WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Євротунель - Реферат

Євротунель - Реферат

безпеки
Розріз Євротунелю. Показано Eurotunnel Shuttle, сервісний поїзд в сервісному тунелі та TGV Eurostar
Євротунель складається з трьох тунелів - два основних рейкових для потягів, що рухаються на північ і південь, і один невеликий сервісний тунель. Сервісний тунель через кожні 375 метрів має переходи, що об'єднують його з основними. Його розроблено для доступу до основних тунелів обслуговуючим персоналом і для аварійної евакуації людей в разі небезпеки.
Кожні 250 метрів обидва основні тунелі з'єднуються між собою системою вентиляції, розміщеною над сервісним тунелем. Ця система повітряних шлюзів дозволяє звести нанівець ефект кулі, що утворюється потягами, розділяючи повітряні потоки в сусідній тунель.
Всі три тунелю мають дві розв'язки, що дозволяють потягам безперешкодно пересуватись між тунелями.
Систему безпеки Євротунелю було випробувано двічі.
Перший раз, 18 листопада 1996 року, в тунелі сталася пожежа - загорівся потяг, що перевозив вантажівки. 34 людини з палаючого потяга, в основному водіїв машин, було евакуйовано в сервісний тунель прибулою французькою рятувальною службою. Вісьмох постраждалих вивезли з тунелю на машинах швидкої допомоги. Інших було евакуйовано за допомогою іншого поїзда, що рухався у протилежному напрямку. Пожежна команда гасила вогонь кілька годин підряд, борючись з низьким тиском води в системі пожежегасіння, сильним протягом у вентиляції та високою температурою.
200 метрів тунелю було серйозно пошкоджено, ще 200 метрів було пошкоджено частково. Деякі ділянки тунелю було пропалено на 50 мм (товщина бетонного кільця, що охоплює тунель, дорівнює 450 мм). Останні вагони і локомотив поїзда було повністю виведено з ладу ([2]).
Всі постраждалі згодом повністю одужали. Жертв не було в основному завдяки конструкції тунелю і злагодженій роботі служб безпеки Франції та Великобританії.
Євротунель було знову відкрито через три дні, 21 листопада. Працював лише один тунель і лише для для вантажних поїздів - правила безпеки забороняли пасажирські перевезення під час екстрених ситуацій. Їх було поновлено повністю лише 4 грудня. Повністю Євротунель почав працювати з 7 січня 1997.
Вдруге, 10 жовтня 2001 року один з потягів несподівано зупинився посеред тунелю. Виникла паніка серед пасажирів, багато з них мали приступи клаустрофобії. Люди провели під землею близько п'яти годин, поки їх не евакуювали через сервісний тунель.
Транспортна система
Термінал Євротунелю у Дуврі, Великобританія
Максимальна швидкість потягу сягає 350 км/год, через що рейки в момент проходження поїзда нагріваються до сотень градусів. Для їх охолодження побудовано спеціальну систему: на обох кінцях лінії для циркуляції рідини-охолодника побудовано дві рефрижераторні станції.
Для Євротунелю побудовано лінію TGV LGV Nord Europe, завдяки чому з Парижа в Лондон можна дістатись за 2 години 35 хвилин.
Сам тунель Eurostar перетинає за 20 хвилин, а Shuttle - за 35 хвилин.
На лінії Євротунелю діє чотири типи поїздів:
Поїзд TGV Eurostar на вокзалі Ватерлоо, Лондон
" швидкісні пасажирські потяги Eurostar, що діють між лондонською залізничною станцією Ватерлоо, паризькою Gare du Nord і станцією Midi/Zuid в Брюсселі із зупинками в Ешфорді, Кале і Ліллі.
" пасажирські човникові поїзди Eurotunnel Shuttle, що перевозять автобуси, машини і фургони між Сангаттом і Фолькстоуном. Завдяки особливій системі завантаження весь процес заїзду автомобіля у фургон займає не більше восьми хвилин, при цьому пасажири залишаються всередині своїх машин.
" Вантажні потяги Eurotunnel Shuttle, з відкритими вагонами, в яких перевозять вантажівки, при цьому самі водії їдуть в окремому вагоні.
" Вантажні потяги. Ці потяги можуть перевозити різні вантажі і контейнери між Європою і Великобританією.
По Франції та лінії Channel Tunnel Rail Link (на території Великобританії) потяги Eurostar їдуть з високою швидкістю - крейсерська швидкість сягає 300 км/год. В тунелі швидкість знижується до 160 км/год.
