WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження столярно-будівельних виробів - Дипломна робота

Опорядження столярно-будівельних виробів - Дипломна робота

(стулки кватирки, віконні блоки й ін.).
Схема установки струменевого обливу. Вироби, підвішені на конвеєрі, надходять у зону струменевого обливу, де на них наноситься лакофарбовий матеріал, що випливає з колектора. Колектор робить зворотно-поступальний рух за допомогою привода з эксцентриковим механізмом і осьове коливання (кут повороту ±10°). Лакофарбовий матеріал подається в колектор з бака насосом; його надлишки стікають у піддон, звідкіля по жолобі через фільтр повертаються в бак. По цьому ж піддоні повертаються надлишки лакофарбового матеріалу з камери витримки виробу в парах розчинників.
Камера витримки ізольована від суміжних агрегатів - установок для обливу і сушіння - повітряною завісою, необхідної для запобігання витоку пар розчинників.
Метод струменевого обливу має ряд переваг перед іншими: можливість повної автоматизації процесу; зниження відсотка втрат матеріалу; створення кращих умов праці; підвищення продуктивності праці.
2.7. Нанесення лакофарбових матеріалів на вальцьових верстатах
Вальцьові верстати використовують для одно- і двостороннього нанесення лакофарбового складу за один чи кілька проходів деталі через верстат у залежності від необхідної товщини покриття.
Сутність методу полягає в тім, що лакофарбовий матеріал наноситься на поверхню за допомогою обертового вальца, що, притискаючи до поверхні деталі, одночасно бере участь і в її просуванні. Матеріал що наноситься, попадає на наносний валец з резервуара (ванни) за допомогою живильного і дозуючих вальцов чи з проміжку між дозуючим наносним вальцами.
2.8.Нанесення лакофарбових матеріалів в електричному полі струмів високої напруги
Суть цього методу полягає в тім, що в системі електродів, одним із яких є оброблюваний виріб, а іншим - коронируючі електроди, шляхом подачі негативного потенціалу на електродні сітки з коронируючими електродами і позитивного на виріб створюється електричне поле струмів високої напруги.
В електричне поле з фарборозпилювача подається лакофарбовий матеріал, частки якого, одержуючи негативний заряд, рухаються по силових лініях електричного поля і притягаються до виробу, що знаходиться під позитивним потенціалом.
Застосування методу нанесення лакофарбових матеріалів в електричному полі дозволяє зменшити витрата лакофарбових матеріалів у середньому на 50% у порівнянні з пневматичним розпиленням.
Найбільш досконалим методом нанесення лакофарбових матеріалів в електричному полі є метод, при якому негативний потенціал підведений безпосередньо до розпилювача лакофарбового матеріалу, а позитивний - до виробу, що обробляється, підвішеному на заземленому підвісному конвеєрі. Розпилення виробляється обертовими чашковими чи дисковими розпилювачами, коронируючі крайки яких служать негативним електродом. Розпилення відбувається в результаті дії відцентрової й електростатичної сил одночасно.
Якість фарбування при розпиленні в електричному полі струмів високої напруги залежить від форми поверхні виробів, що обробляються, електропровідності виробу, напруженості електричного поля, діелектричної проникності лакофарбового матеріалу і його питомого й об'ємного електричного опору.
У залежності від форми виробу, що обробляється, створюється різне за формою і рівномірністю електричне поле. Силові лінії у великій кількості зосереджуються на краях виробу, у достатній кількості на опуклій поверхні й у меншому ступені - на увігнутій. Тому лакофарбовий матеріал буде осаджуватися добре на опуклих поверхнях і погано в місцях поглиблень.
Необхідна умова обробки в електричному полі - електропровідність виробу. Вологість виробів з деревини повинна знаходитися в межах 8...12%. Для підвищення електропровідності виробу з деревини воложать водяною парою або шляхом нанесення струмопровідного складу - алкамона.
Для фарбування в електричному полі струмів високої напруги застосовують різні лакофарбові матеріали. Для обробки виробів з деревини цим методом найбільше поширення одержав лак МЧ-52 на основі сечовиноформальдегідної смоли.
Принципова схема установки для обробки виробів в електричному полі струмів високої напруги. Від високовольтного трансформатора через кенотрони, опори й іншу електроапаратуру негативний заряд надходить до розпилювача, у який із заправного бачка за допомогою насоса-дозатора подається лакофарбовий матеріал. Лакофарбовий матеріал, одержавши негативний електричний заряд, при розпиленні спрямовується до позитивно зарядженого виробу і притягається до нього, утворюючи на поверхні виробу покриття. Виріб через підвіску і конвеєр одержує позитивний електричний заряд.
Особливе значення при обробці в електричному полі має конструкція форсунок для розпилення лакофарбових матеріалів і пристрою для їхньої дозованої подачі.
Розпилювачі. Для нанесення лакофарбових матеріалів застосовують електромеханічні й електростатичні розпилювачі.
Електромеханічні розпилювачі, виготовлені у виді чаш, грибків і дисків,- універсальні. Вони призначені для нанесення лакофарбових матеріалів на плоскі вироби і вироби решітчастої форми. Розпилювачі встановлюють на підставках з електроізоляційного матеріалу.
Чаша, грибок чи диск мають обертальний рух від электро- чи пневмопривода, що забезпечує зміну кутової швидкості, необхідної для вибору оптимальних режимів розпилення лакофарбових матеріалів.
У середину розпилюючого пристрою по трубці подається лакофарбовий матеріал. Під дією відцентрових сил він подрібнюється і розкидається крайками чаші, грибка чи диска.
До форсунок підводиться висока напруга негативного знака. У зв'язку з цим розпилені частки одержують негативний заряд і рухаються до виробу, що має позитивний заряд. Чашкові розпилювачі випускаються моделей ЕР-7, ЕР-8 і ЕР-9.
При застосуванні дискових розпилювачів для одержання спрямованого струменя встановлюють екран, заряджений однойменно з розпилювачем.
Електростатичні розпилювачі мають менше поширення. Принцип їхньої роботи заснований на наступному.
З ємності лакофарбовий матеріал насосом-дозатором подається через трубку у канал, а з нього через трубку і електроізоляційний шланг знову надходить у заправну ємність. Частина лакофарбового матеріалу, проходячи через канал розпилювача, подається через щілини на коронируючу крайку, виконану у виді загостреного ножа. До розпилювача підведена напруга негативного знака. У результаті цього лакофарбовий матеріал одержує негативний заряд.
Щілинні розпилювачі можуть розвертатися на осі навколо шарніра, щонеобхідно при зміні розмірів виробу, що обробляється.
Лакофарбовий матеріал в електростатичні розпилювачі подається спеціальними дозуючими пристроями, що живлять кожен розпилювач окремо й забезпечують стабільне і регульоване дозування фарби.
Дозування матеріалу може здійснюватися самопливом, за допомогою стиснутого повітря, шестеренних і плунжерних насосів, золотникових дозаторів. Продуктивність дозуючих пристроїв повинна забезпечувати регулювання подачі лакофарбового матеріалу в межах 10... 300 г/хв.
Конвеєр і підвіски. У залежності від форми і роду виробів, що

 
 

Цікаве

Загрузка...