WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження столярно-будівельних виробів - Дипломна робота

Опорядження столярно-будівельних виробів - Дипломна робота

уловлювання і видалення забрудненого повітря безпосередньо від місць шкідливих виділень.
Приймачі витяжної вентиляції встановлюють усередині сушильних камер, у розпилюючих кабінах, над головками лаконаливних і вальцевих машин, над ємністю для занурення й ін.
Загальобмінну вентиляцію зі зміною повітря по всьому об'ємі приміщень влаштовують у тих випадках, коли у виробниче приміщення попадають шкідливі виділення по причині неможливості повної герметизації виробничого устаткування, коли відсутні строго фіксовані джерела шкідливих виділень чи коли робота місцевих відсмоткувачі неефективна.
Приточна вентиляція призначається для відсмоктування забрудненого повітря, що видаляється місцевими відсмоктувачами і загальобмінною витяжною вентиляцією.
Для попередження професійних захворювань у виді дерматиту й екземи при роботі з лакофарбовими матеріалами, що виділяють шкідливі пари розчинників, необхідно:
перед початком роботи змазати руки вазеліном чи ланоліном, а потім протерти їх насухо;
користатися спеціальними захисними пастами, що після закінчення роботи змивають з рук водою;
уникати миття рук у розчинниках і розріджувачах лакофарбових матеріалів;
після миття насухо витирати руки, особливо між пальцями;
на операціях, що викликають сильне забруднення рук (ручне фарбування, ґрунтування, порозаповнення, полірування), користатися гумовими рукавичками.
Робочі органи шліфувальних стрічкових верстатів, що несуть абразивне полотно (циліндри, диски, бобіни, шківи, щітки), повинні бути збалансовані. Неробоча частина шліфувальної стрічки повинна бути закрита. Конструкції пороховідсмоктувачів повинні забезпечувати повне уловлювання пороху в місцях її виділення. Попереду верстата повинний установлюватися козирок, що охороняє руки робітника чи його одяг від потрапляння у верстат.
Лаконаливні машини, верстати для фарбування, ґрунтування, порозаполнения обладнають відсмоктувачами чи зонтами з приймачами, що приєднуються до місцевої витяжної вентиляції для видалення шкідливих і небезпечних випарів лакофарбових матеріалів. Усі механізми, що рухаються під час роботи, для нанесення лакофарбових матеріалів повинні мати огородження, що виключають потрапляння рук робітника чи його одягу у верстат.
Полірувальні барабани повинні мати огородження, що одночасно є приймачами для відсмоктування відпрацьованих полірувальних матеріалів, що приєднуються до місцевої вентиляції, що відсмоктується. Верстати повинні бути обладнані спеціальними пристроями для зняття електростатичних зарядів, що виникають у процесі полірування.
Пожежна профілактика
Оздоблювальні цехи деревообробних виробництв найбільш небезпечні в пожежному відношенні, чим інші. Застосовувані для обробки деревини лакофарбові матеріали не тільки легко загораються, але пари багатьох розчинників утворять з повітрям вибухонебезпечні суміші.
Вибух сумішей відбувається при влученні в середовище іскри, полум'я, розрядів статичної електрики і нагрітих предметів. Вміст вибухонебезпечних речовин у пароповітряній суміші виражається в грамах парів розчинника, що містяться в 1 м3 повітря.
Крім того, деякі матеріали, що містять олії, що висихають, і скипидар, здатні до самозапалювання. Самозапалювання може відбутися у випадку, коли висихаюча олія стикається на великій поверхні з повітрям і теплота, що виділяється при окислюванні, не віддаляється. Тому необхідно промаслені "кінці" і ганчірки складати в спеціально призначені для цього металеві шухляди з кришками, що періодично протягом зміни чи по її закінченні очищають, а самі промаслені матеріали знищують.
Найбільш небезпечні ділянки оздоблювальних цехів у пожежному і вибухонебезпечному відношенні - ділянки нанесення і сушіння лакофарбових матеріалів (розпилюючі кабіни, лакопаливні машини, ванни для занурення, сушильні камери й ін.). Ділянки облагороджування лакофарбових покрить (шліфування, полірування) також пожежонебезпесні, хоча вміст розчинників на них трохи нижче, ніж на попередніх.
В оздоблювальних цехах забороняється застосовувати прилади й апарати з відкритим полум'ям, проводити роботи і використовувати механізми, що викликають появу іскор.
Підлога цеху повинна бути виконана з незгораючих матеріалів, стійких до органічних розчинників. Для нагрівання оздоблювальних матеріалів і інших технологічних цілей бажано застосовувати пари низького тиску чи гарячу воду.
Камери для нанесення і сушіння лакофарбових матеріалів, у яких створюється висока концентрація пар розчинників, повинні бути обладнані могутньою витяжною вентиляцією.
Теплоізоляційні огородження сушильних камер повинні забезпечувати температуру на зовнішніх стінках не більш 30...32° С.
У лакоприготувальних відділеннях не повинно зберігатися більш добового запасу матеріалів.
Забороняється проводити які-небудь роботи по заміні і ремонту електричних систем і струмоприймачів без відключення електроенергії в цеху.
Непігментовані лакофарбові матеріали до місць споживання краще подавати централізовано, застосовуючи систему лакопроводів, у яких лак переміщається під дією стиснутого повітря чи азоту чи вуглекислоти перекачується системою насосів.
Нітроцелюллозні і поліефірні лаки варто наносити в різних распылительных кабінах і лаконаливних машинах. У разі потреби застосування цих матеріалів на тому самому устаткуванні після роботи з одним з матеріалів промивають устаткування й очищають вентиляційні системи.
Не слід безпосередньо змішувати каталізатор із прискорювачем, тому що при цьому утвориться вибухонебезпечна суміш.
Не можна зберігати каталізатор і прискорювач в одному приміщенні. Каталізатор необхідно зберігати в скляній чи алюмінієвій тарі.
Ганчірки, змочені ініціатором чи лаком, щоб уникнути самозапалювання зберігають у тарі, залитою водою, а потім спалюють.
В оздоблювальних цехах застосовують спринклерні установки (водопроводи) для автоматичного гасіння вогню.
Для гасіння пожеж у виробничих приміщеннях, пов'язаних із застосуванням легкозаймистих рідин, застосовують установки хімічного пожежегасіння: пінні, газові, порошкові. Принцип дії таких установок заснований на тім, що привиникненні пожежі в зону горіння вводяться газоподібні хімічні вогнегасячі речовини, що ліквідують пожежі.
Крім стаціонарних установок пожежегасіння оздоблювальні цехи повинні мати первинні засоби пожежегасіння: вогнегасники, шухляди з піском, бочки з водою, викидні рукава, стовбури, сокири, пожежні ломи, залізні багри, цебра, пожежні крани.
З метою своєчасного оповіщення працівників підприємства, виклику пожежних підрозділів і інших служб для ліквідації пожежі в цехах і на підприємствах установлюють різні системи пожежної сигналізації. Усе більше застосування для цих цілей знаходить автоматична пожежна сигналізації.
Використана література
1. Н.М. Прозоровський Технология отделки столярных изделий М., Высшая школа, 1991 г.
2. С.С. Шумера. Технологія меблевого виробництва. К., Вища школа, 1989 р.
3. А.Н. Крейд лин. Столярные, плотничные и паркетные работы. М., Высшая школа, 1989 г.

 
 

Цікаве

Загрузка...