Першу частина Channel Tunnel Rail Link, між тунелем і Еббсфлітом, була відкрито у 2003. Другу частину між Еббсфлітом і Сент-Панкрасом буде відкрито у 2007 році, тому останню частину шляху до станції Ватерлоо поїзд Eurostar їде традиційними рейковими лініями із значно меншою швидкістю.
У 2004 році Євротунелем проїхало 7 276 675 пасажирів, 2 101 323 автомобілі, 1 281 207 фургонів і 63 467 автобусів.
Нелегальні іммігранти
Тунель став відносно легким способом для нелегальних іммігрантів потрапити у Великобританію, де соціальна політика прихильна до приїжджих іноземців.
Неподалік від Сангатта було розміщено центр для іммігрантів, що бажають потрапити у Великобританію. Більшість з них, не чекаючи на рішення імміграційної влади, самовільно намагались потрапити на острів за допомогою Євротунелю.
Є кілька способів дістатися Великобританії:
" Потрапити у пасажирський поїзд. Деякий час після відкриття лінії, паспорти митниками майже не перевірялись, завдяки чому можна було легко сісти у вагон Eurostar і через 50 хвилин вийти непоміченим вже на іншому боці шляху. Однак із змінами паспортно-візового режиму (в основному через нелегальних іммігрантів) цей спосіб практично себе вичерпав.
" Сховатись у вантажному контейнері. Таким чином намагаються перетнути Ла-Манш більшість нелегалів. Цей шлях містить ряд небезпек. Якось в одному з контейнерів було виявлено тіла 52 азіатських іммігрантів, що задихнулись під час руху поїзда.
" І нарешті, найскладніший і небезпечний - перетнути тунель пішки. Більшість мандрівників зупиняються вже на вході в тунель. Частина з них блукали і повертались назад. За всю історію лише кільком людям вдалось здійснити такий маршрут.
2002 британська влада встановила прослуховувальне і сканувальне обладнання на посту в Кенті в надії реєструвати людей, що сховались вконтейнерах. А на початку 2003 на вимогу англійського уряду французи закрили імміграційний табір в Сангатті, щоб віднадити охочих мандрувати таким чином, і оточили в'їзд в тунель парканом з колючим дротом.
Суверенітет
Як один із перших міжнародних залізничних тунелів, Євротунель вимагав особливого підходу до контролю кордону. Офіційний кордон між Францією і Великобританією проходить приблизно посередині тунелю (британська частина трішки довша). Британська ділянка є частиною графства Кент. Зазвичай прикордонний контроль здійснюється на кордоні чи у потязі. Докладна тристороння угода між прикордонними службами Великобританії, Франції та Бельгії визначає зони контролю, де працівники прикордонної служби однієї з країн можуть виконувати обмежений митний огляд і забезпечувати правопорядок. Таким чином, в більшості випадків, зони контролю розташовані в кінці тунелю чи, для деяких експресів, самі потяги є зоною контролю.
Однак британський і французький уряди домовилися розмістити імміграційних працівників на протилежних кінцях тунелю, тобто пости французької імміграційної служби розміщені у Великобританії, а британські - у Франції. Інколи це призводить до незвичайних інцидентів. Наприклад, якось французький поліцейський офіцер опинився у неміжнародній частині станції Ватерлоо, маючи при собі вогнепальну зброю. У 1990-х французькі представники закону намагались у британському терміналі у Фолькстоуні арештувати французького працівника, який уникав призову в армію.
Фінансування
Фінансування було вічною проблемою Євротунелю. Незважаючи на те, що частка Eurostar становить 66 % від загального числа перевезень на маршруті Брюссель - Париж - Лондон, в цілому Євротунель став збитковою справою. Всього на Євротунель витратили близько 10 мільярдів фунтів стерлінгів.
Євротунель - грандіозний проект 20 століття, що не виправдав себе з фінансового боку.
Посилання
" Інформація про потяги Shuttle і Eurostar (англ.)
" Євротунель (англ.)
" Історія Євротуннелю (англ.)
" Факти про Євротунель (англ.)
" Google Maps, вхід в тунель в районі Дувра (Великобританія)
" Google Maps, вхід в тунель в районі Кале (Франція)

 
 

Цікаве

Загрузка...