WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Призначення і пристрої повздовжньо-стругальних верстатів - Реферат

Призначення і пристрої повздовжньо-стругальних верстатів - Реферат

зворотного ходу упор би натискує на ПХВ - відбувається зниження швидкості, а потім, при дії на ПХВ дається сигнал на реверсування, при якому відбувається урізування різця у виріб. Упор би на початку робочого ходу повертає контакти ПХВ і ПС2 в колишнє положення.
Перед пуском верстата включається ввідний автоматичний вимикач ВА, при цьому подається напруга на силову частину схеми і на трансформатори Тр1 і Тр2 (вказані апарати на рис. 1.5, а не показані), до вторинних обмоток яких підключені: випрямляч, що живить обмотки збудження двигунів Д1, Д2 і схему управління, а також магнітні підсилювачі МУ1, МУ2 і інші вузли схеми. Натисненням на кнопку КнП включається контактор КЛ і своїми головними контактами підключає асинхронний двигун АД (на схемі не показаний) перетворюючого агрегату (Д-Г).
Розглянемо роботу схеми в автоматичному режимі. На мал. 1.6,б приведена діаграма швидкості руху столу за подвійний хід. Хай робота приводу починається в крапці 0. Якщо рукоятка Роб.хід регулятора швидкості РС встановлена в положення, відповідне м/хв, то контакт перемикача ВКБ замкнутий. Путні вимикачі ПХВ і ПС2 натискують, а ПХН і ПС1 - звільнені.
Для пуску приводу натискує кнопка КнВ. Включаються контактори КБ і КВ, реле РПВ і РП1, а також реле РЗ. Знижена задаюча напруга ,тшп, що знімається з потенціометра , в даному випадку не залежить від установки рукояток регулятора швидкості РС. Ця напруга поступає на задаючі обмотки МУ1, МУ2, генератор Г збуджується і двигуни розгоняться до кутової швидкості . Стіл верстата переміщається у напрямі робочого ходу, і при зниженій швидкості різець входить у виріб (точка А на діаграмі рис. 1.6,б). Потім звільняється перемикач ПХВ, і його контакт ПХВ-2 розмикається (точка Б). Відключається реле РПВ і потім реле РЗ. На задаючі обмотки ОЗ1, ОЗ2 подається напруга, обумовлена установкою рукоятки Роб.хід регулятора швидкості. Напруга, що підводиться до якоря двигуна, збільшується, і його кутова швидкість зростає до встановленого значення. В процесі руху столу звільняється перемикач ПС2.
У кінці робочого ходу (точка В) упор а натискує на важіль перемикача швидкості ПС1. Включається реле РЗ, а на вхід МУ1, МУ2 знову подається напруга . Напруга генератора зменшується і двигун гальмується до кутової швидкості, відповідної швидкості руху столу. На цій швидкості різець виходить з виробу (точка Г). Потім упор натискує на перемикач ПХН. Розмикається контакт, ПХН-1 і замикається контакт ПХН-2. При цьому відключається контактор КВ, спрацьовує реле РПН і своїм замикаючим контактом включає контактор КН. Допоміжний контакт КН включає реле РЛ2. Воно в свою чергу розмикаючим контактом розриває ланцюг котушки реле РЗ. Тому на задаючі обмотки ОЗ1 і ОЗ2 відразу подається повна напруга відповідно до установки рукоятки регулятора швидкості Зв.хід. Струм в обмотках управління ОЗ1, ОЗ2 швидко зменшується до нуля, а потім зростає у зворотному напрямі. Аналогічним чином змінюватиметься напруга генератора. Відбувається реверс двигуна зниженої кутової швидкості прямого ходу, встановленої швидкості зворотного ходу. При русі столу в процесі розгону звільняються перемикачі ПХН і ПС1.
