WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Основні конструктивні різновиди лопатевих (лопастних) насосів - Реферат

Основні конструктивні різновиди лопатевих (лопастних) насосів - Реферат


Реферат
Основні конструктивні різновиди лопатевих (лопастних) насосів
На мал. 2.57 зображений консольний насос, призначений для подачі чистої холодної води і інших малоагресивних рідин. Одностороннє робоче колесо 1 закріплене консольно на кінці валу. Підведення насоса - прямоосний конфузор - виконаний в кришці 2. Відведення - спіральне. Розвантаження робочого колеса від осьового зусилля здійснюється за допомогою розвантажувальних вікон 3 і другого ущільнення, утвореного кільцем 5 і виступом на робочому колесі. При цьому тиск перед сальником знижується до тиску всмоктування. Щоб повітря не могло просочуватися в насос, сальникове
ущільнення забезпечене кільцем гідравлічного затвора 6. Рідина підводиться до нього по отвору 7 з правої пазухи насоса. Іноді робоче колесо у консольних насосів виконується нерозвантаженим. При цьому осьове зусилля сприймається шарикопідшипниками і установки в ущільненні валу кільця гідравлічного затвора не вимагається. У корпусі і кришці встановлені змінні ущільнюючі кільця 5 і 4, які оберігають корпус і кришку від зносу струмом витоків. Корпус насоса кріпиться до опорної стійки. Радіальне і залишилося неврівноваженим осьове зусилля, діючі на ротор насоса, сприймаються шарикопідшипниками. Підшипники змажуть рідким маслом.
На мал. 2.3 зображений одноступінчатий насос двостороннього входу. Двостороннє робоче колесо 4 завдяки симетрії розвантажено від осьового зусилля. Підведення і відведення насоса спіральні. Роз'їм корпуси насоса подовжній (горизонтальний), причому напірний трубопроводи і той що підводить підключені до нижньої частини 5 корпусу. Це забезпечує можливість огляду, ремонту і заміни окремих деталей і всього ротора без демонтажу трубопроводів і від'єднання електродвигуна. Ущільнюючий зазор робочого колеса виконаний між змінними ущільнюючими кільцями 6 і 3, закріпленими в корпусі насоса і на робочому колесі. Ущільнення лабіринтове двохшарове Вал насоса захищений від зносу змінними втулками, закріпленими на валу на різьбленні. Ці ж втулки кріплять робоче колесо в осьовому напрямі. Сальники, що ущільнюють підведення насоса, мають кільця гідравлічного затвора 2, Рідина підводиться до них під тиском з відведення насоса по трубках. Радіальне навантаження ротора сприймається підшипниками ковзання. Мастило підшипників кільцеве. У нижній частині корпусів підшипників є камери, через які протікає охолоджуюча вода.
Для фіксації валу в осьовому напрямі і сприйняття осьового зусилля, яке може виникнути при неоднаковому виготовленні або зносі правого і лівого ущільнень робочого колеса, в корпусі лівого підшипника є радіально-наполегливі шарикопідшипники 1. Зовнішні кільця цих підшипників необхідно встановлювати з великими радіальними зазорами. Інакше малі зазори підшипників кочення забезпечили б концентричне положення валу щодо розточування вкладиша підшипника ковзання, при якому масляного клину не утворюється і підшипник ковзання не зможе сприймати ніякого радіального зусилля. Отже, при цьому все навантаження, як радіальне, так і осьове, сприймалася б тільки підшипником кочення. В даний час підшипники ковзання застосовують тільки на крупних насосах двостороннього входу. На малих і середніх насосах встановлюють підшипники кочення, які сприймають не тільки радіальні, але і осьові зусилля. Насоси двостороннього входу мають велику висоту всмоктування, ніж насоси одностороннього входу при тих же подачі і частоті обертання.
