WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Призначення і пристрої повздовжньо-стругальних верстатів - Реферат

Призначення і пристрої повздовжньо-стругальних верстатів - Реферат

головного приводу повздовжньо-стругальних верстатів доцільно застосовувати двигуни, що володіють підвищеною перевантажувальною здатністю і зниженим моментом інерції, оскільки такі двигуни забезпечують менший час пуску і гальмування.
У повздовжньо-стругальних верстатах знайшли вживання різні типи головних електроприводів залежно від розмірів верстата, тягового зусилля і необхідного діапазону регулювання швидкості.
Для невеликих верстатів при м, кН і діапазоні регулювання швидкості столу застосовується привід від асинхронного короткозамкнутого двигуна в поєднанні з коробкою швидкостей і реверсивною електромагнітною муфтою.
Як головний привід середніх [ м, кН і ] і важких [ м, кН і ] повздовжньо-стругальних верстатів в даний час використовується двигун постійного струму, керований за системою Г - Д з ЕМУ або МУ як збудник і проміжними магнітними або напівпровідниковими підсилювачами. Ця система дозволяє одержати потрібну форму характеристик двигуна, необхідний діапазон і плавність регулювання швидкості руху столу, невелике .
Недоліком системи Г-Д є необхідність вибору потужності джерела постійного струму - генератора і приводного асинхронного двигуна по встановленій потужності двигуна столу, яка визначається найбільшим тяговим зусиллям або моментом, відповідним мінімальній швидкості, і номінальною напругою при номінальній кутовій швидкості двигуна. Особливо значне завищення і відповідно в порівнянні з потужністю, що віддається ними, має, місце при регулюванні кутової швидкості двигуна тільки зміною ЕДС генератора.
З метою зменшення встановленої потужності електричних машин, підвищення завантаження двигуна і КПД головного приводу важких повздовжньо-стругальних верстатів за системою Г-Д доцільно застосовувати двозонне регулювання кутової швидкості двигуна. На верстатах, що випускаються в даний час, починають упроваджуватися приводи з тиристорними перетворювачами для живлення ланцюга якоря і вводяться системи автоматичного управління із застосуванням уніфікованої блокової системи регуляторів (УБСР), які дозволяють порівняно просто реалізувати високу швидкодію приводу за системою ТП-Д при хорошій якості перехідних процесів.
РОЗРАХУНОК ПОТУЖНОСТІ ДВИГУНА СТОЛУ ПОДОВЖНЬОГО
СТРОГАЛЬНОГО ВЕРСТАТА
Зняття стружки при струганні проводиться тільки робочому ходу столу. При зворотному ж ходу різець підводиться і потужність, що розвивається приводом, витрачається лише на подолання втрат у верстаті. Швидкість, з якою деталь переміщається щодо різця при робочому ходу, називається швидкістю різання.
Переміщення різця на один подвійний хід столу перпендикулярно деталі складає подачу . Величина, на яку заглиблюється різець у виріб при одному проході визначає глибину різання . При струганні подача і глибина різання приймаються: для чорнової обробки мм/дв. хід, мм; для чистової обробки широкими різцями мм/дв. Хід і вище, мм. Значення коефіцієнтів і показників у формулах знаходяться з довідників по режимах різання. Машинний час при струганні, що витрачається для обробки одного виробу, хв, можна знайти по формулі
(1.4)
де В - ширина виробу, мм; - число подвійних ходів в хвилину, дв.хід/хв; -подача на один подвійний хід, мм/дв, хід.
Навантаження двигуна головного приводу повздовжньо-стругального верстата складається з потужності різання втрат в передачах і потужності, що розвивається двигуном в процесах пуску і гальмування столу, які відбуваються з моментами і струмами, що перевищують номінальною (двічі за один подвійний хід столу і багатократно протягом часу роботи верстата). Отже, привід таких верстатів працює в переміжному режимі з частими реверсами ( 7), тому вибір потужності двигуна проводиться по діаграмі навантаження з урахуванням завантаження в перехідних режимах.
Для попереднього визначення потужності двигуна головного приводу і побудови діаграми навантаження приймають як початкові наступні технічні дані:
1) найбільше зусилля різання , Н, і відповідна цьому зусиллю найбільша швидкість прямого ходу столу м/хв;
2) найбільша швидкість столу , м/хв;
3) найбільша вага, Н, оброблюваної деталі і столу ;
4) КПД передачі (до рейки столу) при повному навантаженні ;
5) довжина ходу столу , м і коефіцієнт тертя столу з напрямними , (приймається рівним 0,05-0,08);
6) сумарний момент інерції частин механізму приводу, що обертаються, і рухомих поступально деталі і столу.
Задаючись найважчим режимом, визначають потужність різання, кВт:
(1.5)
Потужність втрат на тертя столу об напрямні
при прямому ходу, кВт; .
(1.6)
Потужність на валу двигуна, кВт,
(1.7)
де - тягове зусилля на рейці столу, Н; , , - складові зусилля різання.
Залежність для певного типу повздовжньо-стругальних верстатів звичайно задається графічно (рис. 1.3) і складається з двох ділянок: на першій з них тягове зусилля залишається приблизно постійним від до а на другій ділянці із зростанням швидкості зусилля зменшується; отже, регулювання швидкості приводу столу на першій ділянці повинне проводитися при постійному моменті (потужність при цьому змінюватиметься), а на другій - приблизно з постійною потужністю (при моменті, що зменшується).
Попередній вибір потужності проводиться з урахуванням способу регулювання швидкості приводу (або швидкості столу):
а) Якщо передбачається застосувати асинхронний привід, то вибирається короткозамкнутий двигун з номінальною потужністю і де - радіус приведення столу до валу двигуна, м/об; регулювання швидкості столу а цьому випадку здійснюється східчасто за допомогою коробки швидкостей.
б) Якщо головний привід повинен бути виконаний за системою Г-Д або ТП-Д, а регулювання кутової швидкості двигуна у всьому діапазоні проводитиметься ставленням ЕДС перетворювача, то заздалегідь вибирається по каталогу двигун постійного струму з незалежною вентиляцією тривалого режиму роботи на номінальні потужність і частоту обертання і (на рис.1.3 ця потужність позначена як ).
в) Якщо буде використано двозонне регулювання швидкості приводу, то заздалегідь задаються можливим діапазоном зміни потоку двигуна і підраховують
(1.8)
і далі по каталогу на двигунів, що допускають регулювання частоти обертання ослабленням поля в потрібному діапазоні, підбирають двигун найближчої більшої потужності при так, як швидкість стола забезпечується зміною в діапазоні .
За номінальними даними вибраного двигуна постійного струму вибирають перетворюючу установку: генератор і приводний асинхронний двигун в системі Г-Д на максимально можливучастоту обертання з метою зменшення габаритів, маси і вартості машинного агрегату, або тиристорний перетворювач і живлячий трансформатор в системі ТП-Д.
Далі заздалегідь вибраний двигун слід перевірити по нагріву з урахуванням спільної роботи двигуна і верстата в сталих і перехідних режимах. Для цього будується діаграма навантаження електроприводу для одного циклу роботи верстата. За початковими даними, приведеними раніше, визначають навантаження приводу в різних режимах.
Втрати в передачах верстата будуть рівні: при прямому ходу із швидкістю і повному

 
 

Цікаве

Загрузка...