WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження столярно-будівельних виробів - Дипломна робота

Опорядження столярно-будівельних виробів - Дипломна робота

спеціальних установок, забруднення повітря в оздоблювальному приміщенні; значна витрата електроенергії.
2.5. Нанесення лакофарбових матеріалів методом наливу
Суть нанесення лакофарбових матеріалів методом облива полягає в тому, що деталі, укладені на конвеєр, що рухається, проходять через завісу оздоблювального рідкого матеріалу і покриваються рівномірним по товщині шаром на всій ширині деталі.
Завіса оздоблювального матеріалу може бути утворена шляхом стікання з похилого екрана; витікання з донної щілини; переливання через виступ відкритого бічного прорізу зливальної греблі; переливання через зливну греблю з наступним стіканням з похилого екрана.
Розливні головки з похилим екраном забезпечують гарну якість нанесення лакофарбового матеріалу. У той же час з великої відкритої поверхні екрана, по якій стікає лак, відбувається сильне випаровування розчинника, а отже, підвищуються витрата матеріалу і загазованість у зоні наливної машини. Тому такі машини не знайшли широкого застосування.
Розливні головки з донною щілиною знайшли найбільше застосування. Вони являють собою ємність, у якій на дні є щілина, регульована в межах 0...5 мм в одних конструкціях за допомогою рухливого ножа, в інші - за допомогою однієї рухливої (відкидний) щоки ємності (стінки головки).
Розливні головки з донною щілиною можуть використовуватися для нанесення одно- і двухкомпонентних лакофарбових матеріалів.
Недоліками головок такого типу є: труднощі забезпечення сталості завіси по всій її довжині; незручність промивання її після закінчення роботи; необхідність підвищення фільтрації лакофарбового матеріалу, тому що в протилежному випадку може бути закупорка окремих ділянок щілини, наслідком чого є розрив завіси; утворення повітряних міхурів у результаті удару лакофарбового матеріалу, що випливає з колектора з великою швидкістю, об стінки головки і бурління, що знаходиться в ньому матеріалу.
Краща конструкція головки з донною щілиною - головка з щокою, що відкидається.
Розливні головки зі зливною греблею більш прості по конструкції й в обслуговуванні. Їх застосовують переважно для нанесення поліефірних лаків. Недолік головок цього типу - труднощі одержання тонких плівок (до 25...35 мкм) при нанесенні нітроцелюлохних лаків.
На машинах ЛМ-140-1 і ЛМ-140-2 установлюють розливні головки зі зливною греблею й екраном. Лакофарбовий матеріал насосом подається в правий відсік головки, відгороджений від лівого перегородкою 9 (мал. 49, г), у нижній частині якої є пропускна щілина з капроновою сіткою - фільтром. Проходячи в лівий відсік, лакофарбовий матеріал очищається від повітряних міхурів і інших домішок. Перегородка легко виймається з головки при її промиванні. Очищений лакофарбовий матеріал, переливаючи через греблю, попадає на екран. На добре обробленій поверхні екрана лакофарбовий матеріал розтікається тонким шаром і зливається з його загостреної крайки.
Метод наливу в порівнянні з пневматичним розпиленням має ряд переваг:
висока продуктивність (швидкість подачі 10... 170 м/хв);
зниження втрат лакофарбових матеріалів;
зменшення витрат на створення вентиляційних пристроїв і поліпшення санітарних умов у цеху за рахунок виключення туманоутворення;
можливість застосування високов'язких лакофарбових матеріалів для нанесення на деталі, у результаті чого задана товщина покриття може бути отримана при меншому числі шарів.
У залежності від призначення існують різні по конструкції лаконаливні машини, у тому числі для обробки пластей і крайок щитових деталей, обробки брускових деталей, об'ємних деталей (корпуса теле- і радіоприймачів).
Пласти щитових деталей обробляють на лаконаливних машинах ЛМ-140-1 і ЛМ-140-2.
Принцип роботи полягає. у наступному. Деталь кладуть на конвеєр, що подає її під розливні головки. З головок випливає лак, утворюючи лакову завісу, що при влученні на деталь" утворить на ній лакове покриття. Лак подається до розливних головок з баків по трубопроводах насосними установками. Лак, що не потрапив на деталь, стікає в лотки, розташовані в столі між конвеєрами під розливною головкою, і по трубах повертається в баки. Положення головок у горизонтальній площині регулюють механізмом, а у вертикальному положенні - механізмом.
На машинах ЛМ-140-1 і ЛМ-140-2 можна обробляти не тільки пласті щитових деталей, але і крайки. Для цього деталь кладуть на конвеєр таким чином, щоб лакуюча крайка деталі знаходилася під кутом 60...65° до лакової завіси.
Брускові деталі обробляють на лаконаливні машині ДВ507.03. Деталь конвеєром, що подає, передається на стрічковий конвеєр, що переміщає її під обливочную голівку 8 і виносить після обробки на роликовий конвеєр. Під час руху деталі під розливною головкою на неї наноситься лак за допомогою лакової завіси, що випливає з головки. Лак з бака в розливну головку подають насосом по трубопроводу. Надлишки лаку стікають у лоток, розташований у столі, і повертаються в бак. Величину щілини розливної головки регулюють механізмом . По висоті розливну головку встановлюють механізмом.
Машина може бути використана для обробки брускових деталей віконних і дверних блоків, лиж, ніжок обідніх столів.
Деталь, що обробляється, подають у зону лакофарбового матеріалу в положенні, коли дві її суміжні пласті розташовані під кутом 45° до горизонтальної поверхні. При проходженні через завісу одночасно покриваються лакофарбовим матеріалом дві суміжні верхні пласті.
У залежності від товщини шару, що наноситься, витрати лакофарбового матеріалу, його в'язкості і виду установлюють відповідну швидкість подачі деталей у лаконаливних машинах.
Так, для нітрокарбамідних ґрунтовок в'язкістю 35...40 с по віскозиметрі ВЗ-4 швидкість подачі складає 80 м/хв, для нітролаків в'язкістю 80...90 с - 60...90, .для поліефірних лаків холодного сушіння в'язкістю 28...34 с - 70...90, для беспарафінових поліефірних лаків в'язкістю 55...65 с - 50...70, для шпаклівок в'язкістю 40...60 с - 50...60, для нітроемалей в'язкістю 40...50 с - 60...80 м/хв.
Витрата лакофарбового матеріалу регулюється розміром щілини розливної головки і швидкістю подачі конвеєра лаконаливної машини. Чим більше щілина і менша швидкість конвеєра, тим більше витрачається оздоблювального матеріалу на одиницю площі деталі, що обробляється. Витрата також залежить від кількості подаваного лаку і його в'язкості.
2.6.Нанесення лакофарбових матеріалів методом струменевого обливу
Суть цього методу полягає в тім, що виріб, чи деталь обливають великою кількістю перехресних струменів лакофарбового матеріалу, подаваного з ємності насосом. Потім виріб надходить у тунель,усередині якого підтримується визначена концентрація пар розчинників. Наявність пар забезпечує рівномірне розтікання лакофарбового матеріалу по поверхні і стікання його надлишків у похиле дно тунелю, звідкіля він через фільтр знову надходить у систему фарбоподачі. Після витримки в тунелі деталі надходять у сушильну камеру.
Метод струменевого обливу знайшов найбільше застосування при обробці столярно-будівельних виробів

 
 

Цікаве

Загрузка...