WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації котельної установки в колективному підприємстві “Меткабель” - Дипломна робота

Проект автоматизації котельної установки в колективному підприємстві “Меткабель” - Дипломна робота


Диплом
Проект автоматизації котельної установки в колективному підприємстві "Меткабель"
Зміст
1. Загальна частина
Вступ............................................................................................................4
Характеристика технологічного процесу.................................................5
Характеристика і аналіз існуючих схе автоматичного контролю, регулювання................................................................................................6
Актуальність і економічне обгрунтування теми проекту.......................11
Огляд і аналіз відомих проектних рішень................................................12
2. Розрахунково-технологічна частина
Характеристика автоматизованого технологічного процесу.................15
Розробка схем автоматизації технологічного процесу...........................20
Підбір стандартного обладнання..............................................................20
Підбір і розрахунок автоматизуючих пристроїв.....................................28
Опис схеми керування, контролю, регулювання....................................32
3. Конструктивна частина
4. Енергетична частина
Розрахунок витрат енергоносіїв на засоби автоматизації......................40
5. Охорона праці
Заходи техніки безпеки в виробницій дільниці.......................................41
Протипожежний захиств виробничій дільниці.......................................43
6. Економічна частина
Розраунок економічної ефективності автоматизації технологічного процесу..........................................................................................................
Використана література...............................................................................
36 КП.5.092503.01.411.ПЗ
Зм. Арк. № документа Підпис Дата
Розробив Волошенюк Проект автоматизації котельної установки в колективному підприємстві "Меткабель"
Пояснювальна записка Літера Аркуш Аркушів
Перевір. Миго 3
КПК, А-41
1. Загальна частина
1.1. Вступ
Автоматизація котельної - це забезпечення потрібного режиму роботи устаткування за допомогою засобів автоматики. У залежності від рівня використання цих засобів автоматизація може бути повною, комплексною і частковою.
У залежності від виконуваних автоматичними пристроями функцій розрізняють наступні основні види автоматизації:
1) вимірювання і контроль витрат газу і води котельної установки;
2) сигналізація температури води;
3) керування температурою води;
4) регулювання витрат газу і води котельної установки;
5) захист від перегріву та перевищення тиску котельної установки.
Автоматичне вимірювання і контроль витрат газу і води котельної установки виконується за допомогою засобів вимірювання безупинно, періодично контролювати кількісні і якісні показники технологічного процесу.
Автоматична (технологічна) сигналізація температури води призначена для передачі сигналів, що інформують обслуговуючий персонал (оператора, диспетчера) про стан технологічного обладнання і відхилення параметрів, що контролюються.
Сигналізація буває світловою і звуковою, а за інформацією:
- попереджувальною - сигналізація моменту пуску обладнання, початку технологічного процесу і т.д.;
- виконавчою - контроль виконання розпоряджень обслуговуючого персоналу.
- аварійною - повідомлення обслуговуючому персоналу про порушення виробничого процесу.
Автоматичне керування температурою води призначене для пуску і зупинки котлів, насосів, вентиляторів, димососів і т.д. По ступені участі людини у включенні і відключенні пристрою автоматичного керування поділяють на напівавтоматичні й автоматичні.
У першому випадку приведення в дію автоматичного пристрою проводиться шляхом натискання на кнопку чи поворотом ручки ключа з пульта керування (дистанційне керування) чи безпосереднє біля агрегату (місцеве керування).
В другому випадку імпульси посилаються датчиками, що контролюють режим роботи. Наприклад, автоматичне включення підживлюючого насоса при витіканні води з мережі. Автоматичне регулювання витрат газу і води котельної установки призначене для підтримки
без участі людини протягом заданого проміжку часу з потрібною точністю заданих режимів технологічного процесу.
У залежності від характеру виміру задаючого впливу, розрізняють системи автоматичного регулювання стабілізації, програмного регулювання і спостереження.
У системах стабілізації задаючий вплив, постійнмй, у системах програмного регулювання він змінюється по раніше заданому законі, а в слідкуючих системах, він також змінюється, але закон зміни раніше не відомий і задачею системи є забезпечення спостереження за регульованою величиною по мірі зміни задаючої величини.
Автоматичний захист від перегріву та перевищення тиску призначений для запобігання ушкоджень устаткування при виникненні передаварійних режимів. Пристрої автоматичного захисту припиняють контрольований процес (наприклад, процес горіння шляхом відсічення подачі газу) або забезпечують інші міри ліквідації небезпеки (відкривають запобіжні клапани для зниження тиску в котлі і т.п.).
Автоматичний захист, контроль і сигналізація витрат води та газу на котельнях зв'язані між собою. Спочатку подається сигнал про відхилення контрольованого параметра від заданого значення, а потім, коли відхилення перевищить припустимий рівень, спрацьовує автоматичний захист (відсікається подача газу) і видається відповідний сигнал.
Тема дипломного проекту є актуальною і економічно доцільною. Економічний ефект від впровадження проекту на КП "Меткабель" одержано за рахунок кращого контролю витрат котельної установки ( газу, води). Введення нових більш економічних засобів.
1.2. Характеристика технологічного процесу
Котельна установка в колективному підприємстві "Меткабель" являє собою складне технічне спорудження. Вона складається з котлового агрегату і допоміжного котлового устаткування, розміщеного в приміщенні котельні чи поза нею, яке призначено для виробництва пари з необхідними параметрами, для отримання гарячої води, чи того й іншого одночасно.
До складу котлового агрегату входять: паровий (водогрійний) котел ДКВР1, топка, паронагрівач, водяний економайзер, повітропідігрівник, обмуровування, каркас зі сходами і площадками, а так само арматура і гарнітура.
До допоміжного устаткування відносяться: тягодутьові і живильні пристрої, устаткування водопідготовки, паливоподачі, а також контрольно вимірювальні прилади і системи автоматизації.
Технологічний процес одержання пари здійснюється в наступній послідовності. Паливо за допомогою газомазутных пристроїв вводиться в топку, де воно і згоряє. Повітря, необхідне для згоряння палива, подається в топку дутьевым вентилятором при штучній тязі чи підсмоктується через колосникові ґрати - при природній тязі.
Дляполіпшення процесу згоряння палива і підвищення економічності роботи котлоагрегата повітря перед подачею в топку попередньо підігрівається димовими газами в повітропідігрівнику.
Димові гази, віддавши частину свого тепла радіаційним поверхням нагрівання, розміщеним у топковій камері, надходять у конвективну поверхню нагрівання,

 
 

Цікаве

Загрузка...