WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація інструментального господарства в виробництві меблів - Курсова робота

Організація інструментального господарства в виробництві меблів - Курсова робота

залежності від організації ремонтного виробництва структура служби механіка різна.
При централізованому способі ремонті роботи всього обладнання підприємства виконує ремонтно-механічний цех (РМЦ). РМЦ підпорядкований відділу головного механіка (ВГМ), який планує виконання всіх ремонтів силами РМЦ або ремонтних бригад, які знаходяться у виробничих цехах підприємства і входять в склад РМЦ. В цьому випадку головний механік підприємства несе повну відповідальність за виконання всіх видів ремонту, а механіки цехів підпорядковані начальнику РМЦ або безпосередньо головному механіку заводу.
РМЦ - виробнича база ВГМ. В залежності від структури і розміру підприємства ремонтно-механічних цехів може бути декілька. РМЦ, в свою чергу, в залежності від організації ремонтного виробництва на підприємстві має різні задачі і функції. При централізованому способі виконання ремонтних робіт РМЦ має в своєму складі ремонті бригади у виробничих цехах. Силами РМЦ і ремонтних бригад виконуються всі види ремонту на підприємстві.
Крім того, РМЦ проводить модернізацію обладнання. виготовляє запасні частини і збірні одиниці, приспосіблення для ремонту і т.д. При змішаному спосіб виконання ремонтних робіт РМЦ бере участь спільно з цеховими ремонтними службами в капітальному ремонті дуже важкого обладнання. В РМЦ виконується ремонт типового обладнання з організацією поточного метода ремонту з попередньою підготовкою збірних одиниць і деталей. РМЦ виділяє на допомогу цеховим ремонтним службам спеціалізовані бригади для ремонту складного обладнання. РМЦ виконує ремонт обладнання виробничих дільниць, що не входять в склад виробничих цехів і не мають власних ремонтних служб, а також виконує у всіх цехах підприємства ремонтні операції, що потребують спеціальних навиків і приспосіблень (наприклад загартовування і шліфування станин та ін.) і виконуємі на місці ремонту. РМЦ проводить комплексну типову модернізацію обладнання по вимогах виробничих цехів і виконує капітальний ремонт резервного обладнання виробничих цехів, на які не розрахована цехова ремонтна служба. При децентралізованому спосіб виконання ремонтних робіт РМЦ в складі підприємства відсутня і всі види ремонту виконуються цеховими ремонтними службами.
Ремонтна служба цеху в загальному випадку включає механіка, майстра, конструктора, бригади слюсарів (ремонтних робочих). Виробнича база ремонтної служби - ремонтно-механічна майстерня. Ремонтна служба цеху при децентралізованому способі виконання ремонтних робіт виконує всі види ремонту всього обладнання цеху, в складі якого вона знаходиться. При змішаному способі виконання ремонтних робіт цехова служба виконує малий і (частково) середній ремонт своїми силами, а капітальний ремонт і ремонт особливо складного обладнання - спільно з ремонтно-механічним цехом. При централізованому способі виконання ремонтних робіт надобність в цехових ремонтних службах відпадає.
5.Основними професіями на РМЦ являються:
- заточник;
- токар-розточник на координатно-роточних верстатах;
- шліфувальник на плоскошліфувальних верстатах;
- шліфувальник на круглошліфувальних верстатах;
- токарі;
- фрезерувальник на горизонтально-фрезерних верстатах;
- фрезерувальник на вертикально-фрезерних верстатах;
- слюсар-ремонтик.
Порядок роз положення основного технологічного обладнання і оргоснастики на кожному робочому місці.
Робочі місця на ремонтно-механічному цеху по груповані по відділах:
1) слюсарно-механічний відділ, в якому розташованів слюсарні верстати, свердлильний, фрезерний, шліфувальний і токар6ні верстати, а також місця для зберігання заготовок для всього відділу;