Перед закінченням зворотного ходу (в точці Е) замикається контакт ПС2 і включається реле РЗ. Замикаючий контакт цього реле в ланцюзі РС закривається, а розмикаючий - відкривається, тому до задаючих обмоток ОЗ1 і ОЗ2 підводиться знижена напруга . Двигуни переходять в гальмівний режим з рекуперацією енергії в мережу через генератор, який при цьому працює двигуном, і асинхронний двигун переходить в генераторний режим. Подальше переміщення стола відбувається із зниженою швидкістю до точки Ж, коли упор б натискуватиме на перемикач ПХВ. Контакт ПХВ-1 розмикається, контакт ПХВ-2 замикається. Відключається контактор КН і включаються реле РВП, а потім контактор КВ, реле РП1 і РЗ. На задаючі обмотки ОЗ1 і ОЗ2 подається сигнал. Відбувається реверс приводу із зниженої швидкості зворотного ходу на знижену швидкість прямого ходу. Надалі цикл роботи верстата повторюється. Для зупинки приводу натискує кнопка КнС2. Відключається контактор КВ, стає рівною нулю, і двигуни швидко загальмовуються.
При роботі на верстаті з швидкостями різання менше 12 м/хв реле РЗ при робочому ходу не діє, оскільки розмикається контакт ВКБ і задаючі сигнали, що знімаються з регулятора РС, визначатимуться тільки установкою рукоятки Роб.хід.
У налагоджувальному режимі забезпечується отримання швидкостей столу 5 м/хв і менш. встановлюваних рукояткою регулятора швидкості Поштовх. Налагоджувальний режим, здійснюється при натисненні однієї з кнопок Пошт.Вп або Пошт.Нз, що викликає включення контактора КВ або КН. На вхід МУ1 і МУ2 подається знижена задаюча напруга, і двигуни переміщатимуть стіл в прямому або зворотному напрямі з малою швидкістю. При відпуску натиснутої кнопки відключається відповідний контактор і двигуни швидко зупиняються.
Схема управління електроприводом передбачає аварійне гальмування двигунів Д1 і Д2, яке відбувається при відключенні блокувального контактора КБ в результаті відсутності струму в ОВД1 і ОВД2, спрацьовування обмежувачів ходу столу, ВК2 або максимального реле РМ. З відключенням контактора КБ втрачають живлення контактори КВ або КН, і якір генератора підключається на обмотки управління ОП, ОГ2 магнітних підсилювачів таким чином, що вихідний струм МУ1, МУ2 розмагнічує генератор.
У даній схемі електроприводу передбачені: корекція системи шляхом з'єднання якоря генератора через ланцюжок з обмотками управління ОГ1, ОГ2 і обмеження напруги на задаючих обмотках ОЗ1, ОЗ2 магнітних підсилювачів за допомогою стабілітронів ДС1 і ДС2 в перехідних режимах, коли мають місце різкі зміни напруг і .
Розглянута схема головного приводу повздовжньо-стругального верстата відрізняється великою надійністю, достатньо високою швидкодією і забезпечує широке і точне регулювання частоти обертання двигунів. Недоліком системи Г-Д з МУ є низкою (до 25%) КПД збудливого пристрою. Перспективним слід рахувати вживання збудливих пристроїв на тиристорах або навіть заміну системи Г-Д реверсивною системою ТП-Д.
ГОЛОВНИЙПРИВІД ПОВЗДОВЖНЬО-СТРУГАЛЬНОГО ВЕРСТАТА ПО
СИСТЕМІ ТП-Д З ПІДЛЕГЛИМ РЕГУЛЮВАННЯМ
Найперспективнішою для головного приводу повздовжньо-стругальних верстатів в даний час є замкнута система електроприводу з живленням якоря двигуна постійного струму від реверсивного тиристорного перетворювача і з підлеглим регулюванням
Рис. 1.7. Схема управління головним приводом повздовжньо-стругального верстата за системою ТП-Д з полагодженим регулюванням.
а - функціонально-принципова схема електроприводу; б - регулювальна характеристика перетворювача; в- статичні характеристики двигуна.
параметрів. В подібних системах як підсилювачі, датчики, задаючі пристрої, і джерела живлення застосовуються прилади уніфікованої блокової системи регуляторів. Як приклад розглянемо один з варіантів схеми такого приводу для повздовжньо-стругального верстата середніх розмірів.
На рис. 1.7, а приведена функціонально-принципова схема реверсивної системи ТП-Д з підлеглим регулюванням параметрів і послідовно корекцією. Якір двигуна Д одержує живлення від тиристорного перетворювача, що складається з двох груп вентилів ТПВ і ТПН, сполучених

 
 

Цікаве

Загрузка...