WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Скласти технологічний процес виготовлення зварного вузла “Опора” - Реферат

Скласти технологічний процес виготовлення зварного вузла “Опора” - Реферат

поверхня має бути оброблена особливо ретельно, точність обчислювання перевіряють за допомогою перевірної плити на фарбу. При цьому на робочу поверхню перевірної плити за допомогою тампона, наносять тонкий рівномірний шар барвника (синьки, сажі, сурика розчиненого в маслі). Потім перевірну плиту накладають на перевірну поверхню (якщо деталь громіздка), роблять нею кілька кругових рухів, а потім знімають. На не досить точних деталях (виступаючих) місцях залишається барвник. Ці місця обпилюють додатково доти, поки не дістануть поверхню з рівномірними плямами барвника по всій площині. Паралельність двох поверхонь перевіряють за допомогою штангенциркуля.
Лекальні лінійки служать для перевірки прямолінійності обпилених поверхонь на просвіт і на фарбу. При перевірці прямолінійності на просвіт, лекальну лінійку накладають на контрольовану поверхню і за розміром світлової щілини встановлюють нерівності та їх розміри.
Для перевірки прямолінійності на фарбу, на контрольовану поверхню наносять тонкий шар блакиті або сажі розчиненій в маслі, а потім накладають лінійку і ледь притирають її до контрольованої поверхні, в результаті чого у місцях великих виступів фарба знімається.
1.6. Описати призначення ланцюгової передачі і її основні елементи.
Для передачі обертового руху між віддаленими один від другого валами використовують: ланцюгові передачі.
Ланцюгова передача представляє собою замкнений металевий шарнірний ланцюг, який охоплює два зубчастих колеса - зірочки. Ланцюг на відміну від паса не проковзується, окрім того його можна використовувати в передачах також при малій віддалі між валами і в передачах із значним придаточним числом.
Ланцюгові передачі передають потужність від долі кінської сили (велосипедні ланцюги) до тисячі кінських сил (багаторядні) ланцюги підвищення міцності. Ланцюги працюють з великими швидкостями, які доходятьдо 30 м/сек. і передаточним числом 15. Коефіцієнт корисної дії ланцюгових передач досягає до 0,98.
Ланцюгова передача складається із двох зірочок ведучої і веденої. Які розміщені на валах і безкінечний ланцюг надітий на зірочки. Із різних видів ланцюгів, які найбільше розповсюджені, є втулочноролікові і пластинчасті.
1.7. Описати правила безпеки при рубанні металу.
При користуванні пневматичним молотком слід дотримуватися таких вимог безпеки:
- перед початком роботи вивчити правила безпеки;
- повторити загальні прийоми і способи підготовки пневматичного інструменту;
- протерти отвір втулки і хвостовик зубила;
- перевірити положення втулки, яка має бути щільно посаджена в отвір, а потім встановити у втулку зубило зі щільною посадкою;
- продути стиснутим повітрям пневматичний молоток;
- залити мастило через спеціальний отвір у корпус молотка, натиснути курок і через відкритий отвір вводити мастило у внутрішні робочі частини;
- натягнути рукавиці і захисні окуляри; прийняти робоче положення, взяти правою рукою за рукоятку, наклавши великий палець на курок, а лівою рукою охопити корпус молотка;
- зубило під час рубання ставити під кутом 30-35о до оброблюваної поверхні, рубання здійснювати тільки гостро заточеним зубилом;
- включати пневматичний молоток тільки після встановлення інструменту в робоче положення; холостий хід інструменту не дозволяється;
- при підключенні шланга стиснуте повітря має бути вимкнутим;
- не можна тримати пневматичний молоток за шланг або робочий інструмент;
- при перенесенні пневматичного молотка не можна допускати натягу, плетення або перекручування шланга;
- після завершення роботи перекрити трубопровідні крани, відключити пневматичний молоток від повітряної магістралі, вийняти робочий інструмент, очистити молоток від пилу, бруду і протерти, ретельно змастити шланг.
ІІ. Практична частина
2.1. Вибрати необхідні електроди для зварювання "Опора".
Сталь марки Ст.4 належить до ІІ групи і зварювання таких сталей проводиться з відповідними обстеженнями у вузькому інтервалі теплових режимів і обмеженою температурою оточуючого повітря, щоб при зварюванні не утворювались тріщини. Зварювання сталі Ст.4 необхідно виконувати з відносно низькими швидкостями охолодження металу та шва. Тріщини можуть виникнути в наплавленому металі, тоді як в зоні термічного впливу їх як правило не буває.
Високу стійкість металу шва проти тріщин забезпечують електроди УОТ-13/45, УОНІ-13/55, АНО-7; АНО-8. Для зварювання опори вибираєм слідуючи електроди Е46А, по ГОСТ 94-67-75 марки УОНІ 13/45 діаметром 4,0 мм для зварювання вуглецевих деталей з товщиною покриття Д. другої групи.
2.2. Визначити режим зварювання
Під режимом зварювання розуміють сукупність показників та умови процесу зварювання. При ручній дуговій зварці основними показниками режиму є діаметр електроду, величина струму, рід і полярність.
Вибір діаметру електрода при зварюванні в нижньому положенні проводять відповідно слідуючи даним показників.
Товщина металу, мм 0,5-1,5 1,5-3 3-5 6-8 9-12
Діаметр електроду, мм 1,5-2 2-3 3-4 4-5 5-6
При зварюванні у вертикальному положенні не слід вибирати електроди у яких діаметр більше 5 мм, при зварюванні стиків = 4 мм.
Сила зварювального струму може бути розрахована по формулі:
Ізв = К х de
Ізв = 40 х 4 = 160 А.
К - коефіцієнт залежності від діаметра електрода та виду покриття;
de - діаметр електрода. Підвищення коефіцієнту приймають при зварюванні в нижньому положенні.
Під час зварювання тримаємо довжину дуги Lд = (0,5 : 11) de - тобто = 2-3 мм.
Довжина дуги впливає на якість шва. Довга дуга викликає розкислення розплавленого металу та розбризкує, приводячи до виникнення пор у металі шва.
Швидкість руху електрода залежить від сили струму, діаметру електрода типу і положення в просторі. При великій швидкості переміщення електрода приводить до перегріву та пропалу металу, знижуючи якість шва.
Правильно вибрана швидкість повздовжнього руху електроду дозволяє отримати ширину на 2-3 мм більше, ніж діаметр електрода.

 
 

Цікаве

Загрузка...