WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження столярно-будівельних виробів - Дипломна робота

Опорядження столярно-будівельних виробів - Дипломна робота

зовнішнього змішання (КРН-2, ЗИЛ, КРУ-1, КРМ-1, С-765) стиснене повітря, підведений до сопла, з великою швидкістю надходить в кільцевий отвір між матеріальним і повітряним соплами. Він захоплює навколишнє повітря, створюючи розрідження перед матеріальним соплом. Фарба надходить у розріджений простір і втягується в зону великої швидкості, де дробиться на дрібні частки і переноситься тим же стисненим повітрям на виріб, що фарбується. Якість розпилення при зовнішнім змішанні високе, однак у цьому випадку збільшуються туманоутворення і, як наслідок, втрати лакофарбових матеріалів.
Одне з умов, що визначають якість покриття і мінімальні втрати на туманоутворення,- правильний вибір оптимальних режимів розпилення (табл. 16).
У пістолетах-розпилювачах матеріальне сопло, голка і клапан звичайно робляться змінними, з різними вихідними перерізами матеріального сопла і відповідно повітряного кільцевого каналу. На всіх пістолетах-розпилювачах можуть бути отримані плоский і круглий смолоскипи шляхом установки відповідної головки.
На великі плоскі поверхні лакофарбовий матеріал наносять, застосовуючи плоский смолоскип, на дрібні решітчасті вироби і крайки - круглий..
Догляд за пістолетами-розпилювачами. Перед початком роботи ретельно оглядають пістолет-розпилювач, фарбо- і повітропідвідні шланги, перевіряють їх справність.
У залежності від площі поверхні, що оздоблюється, установлюють форму смолоскипа і роблять відповідне настроювання пістолета-розпилювача.
Приєднують шланги, що підводять стиснене повітря і фарбу від фарбонагнітального бака, чи встановлюють знімний наливний бачок. Регулюють подачу повітря і фарби.
Під час перерв у роботі передню частину пістолета-розпилювача опускають у розчинник. По закінченні роботи, а також при зміні колера фарби пістолет-розпилювач промивають розчинником.
Розпилюючі камери. Розпилююючі камери призначені для нанесення на вироби лакофарбових матеріалів розпиленням, збору й відсмоткування летючих елементів цих матеріалів, що утворяться з виді тумана. Вони повинні мати зручний доступ до всіх частин виробу, що обробляється, і цілком видаляти летючі елементи до просочування їхн у цех.
Розпилюючі камери по способі подачі в них виробів поділяються на тупікові, коли вироби подають і вивантажують через той самий проріз, і прохідні, коли виробу подають в один проріз, а одержують з іншого. У залежності від величини виробів, що обробляються, камери поділяються на мало-, середньо- і великогабаритні.
Принцип дії камери полягає в тому, що забруднений лаковим порохом потік повітря, що проходить зі швидкістю 25...30 м/с через завихрювач 13 кабіни, захоплюється частина води з дзеркальної поверхні, завихряє і утворює водяний туман. У цьому тумані забруднене повітря змішується, а лаковий пил уловлюється водяним туманом і осаджується на дно ванни, відкіля періодично видаляється при чищенні кабіни.
Устаткування Розпилюючої установки перед пуском у роботу повинно бути перевірене і відрегульоване. Трубопроводи і шланги стиснутого повітря і лаку повинні бути герметичними і не пропускати стиснутого повітря чи лакофарбових складів.
Розпилюючі камери періодично (через 2...3 дні) очищають від налипання на їх стінки лакофарбової кірки. Для полегшення видалення цієї кірки стінки кабіни змазують тавотом або оклеюють папером з нанесеним на неї шаром тавоту.
Фарбогнтальні бачки. Фарбогнітальний бачок призначений для подачі лакофарбового матеріалу до розпилювача під постійним тиском. Він складається з бака зі знімною кришкою , усередині якої міститься ємність з лакофарбовим матеріалом. Кришка герметично кріпиться до бака відкидними гвинтами 6, має трубку , що занурюється в лакофарбовий матеріал. На кришці бака розміщаються редуктор, манометр, крани для підведення повітря через редуктор і для подачі лакофарбового матеріалу з бачка, лопатева мішалка для розмішування пігментних матеріалів - фарб і емалей.
Масловідділювачі. Масловідділювачі служать для очищення стиснутого повітря від часток води й олії, що знаходяться в ньому. Масловідділювачі являє собою посудину циліндричної форми, у яку через штуцер подається стиснене повітря, що надходить через щілини в трубу із вкладишами, де він одержує обертовий рух. Частки води й олії, що знаходяться в потоці повітря в зваженому стані, під дією відцентрових сил відкидаються на стінки, де збираються в краплі, а потім стікають униз.
З труби з вкладишами повітря проходить через стрічковий (чи повстяний) фільтр і надходить у розподільний канал, а потім у крани. До кранів приєднуються шланги, що направляють повітря до розпилювачів.
У крани повітря надходить через редуктор 7, що дозволяє регулювати його тиск від 0,05 до 0,6 Мпа. Тиск контролюється манометрами вода.
Нанесення підігрітих лаків і установки для підігріву. Гарячі лаки і фарби наносять звичайними пістолетами-розпилювачами. Розпилення підігрітих (гарячих) лаків має ряд переваг перед нанесенням холодних лаків: забезпечується гарне розтікання на поверхні виробів лаків з більшою в'язкістю, зменшується можливість утворення потьоків на вертикальних поверхнях, що дозволяє наносити лаки більш товстим шаром, у зв'язку з чим виходить економія розчинників, знижується кількість наносних шарів, підвищується продуктивність.
Для підігріву лакофарбових матеріалів існують різні установки: УГО-2МВ, УГО-4М и ін. Установка УГО-2МВ складається з повітронагрівача, нагрівача лакофарбових матеріалів, пульта керування і редуктора для підтримки постійного тиску повітря, подаваного на розпилювач.
Повітронагрівач являє собою закритий циліндр із вставленим усередину електронагрівником. Стиснене повітря, що надходить у нижню частину циліндра, нагрівається від електронагрівника і піднімається нагору, відкіля через редуктор надходить до пістолета-розпилювача. Повітронагрівач забезпечує стисненим повітрям три розпилювачі.
Нагрівач лакофарбових матеріалів складається з бойлера і вертикально розташованого теплообмінника, з'єднаних один з одним циркуляційними трубами. Усередині теплообмінника поміщений змійовик, по якому проходить лакофарбовий матеріал. Вода в бойлері нагрівається трубчастим електронагрівником, піднімається по трубі, нагріваючи лак у теплообміннику, і повертається в бойлер.
Сталість температури нагрівання повітря в повітронагрівачі і води в бойлері підтримується гвинтами установки заданої температури. Для виміру температури повітря і лаку встановлені термометри. Лак надходить у простір між внутрішньою стінкою теплообмінника і зовнішньою стінкою нагрівача. Нагрітий лак піднімається нагору і надходить до шланга для подачі до розпилювача.
Нанесення лакофарбових матеріалів розпиленням забезпечує порівняно високу продуктивність праці,можливість використання майже всіх матеріалів для цього методу, рівномірність покриття і гарні умови для плівкоутворення, можливість обробки деталей будь-якої форми. До недоліків методу розпилення відносяться: великі втрати лакофарбових матеріалів (до 40%); необхідність проведення роботи в спеціальних розпилюючих камерах і устаткування

 
 

Цікаве

Загрузка...