2) відділ майстра, в якому також находиться технолог, контролер розподільних робіт, біля робочого місця якого розташований комплектний стилаж;
3) відділ координатно-розточних верстатів;
4) відділ заточних верстатів;
5) інструментально-роздаточна кладочка.
Всі відділи крім слюсарно-механічного мають окремі приміщення з перекритими на висоті до підкранових шляхів. Заточні відділи з'єднані з інструментально-роздаточною коморою, з віконцем для зручності передачі інструмента в заточку і повернення заточного інструменту назад в інструментально-роздаточну комору. Зовнішні перегородки відділення майстра до половини виконані із прозорого матеріалу для зручності нагляду за роботою слюсарно-механічного відділу. Розташування відділів ремонтно-механічного цеху показані на мал.
Всі необхідні відомості по організації праці на кожному робочому місці продавлені в картах організації праці. В них конкретизуються організаційно-технічні умови відносному фактичному виконанню на кожному робочому місці видом робіт.
Карта організації праці наклеюється на планшет і поміщається на робоче місце.
6.На слюсарному відділі використовується слідуюча оргоснастика:
- тумбочка інструментальна;
- верстак слюсарний;
- стіл виробничий одномутбовий;
- стіл виробничий:
- столик прийомний переміщуючий;
- стелаж;
- стелаж (слюсаря);
- стелаж-підставка;
- стелаж верстаточний;
- решітка підноги робітнику;
- тара ящикова;
- стелаж для дискових пил;
- стелаж для комплектації;
- візок;
7.На робочих місцях верстатників і слюсарів-ремонтників інструмент і матеріали повинні зберігатись в ящиках тум бочків і верстаків в певному порядку.
Порядок зберігання інструментів на кожному робочому місці повинен бути слідуючий:
Робоче місце слюсаря-ремонтника:
І-ий ящик - вимірний інструмент: техдокументація, штанген циркулі, кутник, лінійка вимірна, очки захисні;
ІІ-ий ящик - ріжучий інструмент: сверла, розвертки, мітчики, плашки;
ІІІ-ий ящик - ріжучий інструмент : напильники, надфирі, зубило, полотно ножовочне, бруски шліфувальна, шкірка шліфувальна;
ІV-ий ящик - слюсарно-монтажний інструмент: ключі, молотки, викрутки, плоскогубці, гострогубці;
V-ий ящик - слюсарно-монтажний інструмент: рамка ножовочна, патрон свердлильний, машинка пневматична ручка шліфувальна, вороток розсувний, вороток для круглих плашок;
VІ-ий ящик - засоби по догляду за обладнання: щітка-смітка, совок, масльонка, шприц вето.
Розташування інструмента в верстаку на робочому місці слюсаря-ремонтника показана на малюнку.
8.Ремонтно-механічний цех являється самостійнимструктурним підрозділом підприємства, який керується старшим майстром, підпорядковується начальнику технологічного відділу. В ремонтному цеху підлягає до виготовлення і ремонту устаткування, систематична поставка, яка не забезпечується спеціалізованими ремонтними підприємствами. В склад ремонтного відділу входить:
- заточне відділення;
- відділення координатних верстатів;
- слюсарно-механічне відділення;
- відділ випробування абразивних, кругів.
9.Щоб правильно визначити об'єми і види робіт для підтримки деревообробного обладнання на рівні забезпечуючому виконання заданих функцій, систематехнічного обслуговування повинна будуватись з урахуванням аналіза структурних складових придатності машин і етапів транспортування, зберігання, монтажа, підготовки і т.д.
В комплекс робіт по технічному обслуговуванню деревообробного обладнання, що знаходиться в експлуатації входить:
- планові огляди і провідки, передбачені системою ППР, при яких видаляються дефекти;
- непланові ремонтні роботи, що виконуються при виникненні необхідності в них;
- змазочні роботи;
- догляд за обладнанням, що виконується експлуатаційним персоналом;
- встановлення інструменту, наладка, регулювання;
- комплекс мір по збереженню режимних,

 
 

Цікаве

Загрузка...