WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження столярно-будівельних виробів - Дипломна робота

Опорядження столярно-будівельних виробів - Дипломна робота

складників.
Шпаклювання застосовують тільки при непрозорому опорядженні для вирівнювання і вигладжування поверхні. Розрізняють місцеве і суцільне шпаклювання.
При місцевому шпаклюванні шпаклівкою заповнюються на поверхні деревини в окремих місцях(вириви, тріщини, тощо).
Суцільне шпаклювання остаточно вирівнює всю поверхню і одночасно підвищує її щільність і твердість.
Шпаклівками називають пастоподібні суміші мінеральних наповнювачів (крейда, важкий шпат, деревні опилки) затертих на сильфі або клейовишу розчині.
Залежно від плівкоутворювальних речовин шпаклівки називають масляними клейовими, нітролаковими та поліефірними. Під покиття олійними фарбами та емалями іноді шпаклівку приготовляють на місці використання, змішуючи розтерту крейду з клеєм, оліфою.
Найчастіше застосовують у меблевій промисловості шпаклівку МБШ - нітрошпоклівку для суцільного шпаклювання. Цю шпаклівку іноді застосовують для заповнення пор велико пористої деревини (дуб, ясень), навіть при прозорому опорядженні.
При невеликому обсязі робіт шпаклівки можна наносити на поверхню вручну - за допомогою шпателя. Однак цей спосіб мало продуктивний. Більш практичним способом нанесення шпаклівок є пневматичне розпилення, а ще раціональніше - застосувати вальцові та вальцово-ракельні верстати прохідного типу, які дають змогу наносити шпаклівку за один прохід.
2.4. Нанесення лакофарбових матеріал методом пневматичного розпилення
Цей метод застосовують для нанесення лакофарбових матеріалів на рамкові вироби, шухляди, стільці, брускові деталі, деталі складного профілю й інші криволінійні елементи, які не можна обробити іншими способами, У невеликих обсягах цей метод застосовують для обробки щитових виробів у складеному виді. Шляхом пневматичного розпилення наносять оздоблювальні матеріали, що не піддаються нанесенню кісточкою чи кистю тампоном внаслідок швидкого їх загустіння і висихання, наприклад більшість нітролаків і нітроемалей. Цим методом наносять лаки, фарби, емалі, грунтівки, барвники, шпаклівки.
Для одержання шляхом розпилення гладких і рівномірних по товщині покрить, без потьоків необхідний високий ступінь дисперсності, тобто роздроблення лакофарбового матеріалу. Частки лакофарбового матеріалу повинні мати розмір порядку сотих часток міліметра.
Розпилення оздоблювального матеріалу стисненим повітрям досягається за рахунок енергії струменя стиснутого повітря, що випливає з великою швидкістю через вузький отвір (сопло) в атмосферу.
Основна частина апарата для розпилення - форсунка. Застосовувані для пневматичного розпилення форсунки мають два сопла: матеріальне, з якого випливає лакофарбовий матеріал, і повітряне, з якого випливає стиснене повітря.
Для пневматичного розпилення застосовують форсунки, у яких матеріальне сопло охоплюється кільцевим соплом для стиснутого повітря. Подавана до сопла рідина, що розпорошується, випливає з нього с. невеликий 'швидкістю. Стиснене повітря випливає з кільця з великою швидкістю, що досягає швидкості звуку, і за рахунок динамічного удару і сил тертя розпорошує струмінь рідини, що попадає в його.
Інструменти для нанесення лакофарбових покрить, засновані на цьому принципі, називаються пістолетами-розпилювачами.
Існує два види пневматичного розпилення: ручне й автоматичне. При ручному розпиленні лак наносять на виріб ручним пістолетом-розпилювачам, переміщуваним робітником з необхідною швидкістю. Параметри нанесення матеріалу в цьому випадку регулюються робітником, і дотримання їхньої правильності залежить від його досвіду і кваліфікації.
При автоматичному розпиленні застосовують спеціальні механізми, на які монтують автоматичні пістолети-розпилювачі. У таких автоматичних механізмах параметри розпилення встановлюють заздалегідь при налагодженні машин.
У залежності від місця, де змішується оздоблювальний матеріал з повітрям, розрізняють пістолети-розпилювачі внутрішнього і зовнішнього змішання.
Лакофарбові матеріали наносять розпиленням у спеціально обладнаних камерах чи кабінах. Для нанесення лакофарбових матеріалів методом пневматичного розпилення використовують спеціальне устаткування, що входить до складу розпилюючої установки:
компресор, що стискає і подає повітря;
повітрозбірник чи ресивер для відбору стиснутого повітря від компресора, підтримки постійного тиску і подачі його в мережу;
фарбонагнітальний бак для подачі лакофарбового матеріалу до розпилювача під тиском;
пістолета-розпилювач для розпилення оздоблювального матеріалу і нанесення його на виріб;
распылительная кабіна з фільтром для очищення повітря, що відсмоктується, від дрібних часток лакофарбового тумана і пар розчинників;
повітропроводи для подачі стиснутого повітря до масловідділювача, фарборозпилюючого бака і розпилювача.
Крім того, до складу установки можуть входити апарат (установка) для підігрівання оздоблювального матеріалу, ємність і система трубопроводів для централізованої подачі лакофарбового матеріалу замість фарборозпилюючого бака. Схема стаціонарної заводської установки для розпилення лаків і фарб із централізованою подачею показана.
Стиснене повітря з компресора через ресивер надходить по повітропроводу 4 до масловідділювача, у якому він очищається від вологи й олії. По шлангу очищене повітря подається до розпилювача. Лакофарбовий матеріал по трубопроводу і шлангу також надходить до розпилювача. Лакофарбовий матеріал за допомогою розпилювача наноситься на виріб, встановлюваний у распилюючій кабіні.
Пістолет-розпилювач ручної дії. У краскораспылителях внутрішнього змішання (СО-71, С-512,С-677) фарба змішується з повітрям у камері перед соплом, що розпорошує, куди під тиском надходять фарба і повітря. З камери змішання повітряно-фарбувальна суміш через щілинний отвір викидається назовні. Ступінь роздрібнювання (дисперсність) або використання таких пістолетів-розпилювачів менше, ніж пістолетів-розпилювачів зовнішнього змішання. Ці пістолети-розпилювачі вимагають великої витрати повітря. Вони дають широкий смолоскип розпиленого матеріалу і дозволяють наносити більш, товсті покриття.
Пістолет-розпилювач СО-71 відноситься до групи пістолетів-розпилювачів внутрішнього змішання лакофарбових матеріалів зі стисненим повітрям.
Лакофарбовий матеріал у матеріальну камеру може подаватися як із фарбонагнітального бака через шланг і штуцер, так і зі стаканчика, що угвинчується зверху корпуса у штуцер. Стиснене повітря подається через штуцер по каналі у ручці розпилювача. У неробочому стані голка і повітряний клапан перекривають їхнє надходження в сопло через кільцеву камеру .
При натисканні курка спочатку відкривається повітряний клапан, а потім клапан подачі фарби в сопло. У результаті цього лакофарбовий матеріал і стиснене повітря змішуються усередині головки, а потім суміш надходить в атмосферу. Витраталакофарбового матеріалу і стиснутого повітря установлюється відповідно регуляторами. Форма смолоскипа змінюється за рахунок установки знімних головок-насадок, що мають різні перерізи вихідних отворів.
У пістолетах-розпилювачах

 
 

Цікаве

Загрузка...