У багатоступінчатих насосів спірального типу відведення і підводи всіх ступенів спіральні. На мал. 2.58 зображений двухступенчатий спіральний насос. Рідина поступає з першого ступеня в другий по внутрішньому перевідному каналу 1. Роз'їм корпуси подовжній, причому напірний трубопроводи і той що підводить приєднані до нижньої частини 4 корпусу, що полегшує огляд і ремонт насоса. Симетричне розташування коліс розвантажує ротор від осьового зусилля. Ущільнюючі зазори робочих коліс виконані між змінними ущільнюючими кільцями, які захищають корпус і робочі колеса від зносу. Вал, захищений від зносу через тертя об набивання сальника змінними втулками, спирається на два підшипники ковзання. Мастило підшипників кільцеве. Ротор в осьовому напрямі фіксується радіально-наполегливими шарикопідшипниками 3, розташованими в правому підшипнику. Сальник, встановлений з боку входу (зліва), має кільце гідравлічного затвора 2, до якого рідина підводиться з відведення першого ступеня по трубці. Сальник, розташований справа, ущільнює підведення другого ступеня. Рідина подається в нього під натиском, створюваним першим ступенем, тому гідравлічного затвора не вимагається. У багатоступінчатих насосів секційного типу відведеннями всіх ступенів є направляючі апарати. На мал. 2.59 зображений п'ятиступінчастий насос цього типу. Він складається з вхідної секції 1, чотирьох проміжних секцій 3 і напірної секції 4, Секції стягнуті болтами 2. Підведення першого ступеня кільцеве. Осьове зусилля сприймається гідравлічною п'ятою 6. Рідина, що пройшла через зазор п'яти, відводиться по трубці 3 у вхідну секцію насоса. Сальник цієї секції має гідравлічний затвор 8, рідина до якого підводиться з пазухи першого ступеня по свердленню, виконаному в ребрі вхідної секції. Вал розміщений в підшипниках ковзання. Змащення підшипників кільцеве.
Насоси секційного типу мають в порівнянні із спіральними наступні недоліки.
1. Збірка і розбирання значно складніше і, отже,
складніший ремонт насоса.
2. Розвантаження ротора від осьових зусиль здійснюється гідравлічною п'ятою або розвантажувальними вікнами. Ці пристрої дають додаткові витоки, тому об'ємний ККД секційних насосів нижчий, ніж спіральних.
Переваги секційних насосів в порівнянні із спіральними наступні:
1. Значно менші габаритні розміри.
2. Простіше литво корпусу насоса.
3. Вищий гідравлічний ККД, оскільки канали відведення
оброблені.
4. Великий ступінь уніфікації валів у насосів з різним числом
ступенів. Зміна числа ступенів у насоса спірального типу
веде до повної зміни конструкції насоса. У секційних
насосів для цього достатньо змінити лише довжини валу і стягуючих болтів.
На мал. 2.60 зображений осьовий насос з жорсткозакріпленними лопатями робочого колеса. До втулки 1 жорстко кріплять лопаті 2, Обтічник 11 забезпечує плавне підведення рідини до лопатей. Відведенням насоса є осьовий направляючий апарат 9.Л відведенню кріплять коліно 8 з напірним патрубком. Опорами валу є підшипники ковзання 10 і 7 з водяним мастилом. Вони швидко зношуються за наявності у воді, що мастить, абразивних частинок, тому підшипники насоса змажуть відфільтрованою водою, що підводиться по трубці 4 в камеру над верхнім ПІДШИПНИКОМ. Камера ущільнена сальником 6. Пройшовши через зазор між вкладишем і валом і між валом і трубою 3, вода поступає до нижнього підшипника 10, після якого зливається з основним потоком. Для захисту від стирання лігнофолем вал захищений змінними втулками. Замість лігнофольовихвкладишів часто застосовують гумові, менш чутливі до наявності у воді абразивних частинок. Вал насоса з'єднується з валом електродвигуна жорсткою муфтою 5. Осьове зусилля і вага ротора сприймаються п'ятою електродвигуна.

 
 

Цікаве

Загрузка...