WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації котельної установки в колективному підприємстві “Меткабель” - Дипломна робота

Проект автоматизації котельної установки в колективному підприємстві “Меткабель” - Дипломна робота

і
комплект починає відпрацьовувати програму розпалу.
7. Перед розпалом пальника включити циркуляційний насос.
8. Після розпалу запальника відкрити "робочий" кран і розпалити основний пальник. Закрити продувну "свічу".
10. Зробити запис у змінному журналі про розпал котла із указівкою
часу.
Для зупинки котла оператору досить натиснути на кнопку "Стоп" і при повному закінченні роботи закрити "контрольний" і "робочий" крани, відкрити "свічу", відключити автоматичний вимикач мережі і зробити запис у змінному журналі з указівкою часу зупинки котла.
Основні задачі, виконувані пристроями автоматики в котелені, зводяться до наступного: автоматизація процесів регулювання живлення котла водою; забезпечення безпеки; теплотехнічний контроль; дистанційне керування електроприводами.
Виконання зазначених функцій пристроями автоматики розглянемо на прикладі котельні, обладнаної котлами типу ДКВР-4-13, на газовому паливі.
Автоматичне регулювання процесу горіння в котлі містить у собі регулювання подачі палива (газу) по тиску пари в барабані котла, регулювання подачі повітря за схемою
Продуктивність котла 4т. пари в годину, максимальний робочий тиск пари - 13 атм (13-105 Па).
Автоматика безпеки повинна спрацьовувати при порушенні нормальної роботи котлоагрегату, тобто при зниженні тиску газу в газопроводі до котла; зниженні (підвищенні) рівня води в барабані котла; підвищенні тиску пари в барабані котла; зменшенні розрідження в топці; загасанні пальника зниженні тиску повітря перед пальниками.
З появою кожної зі згаданих несправностей спрацьовує відповідний сигналізатор:
" сигналізатор падіння тиску - при зниженні тиску газу в живильному газопроводі;
" дифманометр рівнемір - понижений чи підвищенний рівень води в барабані котла;
" електроконтактний манометр - при підвищенні тиску пари;
" сигналізатор падіння розрідження - при зменшенні розрідження в топці.
Регулювання співвідношення обсягу газу і повітря, що надходять у топку "газ-повітря", регулювання розрідження в топці котла. Для цієї мети служить спеціальний електронно-гідравлічний регулятор.
У залежності від тиску пари в барабані котла манометр подає імпульс на транзисторний підсилювач з виходу якого посилений імпульс надходить на гідравлічний виконавчий механізм , що повертає заслінку.
Зміна витрати газу контролюється витратоміром з електричним індукційним датчиком, імпульси якого надходять на транзисторний підсилювач регулятора повітря, на який, крім того, надходять імпульси з диференціального тягоміра, що контролює перепад тиску за дуттьовим вентилятором.
Гідравлічний виконавчий механізм, з'єднаний направляючим апаратом цього вентилятора, одержує імпульс регулятор і змінює кількість подаваного повітря.
Продуктивність димососа, що створює необхідне розрідження повітря в топці котла, регулюється регулятором, що складаються з диференціального тягоміра, транзисторного підсилювача і гідравлічного виконавчого механізму; який задіює на направляючий апарат димососа.
Заданий рівень води в барабані котла підтримується регулятором рівня, що складає з мембранного дифманометра з електричним індукційним датчиком, транзисторного підсилювача і гідравлічного виконавчого механізму, що діє на живильний клапан на лінії живильної води.
Автоматика безпеки повинна спрацьовувати при порушенні нормальної роботи котлоагрегату, тобто при зниженні тиску газу в газопроводі до котла; зниженні (підвищенні) рівня води в барабані котла; підвищенні тиску пари в барабані котла; зменшенні розрідження в топці; загасанні пальника; зниженні тиску повітря перед пальниками.
З появою кожної зі згаданих несправностей спрацьовує відповідний сигналізатор:
" сигналізатор падіння тиску - при зниженні тиску газу в живильному газопроводі;
" манометричний рівнемір - газу пониженні чи підвищенні рівня в барабані котла;
" електроконтактний манометр - при підвищенні тиску пари;
" сигналізатор падіння розрідження - при зменшенні розрідження в топці;
1.4. Актуальність і економічне обгрунтування теми проекту
Усі автоматичні системи в обов'язковому порядку містять у собі автоматику регулювання, безпеки і світлозвукову сигналізацію.
Автоматика безпеки незалежна від автоматики регулювання, має автономні датчики і спрацьовує при виході за припустимі межі включених у схеми параметрів.
Світлова сигналізація дозволяє обслуговуючому персоналу визначити причину відсічення газу.
Електрична схема автоматики безпеки дійсних комплектних систем дозволяє виконувати дистанційний розпалювання пальників, що дозволяється тільки у випадку, якщо всі параметри автоматики безпеки знаходяться в нормі.
Автоматичне регулювання котлів після їх розпалювання можна включати, коли продуктивність котла досягне не менш 40% для котлів із двопозиційним регулюванням і нижньою границею стійкої роботи - для котлів з іншим регулюванням.
Найбільш перспективними з розроблених у даний час комплектних систем автоматики є комплекти способів керування (КСУ). Розробкою цих способів з 1977 р. займається Чебоксарске спеціальне конструкторське бюро систем промислової автоматики (СКБ СПА). Принципові
відмінності КСУ від раніше розроблених систем:
- засоби КСУ наділені функціональною повнотою, що забезпечує реалізацію не тільки традиційних для автоматики котельних функцій (регулювання, захисту, сигналізації і контролю), але і нетрадиційних (програмне керування пуско-зупиночними операціями, зв'язок із пристроями верхнього рівня ієрархії керування);
блочно-модульний пристрій комплектів і легко знімні зі ставних частин дозволяє обслуговуючому персоналу оперативно заміняти несправні блоки.
Аналізуючи приведений вище технологічний процес нагрівання води в котельній установці відмічаємо, що виникає необхідність введення автоматичних пристроїв, які б якісно і економічно контролювали техногічні процеси, що відбуваються в котельній установці.
1.5. Огляд і аналіз відомих проектних рішень
Котли ДКВР (двобарабанний котел вертикально-водотрубний реконструйований) призначені для виробництва насиченого і перегрітого пару. Вони реконструйовані з котлів ДКВ і на відміну від них мають менші габарити, але колишню паропродуктивність.
Котли ДКВРвипускалися Бійським котловим заводом (Алтайський край) наступних типорозмірів:
ДКВР-2,5-13; ДКВР-4-13;
ДКВР-4-13(250); ДКВР-6,5-13;
ДКВР-6,5-13(250); ДКВР-6,5-23;
ДКВР-6,5-23(250); ДКВР-10-13;
ДКВР-10-13(250); ДКВР-10-23;
ДКВР-10-23(370); ДКВР-20-13;
ДКВР-20-13(250); ДКВР-20-23.
Котли ДКВР-(2,5; 4; 6,5)-13 мають аналогічну будову і відрізняються тільки розмірами.
Вони складаються з подовжньо розміщених верхнього і нижнього барабанів, з'єднаних рядами кип'ятильних труб, що утворюють конвективну поверхню нагрівання. На рівні нижнього барабана встановлені бічні колектори, від яких йдуть пропускні труби до цього барабана. Верхній барабан з бічними колекторами з'єднується в районі топки екранними трубами, а в передній частині -опускними.
У котлах установлюються дві шамотні перегородки, що утворять топку котла і камеру догорання, а чавунна перегородка поділяє простір конвективного пучка труб на два газоходи -

 
 

Цікаве

Загрузка...