WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація інструментального господарства в виробництві меблів - Курсова робота

Організація інструментального господарства в виробництві меблів - Курсова робота


Курсова робота
Організація інструментального господарства в виробництві меблів
ЗМІСТ
1. Вступ
2. Загальна частина
3. Аналіз організації інструментального господарства
4. Організація служби ремонту
5. Організація робочих місць основних професій РМЦ.
6. Оргснастика
7. Інструмент
8. Склад РМЦ
9. Зміст технічного обслуговування
10. Технологія ремонтних робіт
11. Пробірка точності обладнання перед ремонтом
12. Виробничий травматизм
13. Електробезпечність
1. Обробка деревини і деревних матеріалів різанням на верстатах виконується ріжучим інструментом, складає основу багатьох виробництв. Якість випускаємої продукції, продуктивність праці, ефективність використання обладнання в значній мірі залежить від якості ріжучого інструменту. Правильна підготовка і експлуатація ріжучого інструменту повинні забезпечити підтримку початкових параметрів якості на потрібному рівні на протязі всього періоду його служби.
Роль робітника - інструментальника на теперішніх підприємствах дуже велика. Він повинне уміти добре виконувати всі операції підготовки інструмента до роботи, освоїти методи його виготовлення і ремонту, вибрати правильні параметри інструменту і режиму його експлуатації. В трудовій діяльності робітника все більше зростає роль таких функцій розумової праці, як читання і аналіз креслень і інструкційно-технологічних карт, наладка обладнання, планування і контроль результатів всієї праці. Сучасний робітник повинен постійно підвищувати інтелектуальний і професійний рівень, виховувати творче відношення до вирішення професійних завдань.
2.В даний час підприємець Кваснюк знаходиться в підпорядкуванні міністерства освіти України.
Підприємство спеціалізуються на випуску меблів для адміністративних приміщень:
- робоче місце керівника "Менеджер"
- робоче місце керівник "Граніт"
- шафа комбінована "Трембіта"
- шафа для одягу
- шафа книжкова
- крісло робоче
- робоче місце службовця банку.
Випускаються також меблі для народної освіти це:
- столи учнівські 5-ї; 6-ї ростових груп
- столи одно і двох тумбові
- комплекти меблів для їдалень "Аркан"
Впроваджено у виробництво техпроцеси:
- облицювання кромок криволінійних деталей;
- виготовлення кромочного пластику на КУВ-1;
- різка пінополіуретану для виготовлення м'яких меблів.
Освоюється виробництво комплекту торгових меблів та столів для намащування шпалер.
Обсяг виробництва заводу в даний час становить 1742,2 тис. грн.
Основні фонди структурних підрозділів заводу зношені, так як вводились починаючи з 1974 р. по 1980 р. біля 40% обладнання повністю зношене і вимагає заміни, але через відсутність коштів на придбання нового. Продовжується його експлуатація, в зв'язку з чим завод змушений неефективно витрачати кошти на ремонти цього устаткування. По мірі нагромадження власних коштів за рахунок амортвічислень ми можемо купити тільки деякі необхідні запаєні частини для ремонтів.
В технічній політиці заводу увага приділялась задоволенню потреб споживачів в нових видах продукції.
У цьому напрямку за 1998 р. на заводі проведена повна технологічна підготовка, розроблена нормативно-технічна документація і впроваджено у виробництво:
- Комплект обладнання для кабінету фізики К-208;
- Комплект обладнання для кабінету хімії К-111;
- Шафа витяжна для кабінетів хімії К-808;
- Дошка класна трьохсекційна;
- Парта лавка під кутом 7о (одно і двохмісна);
- Крісло театральне К-036-01.
Розроблені ескізні проекти і виготовлено дослідні взірці на:
1. Меблі для кафе і барів з використанням деталей з верлані ту.
2. Набір меблів для спальні.
3. Броньовані двері.
4. Стелаж.
5. Шафу для класних журналів.
Відремонтовано КТД і впроваджено виготовлення виробів з ламінованої плити.
Впроваджено технологічний процес розкрою листових матеріалів на верстаті ДММД-40.
Відновлено роботу дільниці лущення і сушки шпону лущеного, а також газових сушильних камер.
3.Підприємець Кваснюк спеціалізуються на випуску мебелі.
Майже весь дерево ріжучий інструмент, використовує мий на у підприємця армірований пластиками з твердих сплавів.
Деталі і збірні одиниці мебельник виробів в своїх конструкціях складають складні конструктивні елементи у вигляді пазів, проушин, округлень, отворів, прямокутників, овальних і інших форм.
Технологія виготовлення цих деталей, обробка окремих елементів не дозволяє використовувати стандартний дерево ріжучий інструмент, а потребує дискових пил різних діаметрів, товщини зубчастого вінця, числа зубів і інше, пил циліндричних, фрез кінцевих і сверл, різного фрезерного інструменту із змінними вставними різцями.
Для різки алюмінієвого профілю використовують круглі пили і кругло пильні верстати. Аналіз роботи інструменту і обладнання, вивчення технології виготовлення деталей показали, що процес обробки не в повній мірі задовольняє підприємство по слідуючим показникам:
- недостатня стійкість ріжучого інструменті;
- якість обробки і технологічних операцій не все відповідає потребам по якості;
- в технологічному потоці виготовлення деталей багато річних операцій повторної механічної обробки.
Стійкість дискових пил з пластинами з твердого сплава недостатня із-за нестабільності режимів обробки, відхилень від рекомендованих кутових параметрів зубчастого вінця пил і технологічних режимів підготовки їх до роботи.
До якості оброблених деталей представляються достатньо високі потреби по якості, але на декотрих деталях із партії в місцях обробки являються вироби, сколи. Причиною цих недостатків можна назвати в першу чергу не якість конструкцій ріжучого інструменту і режимів різання, особливо на тих операціях, де подача здійснюється вручну або не жорстка система верстат-деталь-інструмент. При таких системах порушується стабільність протікання процесу різання, подача на зуб, або різця, не постійна, базування заготовок на верстаті не якісно, потребуючи більш жорсткого фіксування.
Форматний розкрій повно форматних листових матеріалів ДСтП, ДВП, фанери клеєної виробляються на стандартному круглопильному обладнанні і стандартними пилами.
Якість обробки на ціпких операціях залежить в основаному від технічного стану обладнання і якості підготовки дерево ріжучого інструменту. Враховуючи, що розкрій плитних матеріалів виробляються з припусками.
Більш високі вимоги пред'являються до дерево рішучого інструменту і обладнанню використовуємих на вторинній машинній обробці деталей.
Для вибірки шпунтів в деталях на приватному підприємстві використовуються кінцеві фрези И 245-000 і № 245-0000.01. Ці фрези мають деякі недоліки:
- задня грань фрези оформляється по прямій лінії, що приводить до швидкого зношення заднього кута по мірі переточки фрез;
- кутові параметри фрез не відповідають режимам різання.
Із приведеного аналізу приміняємогоінструменту на приватному підприємстві слідує, що ціле образно запроектувати і внедрити у виробництво спеціалізований, виковиробничий інструмент з відповідаючи ми кутовими і лінійними параметрами.
4.Ремонт обладнання на деревообробних підприємствах виконують служби механіка і енергетика. Ці служби на підприємствах існує як його структурні підрозділи. Служба механіка виконує роботи по технічному обслуговуванню і ремонту механічної частини обладнання. служба енергетика - електротехнічну частину.
Організація служби ремонту механічної частини обладнання заключається в розділенні праці між робочими і технічним персоналом цієї служби. В

 
 

Цікаве

Загрузка...