні поступлення через нього газу підвищується тиск в газопроводі який підводиться до нього і закінчується подача газу в основний пальник за допомогою відсікаючого клапана, який з'єднаний з запобіжником.
Клапан блокування КБ. Для безпечного працювання пальників з примусовою подачею повітря на газопроводі біля пальника встановлюють клапан блокування повітря і газу. В випадку пониження тиску газу до недопустимої величини він зупиняє подачу газу в

 
 

Цікаве

Загрузка...